| tibimania a întrebat:

.nu stiu cati dintre voi o sa va faceti timp sa cititi tot, dar eu voi incerca sa nu va plictisesc cu povestea mea.Am 19 ani si sunt de 5 luni jumate cu o fata de 16.In primele 3 luni totul era ca in paradis..era si vacanta..am inceput sa ne iubim..si-a inceput si viata sexuala cu mine si parca de atunci a devenit o parte din mine.Pe atunci credeam ca am avem relatia perfecta, nu erau nici certuri nici nimic si amandoi credeam ca o sa ne tina mult si parca eram siguri de asta. Certurile si supararile au inceput cand si-a dat seama ca nu am incredere in ea..am spus eu niste chestii gresite. si atunci au curs multe lacrimi din partea ei si chiar si a mea pentru ca mi se rupe inima cand o vad trista..Mereu ma acuza ca n-am incredere pe atunci si eu char nu aveam in perioada aia motive sa nu am incredere in ea sa o las singura in club sau chestii de genul..ma atasasem mult de ea dupa cum v-am spus.Am trecut cu bine si peste supararile astea care ne-au tinut 2 saptamani..totul pe tema INCREDERE..ne certam la 2-3 zile..Am crezut ca s-a terminat cu certurile si ca va fi totul bine.dar ce era mai rau abia incepea..Inainte sa facem 4 luni de relatie ea a avut o nunta unde m-a chemat si pe mine si nu am putut sa ajung din mai multe motive.Acolo a intalnit un baiatde varsta cu mine care sa zicem ca a impresionat-o.i-a gasit inelul pe jos.a ingenunchiat in fata ei si i l-a pus pe deget.a dansat cu ea.s-au plimbat de colo colo cu masina.s-a dat la ea..eu in noaptea aia am venit acolo la salon ca sa o vad si sa stau putin cu ea si am vazut-o ca dansa cu el, dar nu mi-am facut griji, stiam cine era.A doua zi au fost potroacele si tot la fel.a stat cu el si s-au mai plimbat cu masina.mie nu prea mi-a raspuns la telefon atunci..statea cu el.In acea seara ne-am certat pe motiv ca eu bat apropouri ca a stat cu ala si ca n-am avut niciodata incredere in ea si nici nu o sa am vreodata si mi-a insirat totul in seara aia straight face a plans mult atunci si imi spunea ca ma iubeste..si plangea.a doua zi nu era sigura daca mai vrea sa fim impreuna si vorbea cu ala si la telefon si pe facebook..pe mine ma mintea ca spala ca sa vorbeasca cu ala.Ne-am vazut.i-am dus un trandafir..si chestia e ca eu trebia sa plec la facultate si atunci(luni) era ultima mea zi cu ea. evident pana in weekend, dar a inceput sa planga ca nu stie daca vom mai fi impreuna ca nu poate sa reziste atat fara mine..nu am vazut-o asa trista ca atunci nicioadata..si stia bine ca vin in fiecare weekend acasa si odata la doua saptamani vin chiar de joi..In fine..am vorbit cu ea marti de la fucltate si mi-a spus ca incearca sa se obisnuiasca cu asta stie ca o iubesc si ca ma iubeste etc.Eu am iesit in oras cu niste fosti colegi de liceu atunci ..in prima seara in noul oras..si m-a sunat un prieten si mi-a spus ca a vazut-o in masina cu ala..am sunat-o si nu mi-a spus nimic ca a fost cu ala asa a i-am zis eu.Mi-a recunoscut ca a iesit cu el ca sa ii spuna ca nu poate sa fie impreuna cu el pentru ca este cu mine.o cred..de nervi am facut rost de numarul lui si l-am sunat sa il avertizez si m-a luat la misto asa ca l-am injurat.El ii trimitea measaje pe facebook ca o vrea mult si ea in acelasi timp stergea mesajele ca sa