| Alinuta_3485 a întrebat:

O poveste lungaa` happy. Deci laughing. Acum 4 ani eram in clasa cu un baiat care ma placeaaa happy. Dar eu nu prea si in plus, nici nu stiam sigur. Mai tarziu mi-a spus un coleg. Si de atunci imi place mie de el happy Doar ca... Nu am mai putut sta in aceeasi clasa si ne-am mutat fiecare in alta. Pana acum. Anul asta iar a venit in clasa cu mine ( ce bucuriee` laughing ). Bucurie pana cand am aflat ca place alta fata, din clasa in care a fost el sad Inca nu stiu sigur. Am auzit doar. Si acum vreau sa stiu daca ma mai place sau nu happy. La inceput anului asta se mai uita la mine in unele ore care nu-l interesau laughing Odata mi-a si zambit happy. O singura data. Si trebuie sa recunosc. vorbim foarteee rar. Atat pe mess, cat si la scoala. Nici nu ma saluta sad Dar pe alte fete saluta. Si cand desteptii mei colegi incep sa strige ca imi place de el, Fat-Frumos al meu nu pot zice ca se enerveaza... continua sa zambeasca si rar zice " Ba nu ". De cele mai multe ori, intr-un fel nu zice nici ca e adevarat, nici ca nu. In fine laughing. Ce sa cred?

P. S.: In nici un cazzz nu il intreb daca ma place laughing Mi-e frica de un refuz.

Răspuns Câştigător
| LalLyBoOmD a răspuns:

Tuturor fetelor le este frica de un refuz in fata asa ca trimite-i un biletel secret si spune-i in el ca il placi (sa nu te complici cu lucruri siropoase laughing doar un sincer "te plac" ) si scrie intr-un anumit fel (pune inimioare la i daca zici "i love you" sau scrie inclinat intr-un anumit fel...Acum a doua parte : pacat ca s-a terminat scoala dar, puteai scrie la tabla in acelasi fel ca sa-si dea el seama iar, daca e interesat va veni el la tine sa vorbiti iar, daca nu e interesat nu-ti va da prea multa atentie dar, asta poate semnifica ca este timid, oricum sper ca te-am ajutat! fundita?

2 răspunsuri:
| Jaz a răspuns:

Poate vrea doar sa te faca geloasa ca i-a placut de tine si tie nu prea, si acum dupa ce s-a mutat din clasa iti pare rau si ai inceput sa iti placa de el. Deci eu cred ca atat vrea, sa te faca geloasa laughing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai tu crezi ca el dupa 4 ani inca te mai place?oh go on
Nu cred, doar te simpatizeaza atat. Nu cred ca mai e ceva mai mult.
Incearca tu sa ii dai de inteles ca il placi, sa ii zambesti, sa il privesti. Poate Poate isi da seama ca-l placi si ii revin sentimentele