| O fetiţă a întrebat:

Buna happy O intrebare pentru fetehappy

Unde erati si ce s`a intamplat cand v-a venit ciclul? Cum i`ati spus mamei voastre? v-ati patat? Ati avut dureri?

Cu fundă

Răspuns Câştigător
| BubuLina999 a răspuns:

Pai era o zi frumoasa de vara, m.am dus la baie si am vazut o pata maronie pe chilot. m.am dus si i.am spus mamei asa **mama cred ca mi. a venit menstruatia, ce fac:-))? nu am avut dureri asa mari dar pe parcurs a inceput sa ma doara burta.:-d **funda?

24 răspunsuri:
ÉrotiqueConseils
| ÉrotiqueConseils a răspuns:

La tara. Nimic interesant. M-am dus la toaleta, am vazut "spotul". M-am dus sa-mi iau tampoane; iar cand imi faceam bagajul pentru plecare le-a vazut mama.hee hee. Nu, nu am avut dureri.

pa, pa.

| Monica a răspuns:

SALUT!
Eram la scoala, din pacate.Si eram foarte speriata, imagineaza-ti laughing.
Am fugit acasa, fara sa cer voie dirigintei. Nu am avut niciun fel de durere. E ca si cum nu s-ar fi intamplat nimic, doar ca ma speriase teribil pata aceea laughing.
I-am spus 'urgent' mamei, care s-a amuzat pe subiectul asta.

| Marynna a răspuns:

Pai... 26 ianuarie 2009laughing vin eu de la scoala, ma duc la toaleta, termin ce am de facut, cand ma sterg, vad rosu pe hartie, o chem pe mama sa ii zic... dupa 2 zile mi-a luat niste bratari drept premiubig grinlaughing

Dureri...am avut doar in vacanta de vara a lui 2009crying in fiecare luna niste dureri groaznice:-s:-s dar din septembrie nu am mai avutbig grin

| andradat a răspuns:

Eu eram intr'o excursie cu clasa. M'am dus in autocar la toaleta ca aveam puternica impresie ca sunt uda. Si ma gandeam ca o fi de la transpiratie. Eram clasa 5 nu stiam care e faza cu ciclul si asa. M'am dus la toaleta si primul impuls a fost sa tip. Prietenele mele au venit si ele si ma tot intrebau ce e ce s-a intamplat ce ai. Si le'am aratat dupa aceea ce aveam. SANGE pe chilot.
Eu aveam impresia ca nasteam de fapt, cum nu stiam care e faza cu ciclul alta idee nu mi-a venit in cap. Colegele mele netrecand si ele prin chestia asta m'au incurajat ca nasc. Pana la urma una dintre colege s-a dus la diriga si a zis ce a avut de zis si diriginta mi-a dat un tampon si mi-a zis ca asa patesc toate fetele numai ca eu am avut ghinionul/norocul de a fi prima din clasa.
Cand am ajuns acasa i'am povestit mamei toate intamplate si a inceput sa rada si sa zica ca trebuia sa imi zica totusi sa ma pregatesc de venirea ciclului, ca sa nu am parte de o surpriza neplacuta.

| raisa1993maria a răspuns:

Era vacanta de vara treceam clasa a 6, eram cu fetele ne jucam linistite. la un moment dat am mers acasa iar cand am fost la baie am vazut o pata rosie pe chilot, sora mea mai mare cu 6 ani era la poarta cu prietenul ei iar eu m-am dus in gura mare la poarta, i-am spus la ureche ce s-a intamplat a venit cu mine in casa mi-a dat un absorbant iar sora mea a sunat-o pe mama sa-i spuna si ei marele eveniment:p mama a spus " am imbatrnit am doua fete maritongue"

| ElenaMaria a răspuns:

La mine a fost groaznic.Era Aprilie si eram prin clasa a5athinking A inceput sa ma doara burta de dimineata si sani.Am crezut ca nu este nimic grav am luat o pastila mi-am pus ghiozdanu in spate si am tulit-o la scoala.Prin ora de matematica cand m-a scos profu la tabla ma simteam umedalaughing. Apoi m-am dus direct s-a ma vad cu "prietenu"meu.Nu am stat mult pentru ca ma simteam rau.Pe drum spre casa m-am patat. Ajunsa acasa mama era la lucru laughing. O sun "mama mi-a venit menstruatie". Ea a crezut ca poate am o infectie. A spus sa stau linistita ca vine ea acum acasa. Apoi eram toata fericita ca eram si eu domnisoara smug. Cam atata despre aceasta etapa thinking

| Annye_2425 a răspuns:

Eu nu va inteleg fetelor dc sa nu i ziceti mamei ca v a venit menstruatia? nu esti prima care pune intrebarea asta"cum ii zic mamei?". nu e rusinos e ceva normal si doar nu te ucide ca u nu ai cum sa schimbi astaraised eyebrows adica hello:o si ea arerolling on the floor E mama ta nu trebuie sa ai pic de jena fata de ea, pur si simplu ii zici.
Mie una mi a venit cand eram cu mama in baie ne uitam in oglinda si vorbeam si noi ca feteleblushing

| TPMTotiPentruMine a răspuns:

