| anonim_4396 a întrebat:

Buna,
Plac un baiat si stie, i-am spus ca-l iubesc(prin facebook) saptamana trecuta (povestesc mai jos).
Toamna trecuta l-am cunoscut in 2010, la scoala. Am luat id lui fara sa-l cunosc de la cineva si uite asa mi-a placut de el... Incet incet l-am convins, si a inceput sa reactioneze in mod bun. El e timid, adica e mai retras. Imi spunea ca ma place si ca ma iubeste doar pe messenger. Fata in fata, se uita la mine in ochi, zambea, ne plimbam. Teoretic n-am fost cu el.
Asta-vara, cand ne-a chemat la scoala pentru niste uniforme, (nu ne mai vazusem de aprox 2 luni) m-am dus cu el in statie cand am plecat sa stau cu el pana ii vine autobuzul. A inceput sa ma intrebe ce-am mai facut, cum a fost in vacanta.etc. Se uita la mine in ochi, statea in fata mea si vorbeam. Cand venea autobuzul nu-l lua, imi zicea "da-l incolo". Pe al treilea l-a luat.
Cand a inceput scoala, priviri chestii...Pe mess intr-o seara mi-a propus sa fim intr-o relatie pe Facebook. Au inceput oamenii sa dea LIKE, comentarii. Si de comun acord am sters relatia. Aflu dupa ca are un fel de prietena. Problema este ca la scoala eu ma cam 'dadeam' la un coleg, care ma mai lua in brate in joaca si el ma vedea. Ii scria ea lui pe facebook ca il iubeste iar el ii raspundea. Am vorbit cu ea pe facebook, mi-a zis ca da sunt impreuna si i-am zis ca eu sunt o prietena de-a lui. Ma rog, eu am mai incetat sa mai stau cu acel coleg si uite cum au disparut mesajele, de vreo 15 zile nici un mesaj la el pe profil.
A fost un meci acum 2 saptamani si a castigat echipa favorita dupa ce el a zis ca n-au nici o sansa iar eu i-am spus ca sigur castiga. Au castigat au dat gol in ultimele minute. M-a intrebat pe messenger daca poate sa ma sune i-am zis "da". M-a sunat, fericit ca au castigat si ca visase el ca vecinasa strigase "GOOL". laughing M-a intrebat ce mai fac. Este pentru prima data cand m-a sunat si cand am vorbit cu el la telefon intr-un an de zile si.
Acum cateva saptamani lipsisem de la scoala si cand am venit inapoi s-a uitat la mine in ochi si mi-a zambit.
Sa revin, i-am scris pe facebook saptamana trecuta ca-l iubesc. A intrat, a vazut sigur, nu mi-a raspuns. L-am intrebat ce face, nu mi-a raspuns.
A doua zi la scoala, s-a uitat mai retras asa la mine, mai putin oricum.
Ieri, statea cu spatele si eu venisem la scoala, vorbea cu un coleg, colegasu se uita la mine, el se mai intorcea si se uita. In pauze, ieri, s-a uitat de multe ori in ochii mei, eu eram mai trista ca luasem 7 la franceza si stateam pe o banca pe hol, el din clasa se uita mai trist la mine.Pe hol m-a intrebat ce fac i-am spus ca bine si i-am zambit. Aseara am vorbit cu el pe messenger si a fost ok.
Astazi, cam la fel s-a uitat, cand am plecat de la scoala am mers special in fata lui cu o colega cand pleca acasa el era cu mai multi baieti. Si ne intreaba unul dintre ei unde mergem si i-am spus ca mergem sa ne uitam dupa ceva la Altex si vorbeau ei ceva gen: Ai vazut. >: I-am intrebat ati pus pariu sau ce? laughing Si ei cica, da. A spus colegasu ca a zis Cristi(baiatul pe care il plac) cica daca intram intr-un alt magazin o pupa pe prietena mea, daca intram in Altex ma pupa pe mine. Ei se tot susoteau in spate...Cand am intrat le-am spus pa, si el(Cristi) cica: nu ai auzit ma ca ti-au zis fetele pa?! Si eu i-am spus, tie ti-am zis nu lui. Si el cica >aaa:
Niste pareri as vrea, ma scuzati daca e prea lung, dar as vrea o parere clara.

2 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| seby27278 a răspuns:

Buna! ii place de tine doar e timid cum ai zis tu, sper ca te-am ajutat