| anonim_4396 a întrebat:

totul incepe cam asa, am stat cu un baiat si fara sa vreau si fara sa-mi dau seama m-am indragostit de fratele sau. A trecut ceva timp si nu ma mai puteam abtine, mi se facuse dor sa-l vad macar, asa ca i-am spus totul, a crezut mai greu, mi-a dat de inteles ca nu se poate si am inteles cel putin asa credeam. Dar am inceput sa vorbim la telefon caci voia sa-i fac cunostinta cu o colega, si tot asa am inceput sa vorbim din ce in ce mai multe si a ajuns sa recunoasca ca ma place mult si sa vorbeasca frumos parca era total schimbat. A doua zi a venit de la scoala direct la mine spunea ca vrea sa ma vada si ne-am sarutat, mi-a explicat ca vrea sa asteptam sa ma despart de fratele sau si ca nu vrea sa-l faca sa sufere, si nici eu nu voiam, doar ca ne placeam foarte mult, apoi duminica a plecat in directia opusa in alt oras, unde faceam eu scoala, a facut cam doua ore, ca sa ma vada si am stat impreuna pana a doua zi seara si am vorbit atat de multe si se misca totul asa repede de parca eram impreuna si imi zicea ca nu stie ce i-am facut, ca l-am inebunit, in seara aceea s-au petrecut mai multe, si nu-mi pare nici acum rau pentru ele, pentru ca m-am simtit foarte bine cu el. a trecut ziua aia si ii tot trimiteam mesaje si a venit si zilele urmatoare la mine, iar acum doua zile a venit din nou si parea asa fericit si am plecat mai multi prieteni cu masina, nimeni nestiind de noi doi, si am ramas singuri si m-a luat in brate si a inceput sa-mi bata niste apropouri, cum ca sa-l sun pe fratele sau sa-l intreb ce mai face, desi stia ca m-amdespartit de el, si ca el chiar ma place si nu vrea sa ma faca sa sufar pentru ca sunt diferita de alte fete si ca el nu vrea o relatie serioasa, ca nu poate sa iubeasca si ca ii e si frica sa incerce, si ca el nu e obisnuit sa vorbeasca atat, nici cu prietena lui cu care a avut o relatie de 2 ani nu vorbea cateo saptamana, ca el vrea sa isi traiasca viata, apoi a inceput sa-i para rau, si mi-a zis ca stie ca o sa se intoarca roata si ma roaga sa-i fac si eu la fel, cand am ajuns in pat, am plans desi nu m-a vazut, m-a vazut suparata, s-a pus langa mine si imi tot spunea ca ii pare rau si ca nu suporta sa ma vada asa, dar ca nu vrea sa ma raneasca, ca stie ca o sa ma insele fiind la o distanta asa de mare, m-a luat in brate, si mi-a zis ca pot sa il am de cate ori vreau, i-am zis ca nu vreau asa. am petrecut seara impreuna, iar a doua zi cand a plecat mi-a zis ca vorbim, iar eu i-am zis sa ma caute el cand vrea, a ras, si a plecat. si m-a cautat, rar, dar ma cautat singur. Si mi-a zis la telefon ca sa nu fiu suparata ca nu s-a terminat totul intre noi, o luam doar mai incet si fara prea multe complicatii. Iar azi ma cautat din nou m-a intrebat ce fac, unde sunt, fiind la tara si locuind intr-un sat comun, m-a intrebat daca merg undeva, asta insemnand daca ies la discoteca, i-am zis ca nu, l-am intrebat daca el ies si a zis ca nu crede. m-a intrebat daca vreau sa ne intalnim, i-am zis ca vreau si mi-a zis ca trebuie sa treaca pe la un baiat si pe la 10 ajunge, daca pot sa ne intalnim atunci, i-am zis ca da si au trecut ore si nu ma mai sunat nu a dat nici un semn de viata. Iar eu nu stiu ce sa-i zic cand ma va suna sau cand vom vorbi? daca o sa-si ceara scuze ce sa-i spun? sau daca o sa ma intrebe daca vreau sa ne intalnim. Oricum ce avem noi nu e o relatie sunt constinta de asta acum si cred ca asta e si parerea lui, doar ca in primele zile mi-a dat atatea sperante, ba la un momendat mi-a zis si ca ma iubeste, si i-am zis ca si eu, pentru ca asta am simtit, si dupa comportamentu lui chiar ma facea sa cred ca l-am inebunit si ca ar face orice pentru mine si acum cand stau sa ma gandesc sunt de aceeasi parere, dar totul s-a schimbat radical si as vrea sa pot sa-l innebunesc din nou, sa-l fac sa ma iubeasca, atat vreau, dar nu prea stiu cum. El e un baiat caruia ii place sa se distreze si il plac multe fete. Mai imi spunea ca nu stie ce am vazut ocmai la el, si ca sunt atat de frumoasa si ca as putea avea orice baiat as vrea. si i-am zis ca nu, batand apropoul la el, isi mi-a zis ca atunci lui ii convine. vreau sa-l fac sa ma caute sa il fac sa ma placa de 10 ori mai mult sa renunte pentru mine la toate distractiile acelea. De cate ori suntem impreuna si ma priveste ma simt atat de frumoasa in ochii lui, dar nu mai stiu ce sa cred, eu il plac mult, foarte mult si am inceput sa tin la el, dar nu vreau sa ma las calcata in picioare. vreau doar sa ma iubeasca. ajutati-ma va roooooog, e ceva urgent love struck

4 răspunsuri:
| AndreiBox a răspuns:

Pffff cat de oarbe puteti fi uneori... nu mai intru in detalii ca imi fac doar nervi...

| AndreiBox a răspuns:

Asta ziceam si eu frate...dar na... pe bune deci ma enervez numa cand aud faze de genu.

| FetitaCuOchiVerzi a răspuns:

Pai eu as zice ca ar trebui sa vorbesti cu el si sa ii zici ca iti place de el...si ca doar langa el te simti frumoasa si ca nu poti trai fara el si sa il faci sa te placa zii ca il vrei inapoi ca te`ai atasat foarte mult de el...dar ia si tu lucrurile mai usor nu te grabi o sa vezi ca, cu timpul o sa te iubeasca la fel de mult si o sa renunte laoricare alta fata pentru tinewinkingBaftaa

| fulgerul a răspuns:

Pt.el ai fost,punct ochit, punct lovit, adica victima sigura.Beli-ti dracu ochii cand credeti ca v-ati indragostit!