| Antonia_Alexa_1998 a întrebat:

În vară am vorbit cu un băiat pe care îl consideram cel mai bun prieten al meu timp de 2 luni. El îmi spunea ca mă iubește foarte mult dar eu îl țineam în fz. El și a făcut o iubita și mi am dat seama ca de fapt îl iubesc și eu mai mult ca pe un prieten. Pierduserăm legatura, dar știam ca încă mă mai iubește. Îmi urmarea postările de pe Instagram și se baga cu mine în seama din motive stupide cum ar fi sfaturi pentru un telefon sau etc. În final ea s-a despartit de el. Cea mai buna prietena a mea, care îi era amica lui pe vremea când noi vorbeam i-a dat mesaj sa vadă ce mai face pentru ca mie îmi era prea frica sa primesc seen. A aflat ca îi este dor de mine și i-a spus sa îmi dea mesaj. Am izbucnit în lacrimi când am văzut mesaj de la el. În seara aia i-am spus cât de mult îl iubesc, si el mie. Ne vorbeam ca si cum am fi fost impreuna.Planificaseram sa ieșim a 2 a zi afară, dar totul era ciudat pentru ca fosta lui încă îi comenta la poze. L-am intrebat de ce și mi-a spus ca o sa îmi explice când ieșim afară.
Într un final am ieșit și mi-a spus ca ea vrea sa se împace cu el și ca, atunci când eu am lipsit a început sa tina la ea. Dar la fel și la mine. Și ca nu știe ce sa facă. Conversațiile ca intre prieteni au durat cam pana la ora 8. Intrasem pe telefon sa văd dacă am vreun mesaj de la prietena mea și am văzut ca este 8 fix. L am întrebat dacă mă iubește și atunci m-a sărutat. A doua zi am aflat ca este cu ea și am hotărât sa uit tot. Am uitat pentru 1 luna iar apoi am simțit cum imi lipsește din nou. I-Am dat mesaj, pentru ca se despărțise iarăși de ea, și am început iar sa vorbim. De data asta strict ca prieteni. Era alături de mine și mă făcea sa mă simt mai bine atunci când plângeam. Îmi ridica mereu moralul. Am vorbit în fiecare zi timp de o săptămână când colega mea de banca i-a dat nr lui mamei, spunandu-i ca este iubitul meu și ca vreau sa mă amor pentru el. Mama, îngrijorată l-a sunat și i-a spus sa mă lase în pace. Și așa a făcut. A zis ca nu mai are nici o treaba cu mine. A trecut o luna de atunci și nu exista zi în care sa nu plâng. Nu știu ce sa fac sa îmi revin. Nu vreau sa îl uit încă. Nu vreau sa se termine încă.
Ce ar trebui sa fac? Va rog ajutați mă

6 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Esti cam razgaiata nu crezi?
Cum sa plangi non stop pentru un baiat care nu da doi bani pe tine? Ce-i atata obida si ciuda?
Cauta-ti altul ca asta-i luat, ori pune mana pe invatat si vei uita de baieti!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca te iubeste sau te-a iubit vreodata cu adevarat se va intoarce la tine pentru ca baiatul merge la fata nu fata la baiat
tu ai facut mereu primul pas ..adica sa ii scrii prima
trebuie sa astepti sa iti scrie si el primul
sfatul meu pentru tine ar fi sa incerci sa il uiti ..adica in sensul de mai mult ca prieteni si sa constientizezi ca nu mai ai nici o sansa cu el daca nu face el primul pas
nu spun sa il inlocuiesti doar fa ceea ce e mai bine pentru tine, iar daca inca il mai vrei ca si prieten ..adica in stadiul ala ma intelegi tu, doar in acel caz ti-as sugera sa ii vorbesti

| Antonia_Alexa_1998 explică (pentru anonim_4396):

Sincer, îl vreau ca orice. Numai sa fie.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Antonia_Alexa_1998):

Da,dar te-a intrebat vreodata daca sentimentul e reciproc?

| Cristianauto a răspuns:

In primul rand vreau sa te salut si sa stai linisitita, vorbesti cu cel care are o relatie de 4 ani pornind dintr o iubire de nicaieri.
Parerea mea e ca sa te implinesti sufleteste este sa nu il disperi cu mesajele sau sa il cauti non stop deoarece un baiat cand afla ca vrei sa te omori pentru el (chiar daca nu este adevarat) se va speria si mai mult cu cat il vei cauta si mai mult
In al doilea rand pentru a comunica cu el fa sa se intample accidental sa te intalnesti cu el, nu la telefon, nu programat de catre tine, in momentul in care va intalniti intreaba-l orice altceva dar nu ca de ce nu m ai mai cautat sau sa ii dai explicatii de ce a zis mama ta si ceea ce este adevarat sau nu, oricum el are un fir narativ al povestii in capul LUI.
In al treilea rand ar fi foarte important sa nu ii arati cat de mult iti pasa de el ci dupa ce restabiliti legatura sa fi un pic indiferenta gen :tu il intrebi ce faci? el zice bine ma uit la un film.tu sa nu ii scrii lucruri :ce ai mai facut azi sau pe la scoala. ii raspunzi cu, bine te las sa te uiti linistit la film ai grija, probabil el va zice nu, stai nu ma deranjezi, si atunci el va fi la mana ta, te vrea
In al 4 lea rand orice lucru este posibil, si reintoarcerea este posibila si fara implicarea ta doar ca tu poti face ca sa grabesti procesul de a te linisti si a iesi din suferinta, sa ai o zi frumoasa, nu am nevoie neaparat de funda, sa stii ca tie ti-am raspuns de placere :*

| Antonia_Alexa_1998 explică (pentru Cristianauto):

Problema este ca nu mai vorbesc cu el deloc...