| ViviC a întrebat:

De ceva timp m-am indragostit de o fosta colega de facultate cu care am mai vorbit de-a lungul timpului dar nu i-am spus ca o plac. De cate ori ne intalneam era atenta sa ma salute ea inainte, vorbea frumos, imi zambea mereu si era sa zic parca putin timida in prezenta mea. Am mai vorbit zilele trecute si am impresia ca ma place si ea. As vrea sa o invit zilele urmatoare la o plimbare sau la un restaurant si nu stiu daca sa-i iau flori de la prima intalnire sau mai tarziu. Daca ma puteti ajuta cu o parere.

10 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Poți.

| NietzscheFrumosSiDesteptSunt a răspuns:

Ar fi timpul sa te maturizezi odata si sa-i spui ce simti pana nu e altul mai breaz ca tine.

| Werrich a răspuns:

Specialistul în relaționare Loren Loghin- FărăSensTv îndeamnă bărbații sa NU ducă flori la prima întâlnire.

| Werrich a răspuns:

Nu da flori la prima întâlnire, este o greșeală.

| Werrich a răspuns:

Sa iei flori in numar par e recomandat (2, 4, 6, 10 fire).

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Părerea mea e că ar trebui să-i aduci un buchet de flori la prima întâlnire, dar nu neapărat trandafiri roșii, consider că e prea pompos de la prima întâlnire. Îți recomand să-i cumperi un buchet de crizanteme de mai multe culori.

| Xpressurself a răspuns:

Daca o inviti si accepta sa iasa cu tine este o prima intalnire si pori sa ii iei flori, da. Demonstreaza ca stii ce vrei si ca este o intalnire autentica in care urmaresti sa o cuceresti. Deja va cunoasteti putin si este un moment potrivit. Sa nu iti uiti zambetul acasa, ia-l cu tine la intalnire.

| Unsfatbun a răspuns:

Asta este la aprecierea ta. Dacă nu i le dai din suflet, mai bine lasă pe data viitoare.
Într-adevăr, este un gest drăguț dar, până atunci mai ai de trecut un obstacol: acela de a accepta.
De multe ori pierdem ocazii unice, iar alții, speculează aceste momente și ies învingători.
Timpul nu se mai întoarce, iar fata, dacă vede că nu ai niciun gând, nu stă după tine.
Succes!

| Jade20 a răspuns:

Nu ii lua nimic de la prima intalnire. Nu prea e un gest romantic, mai mult striga a disperare.
Mai degraba ii faci gesturi mici si dragute abia cand va puneti impreuna intr-o relatie, abia atunci o sa si merite, fiind deja iubita ta.

| Werrich a răspuns (pentru Jade20):

O sa va dea Xpressyourself evaluare de "eronat" si "nefolositor" cum mi-a dat si mie.