nu vad eu ca stia ca am parola ei de facebook si chestia e ca fix cu doa minute inainte vorbisem sa ne spunem tot si sa avem incredere maxima unul in celalalt..va da-ti si voi seama cu m-am simtit..si-a schimbat si parola de facebook..Am ramas impreuna timp in care el o tot chema pe afara si o baga in seama si ea il refuza, dar nu o facea cum trebuie..mereu ii lasa cate o portita de parca i-ar mai da sperante..nu stiu cum sa exlic..nu ii zicea direct ca nu poate si gata si baiatul evident ca tot incerca. dupa 2 saptamani mi-am dat seama ca are ceva asa ca am facut-o sa recunoasca…a vrut sa il pupe pe obraz si el a intors capul asa ca l-a pupat pe gura..stiu sigur(sursele mele).Am plans amandoi..am pus-o sa imi promita ca il baga pe ala la block si asa a si facut si ea m-a pus pe mine sa promit ca nu ii fac nimic lui.Bineinteles ca ea dupa 4 zile mi-a dat mesaj ca il scoate de la block.a mai vorbit cu el prin mesaje pe telefon putin..si-a incalcat promisiune fata de mine asa ca si eu era sa ii rup capul lui cand l-am prins..si itr-o seara am mers cu baietii pe strada pe la el sa il caut..mare noroc ca nu l-am gasit.ea s-a suparat iarasi.i-am pomis ca nu o sa mai aduc niciodata vorba de ala si asa a si fost. timp de doua saptamani..Prietena mea s-a dus in week-end la o matusa de a ei care sta pe strada cu ’vinovatul’.In dimineata aia ma certasem cu ea si credea ca stau cu ea doar pentru sex.un lucru total neadevarat..nu sufeream atat numai pentru asta.Ea avea planul facut din timp.i-a dat mesaj lui pe faceobook ca vine pe acolo si daca o sa iasa cu ea pe afara..pe seara m-am dus si eu pe la ea..era suparata, parea ca o sa ne despartim, dar dintr-o data s-a intamplat..era frig si am hotarat sa mergem la o cafea la mine..am o casa prin zona aia..ne-am batut cu perne..si am facut dragoste..de impacare.a fost superb..in timpul asta el ii dadea mesaje si o suna..pana la urma mi-a spus tot ea..am inteles-o (prost am fost ) (el o face sa creada ca plange dupa ea..ca sufera..ca i-a pastile..vrajeli..si e a e foarte naiva..prostuta..varsta e de vina. sper )I-am dat termen 15-20 de minute sa stea cu el si am plecat acasa..am sunat-o si vorbea cu mine in sictir dupa vreo juma de ora de stat cu ala si dupa nu mi-a mai raspuns asa ca am luat un prieten si am plecat spre locul ala.Ea m-a sunat intre timp si mi-a spus ca e acasa si ca vorbim in 10 minute sa se schimbe..pe dracu..am dat de ei cand mergeau la brat fix intr-o intersesctie..am ramas incremenit..nici macar nu s-a oprit cand m-a vazut..am sunat-o si ma intreba ce caut aici ca n-am avut incredere si eu ii repetam ca m-a mintit..am fost terminat..seara aia nu am putut sa dorm..nici ea..am plans mult amandoi..toti cunoscutii care au alat de asta mi-au spus sa o parasesc. absolut toti s familie si toti..am vrut sa ma impac cu ea a doua zi.dar ea nu stia ce vrea, vroia sa luam o pauza dar eu nu vroiama sta.Am aflat de pe fb-ul ei ca s-a vazut cu ea si a doua zi si stiu si cand..cand nu imi raspundea la telefon.m-a rugat sa vin dupa ea ca sa lamurim situatia sa vedem ce facem si s-a vazut cu ala chiar inainte sa vin eu..era evident tot..nu ma lasa sa plec mai devreme de acasa..vazusem si pe fb ul ei..Am plecat hotarat sa ma despart de ea asa ca i-am insirat tot..tot ce stiam..deci ma jur ca nu am vazut-o asa niciodata..era pentru prima oara in 5 luni de relatie cand a realizat ca ma poate pierde.a inceput sa planga pe strada m-a luat in brate.dar eu am ramas…rece.