Inchipuie`ti ca eu eram la o petrecererolling on the floor)))))))) era ziua unui baiatlaughing

si ok.ma durea spatele in partea de jos, tare si sanii si burtica in partea de jos

de patat normal ca m`am patat...eu aveam 12 anibig grin[sau 11 jumatethinking]

i-am zis mamei si ea a fost mandrarolling on the floornici acum nu inteleg de celaughing

ai grija de tinekiss
funda?big grinkiss

| TPMTotiPentruMine a răspuns:

Chiar.cand o sa-ti vina prima oara, nu`ti face griji.nu o sa te patezi cine stie ce.big grin

| NinaY a răspuns:

Eram la tara la bunici.
M'am trezit dimineata, m-am dus la baie si am observat ca eram patata.Cand am venit inapoi in camera i'am spus mamei mele sa iasa din camera caci "vreau sa ma schimb", si am luat din absorbantele ei laughing
Vazand ca i'au disparut cateva, m'a intrebat daca mi-a venit, si i'am zis simplu si usor ca dahappy
Aveam 12 ani happy

| andrei a răspuns:

Mulumesc Doamne ca sunt baiat!not worthy

| Noir a răspuns:

Eram la scoala. i-am spus mamei cand am ajuns acasa, dar norocul meu a fost ca era iarna si aveam pantaloni lungi negri si nu a iesit si pe pantaloni.Am avut si am dureri in primele 2 zile de menstruatie si ar trebui sa te obisnuiesi pentru.ca asa vom avea(noi fetele)pe toata durata menstruatieihee hee

| SweetCherry a răspuns:

Mie mi-a venit acasa.Doamne ce fericita eram ca devenisem ''domnisoara'' laughing acum regret ca sunt fata laughing nu-i chiar asa de simplu pe cat parehee hee

| divinuu a răspuns:

Pff.la marestraight face a fost oribil. abia iesisem din apa si vad ca imi curge ceva rosu pe picior.bineinteles ca m-am speriat.Prima data am crezut ca poate am facut vreo infectie sau racisem. Mi s-a facut rosu slipul, mai ales ca el era alb inainte si nu stiam de ce se uita atat de insistent lumea la minestraight face

| XxBlueRosexX a răspuns:

A fost urat eram in vacanta de paste din 2006 aveam 14 ani si eram in vizita la o matusa cu ai mei, de dimineata simteam ca ma doare burta in partea de jos dar am spus ca va trece, cand am mers la baie am vazut ca eram patata si mi-am dat seama de ce ma durea burta, am luat un absorbant de la matusimea si apoi am mers si i-am spus lu verisoara mea mai mare cu 5 ani, mi-a explicat ce e si ce trebuie sa fac apoi i-a spus mamei iar mama i-a spus tatalui meu la telefon...de parca trebuia sa afle tot neamu laughing

| Emmeii a răspuns:

Eram in vacanta de vara. si eram pe afara. am simtit ca-mi curge ceva, dar nu am bagat de seama. am observat ca curge extrem de mult, asa ca m`am dus in casa. si am vazut o pata maronie-rosie pe chilot. m-am dus si m-am schimbat si i-am zis mamei ca mi-a curs ceva rosu.winking da. m-am patat. da am avut dureri, mai ales seara

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eram acasa din fericire smugsmug
Daca eram la scoala nu stiu ce as fi facut. straight face

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eram acasa din fericire smugsmug
Daca eram la scoala nu stiu ce as fi facut. straight face

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eram acasa din fericire smugsmug
Daca eram la scoala nu stiu ce as fi facut. straight face

| AlexandraPrincess a răspuns:

Paii...aveam noroc happy
Venisem de la scoala si am observat o pata maronie..si mi-am dat seama. urmatoarea zi nu m-am dus la scoala pentru ca ma durea burta si spatele sad.
La mamii mi-a fost rusine sa-i spun...i-am spus ca am ceva sa-ti spun si i-am scris pe o hartie. happy :3

| Ada_8018 a răspuns:

Pai era o zi wonderful de vara si eu ma trezisem. M-am dus la baie si am vazut ca eram patata pe intreaga pijama cu chestia aia.laughing Am avut ceva dureri inainte cu 1 luna in zona abdomenului si la spate. Eu eram acasa! Slava Domnului! Nu i-am spus mamei doar in urmatoarea luna pentru ca vroiam sa ma asigur ca era menstruatie si nu ceva preventiv sau vreo raceala. Eu m-am distrat, sper sa faci si tu la fel. Numai bine si ai grija de tine!:*

| Minzatu_Mihaela_1998 a răspuns:

Pai era o zi de vineri (7 sep. 2012) eram singura acs am mers la baie si am vz o pata maronie pe chilot, apoi am luat un absorbant l-am folosit, apoi a venit sora mea de la serviciu, si a v z chiag dinacela in wc si m-a intrebat :ti-a venit? eu : da
apoi ea i-a spus si mamei. nu am avut dureri.

| O fetiţă explică:

BruneTTa mi-a venit dejalaughing numai ca eram curioasa laughing j plictisita. asa ca am pus intrebareahappy

| Alee22 a răspuns:

Aveam 10 ani si eram acasa eram in vacanta si faceam dus si cand m-am sters la pasarica era sange si i-am zis mamei ca mi-a venit ciclul si nu m-am patat si nu am avut dureri