| spawni a întrebat:

Oare de ce am impresia ca sunt blestemat sa nu am o prietena, sa simt si ei sentimentul de iubire si implicit sa simt ca traiesc? Cu o multime de fete cu care am vorbit de-a lungul timpului, totul merge bine, pana cand le invit la o cafea... de acolo parca sunt dusmanul lor...

11 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Poate esti facut sa traiesti singur asa cum altii au soarta asta

| CristinaElena96 a răspuns:

Nu fii panicat, nici n-ai vreun motiv.Totul vine de la sine, cand te astepti mai putin.Probabil nici nu ai dat peste genul de fata ideal pentru tine sau cine stie ce pretentii mai au tipele care le inviti la suc.Zic sa-ti pastrezi calmul gandind optimist pentru ca lumea asta exista o persoana pentru fiecare.Nu ai precizat varsta, probabil asa puteam sa te ajut mai mult.Bafta.

| VerginicăVacăGrasă a răspuns:

Nu exista blesteme, tu esti problema, nu sti sa conversezi cu fetele.

| wolder a răspuns:

Poate gresesti cu ceva, discuta cu ele sa vezi unde gresesti. Cati ani ai?

| wolder a răspuns:

Nu poti spune ca esti blesemat, doar ca nu ai gasit pe nimeni potrivit pana acum si mai ai timp sa cauti.
Cand vorbesti cu ele spune-le ca vrei o relatie, sa nu creada ca e vorba doar de prietenie.
De exemplu, eu nu beau cafea, cheam-o la un suc sau o prajitura laughing

| RAY a răspuns:

Hai sa vb putin despre atractie, deci noi oamenii avem un fel de selectie in care ne alegem parteneri in functie de
1 fizic
2 comportament
3 statut social
ai o problema cu fizicul? comportamentul implicit personalitatea sau statutul social esti eliminat se numeste selectie sexuala, nu isi fie griji sunt multe dame de companie platesti si ai sex

| neutrino a răspuns:

Schimba cafeaua cu un ceai sau cu un suc, eventual schimba si localul.

| cristimihailov a răspuns:

Precum rahatul miroase a rahat...
Si disperarea miroase a disperare sad

| stark47 a răspuns:

Ramai blocat in zona prieteniei, iar cand ceri mai mult se speria si dau inapoi.
stai linisti, nu esti blestemat, ai sa gasesti pe cineva. poate ca asta e si motivul pentru care nu succes asa cum iti doresti, pentru ca tu cauti prea insitent si asta nu prea merge

| Hutzy95 a răspuns:

E de **** sa patesti asa ceva, eu am 22 de ani si nu pot sa imi gasesc o prietena, nu mai am mult si cedez psihic, la mine e mai rau, cum le invit in oras toate ma evita si fug de mine, altele cand ma vad a doua oara cauta diferite pretexte sa plece din jurul meu
am ajuns la concluzia ca daca iti este dat sa traiesti singur, orice ai face ramai singur si vorba aia "ce e al tau e pus deoparte" e falsa, e doar o incurajare falsa si daca tu crezi in vorba asta te amagesti singur

| spawni explică:

18 ani am happy