(ea mai suferise dupa un baiat mai demult..si nu vrea sa il faca pe asta sa sufere asa si de-asta s-a vazut cu el.i-a si spus in seara aia)am iertat-o, ne-am impacat chiar daca vreo 2 zile am vorbit mai in sictir cu ea putin.m-a impresionat foarte mult ce a vorbit cu el ins eara aia cand ne-am impacat.i-a dat de inteles ca nu o sa se mai vada si ca s-a terminat ca a trecut peste mine ca sa se vada cu el si etc. Parea ca totul e bine o saptamana.dar nu am eu bafta asta. straight face luni vorbea cu mine la telefon si pe facebook cu el.ii spunea ca e greu si pentru ea,ca ar vrea sa il tina in brate macar putin,ca nu mais tie ce simte,iar el ii spunea ca o iubeste ca plange dupa ea, ca nu se simte bine, ca o vrea pentru el si ea ii spunea ca ‚’’si eu’’ si ca nu stie ce sa faca..ca se viseaza ca se gandeste mereu la el.el i-a spus sa se vada a doua zi ea a zis ca nu stie..pe mine ma luase cu rau..nu mai puteam.o simteam ca a plans ca avea ceva si nu vroia sa imi recunoasca..chiar daca eu stiam tot.m-am jurat in fata ei ca daca se vede cu ala am terminat-o cu ea..pana la urma si-a pregatit ea un text..ca cica daca m-ar fi iubit maxim nu ar mai fi aparut ala..ca sa o fac sa ma iubeasca mult.dar ea stie bine ca mi-am dedicat mai mult timp ei decat facultatii si am vorbit cu ea non-stop..am intrebat-o daca simte ceva pentru el si ea printe lacrimi mi-a spus ca nu stie..deci evident ca simte.A spus ca ramane cu mine si ca ma iubeste mult si i-adat a doua zi mesaj ca nu poate sa-mi faca asta..si nu a mai vorbit cu el de atunci. Vroiam sa ma despart de ea..si stie asta, dar nu am facut-o.Problema e ca eu nu mia am certitudinea ca o sa mai fiu cu ea nici macar peste o ora..adica ma simt asa ciudat. daca o apuca iar sentimentele fata de ala ce fac? ..si ea are prieteni comuni cu ala care incearca sa o influenteze sa ma lase pe mine pentru ala.E foarte naiva..am mai spus sper sa fie varsta de vina.o iubesc mult nu as vrea sa o pierd..ne-am apropiat in 5 luni mai mult decat o fac altii intr-un an.Am pus-o sa il stearga de la prieteni si nu vrea..nu vrea sa ii impun asta..chiar daca o fac..stiu sigur ca va veni momentul si sigur o sa vorbeasca cu el.ea mi-a promis ca nu o sa se mai vada cu el si nu o sa il mai bage in seama.el posteaza pe fb tot felul e poze cu aluzie la ea..cu inima ranita..cacaturi. Ea e genul de fata careia ii place sa primeasca atentie din cate am vazut.a mai vorbit si cu altii..cateodata mi se pare ca e disperata dupa atentie. De cand am prins-o cu ala pe strada parca e mai rece asa ..adica e mai ‚rezervata’ ca sa zic asa..nu mai vorbeste despre viitor. evita discutiile..parca nu mai e sigrua ca o sa ne tina mult cum era pana acum.’’vedem ce o sa fie’’ imi spune..nu stiu ce sa fac.m-am consumat mult in ultimele doua luni pentru ea..am si slabit..nu vreau sa ma imbolnavesc…vreau si eu niste pareri si niste sfaturi..va rog mult.am lacrimi in ochi chiar si acum cand scriu si imi aduc aminte de toate astea..in fiecare zi imi aduc aminte ce ii spunea lui luni seara.

8 răspunsuri:
| differntlife a răspuns:

Doamne ce rau imi pare pentru tine.
este clar din pacate ca ea a ajuns sa tina din ce in ce mai mult la el. ideea este ca daca te iubea foarte mult cum spune ea nu s-ar fi ajuns aici.
tu nu ai gresit deloc cand nu o lasa-i sa singura in oras, se pare ca este tipul de fata care cauta multa atentie. genul asta de fete trebuiesc sa stea singure pana se satura de atentia asta de care au nevoie.
nu sunt sigura daca o sa faca tot posibilul, cum spune ea, sa nu se mai vada cu el. dar trebuie sa mai ai o farama de incredere in ea.
dar din pacate daca o sa auzi o singura data ca ea s-a vazut cu el trebuie neaparat sa te desparti de ea. adica te i-a drept prost sau mai bine spus pe amandoi dandu-se drept ea victima ca nu vrea sa va raneasca pe niciunu.
sper ca te-am ajutat si astept raspunsul tau happy

| Irimia_Ioana_1999 a răspuns:

Se vede ca tii mult la ea. Totusi daca iar o sa vorbeasca cu el, incearca sa pui punct macar vreo saptamana. Sa vezi cum reactioneaza.

| 4BubaNeagra a răspuns:

E clar! cu toate ca m-a impresionat povestea ta, adica e foarte frumos cand iubesti pe cineva si trup si suflet, si foarte trist cand iubirea asta vine doar din partea unuia dintre voi. Daca ea te-ar fi "iubit" asa mult cum spui tu, n-ar fi trebuit sa profite de increderea, de indulgenta si de bunatatea ta. Efectiv ti-a prins punctul sensibil si te-a jucat pe degete. Dupa parerea mea, ar trebui sa pui punct fix in momentul de fata! O sa suferi acum, o sa te doara, dar o sa-ti treaca la un moment dat. Daca alegi sa continui cu "iubirea" asta a ei, o sa te distrugi mai mult. Si o sa te distrugi asa, pana cand o sa puna EA punct relatiei, si o sa te darame de tot vazand-o cu altul.

| aram a răspuns:

Imi pare rau pentru tine, e clar ca nu te vrea la maxim daca te insala, ar trebui sa te desparti de ea vreo 2 saptamani sa vezi cum reactioneaza( apropo, e ilegal sa faci sex cu o minora)

| corhaz a răspuns:

Copii nu stiu ce vor are 16 ani ea se indragosteste de primul cu o freza smechera si ceva muschi eventual.nu e de tine cauta una mai matura

| piticelm a răspuns:

Cred ca tu esti singurul naiv din toata povestea asta.De fapt nu naiv,ci indragostit si nu iti dai seama,bineinteles ca nu esti tu de condamnat, asta iti spune inima.Ea este o copila, care este confuza cel mai probabil, iubitoare de atentie si complimente, ca orice fata de 16 ani.Probabil nici nu constientizeaza ce face si cat de mult rau iti face, asta pentru ca nu are aceleasi sentimente fata de tine, atat de puternice.Cel mai bine ar fi sa ii lasi un timp si ei, dar si sufletului tau.Sa fii mai ferm, pentru ca tu ai aproape 20 de ani si esti barbat, stii bine ce vrei banuiesc, iar ea are doar 16 si trebuie sa o conduci intr-un fel, dar sa nu-si dea seama. Daca mai vrei sa-ti mai dau un sfat, imi poti lasa mesaj.Imi este foarte cunoscuta povestea ta.Fii puternic.

| marinageorgiana14 a răspuns:

Parca suntem la ochii din umbra big grin
Totusi, nu trebuia sa te minta, mai ales ca a jurat ca nu ve-ti avea secrete sau ceva de genul, dupa ce ai zis incepe sa tina mai mult la el decat la tine, imi pare rau pentru tine, nu stiu ce sa zic sad

| Emilian65 a răspuns:

Mai baiatule, las-o sa-si faca de cap cu respectivul, pentru ca in momentul de fata ea nu te mai iubeste.