| zuzu11 a întrebat:

Oare sunt insarcinata?
Am avut ciclu pe 1 aprilie iar in mai pe data de 5 pe 22 am avut un contact neprotejat in data de 28 am observat o pata de sange roz spalacit pe chilot
am crezut ca mi-a venit dar a 2 zi mi-a disparut acum sunt destul de ingrijorata deoarece merg destul de des la baie ma simt balonata am stari de voma dar rareori oare sunt insarcinata? va rog sa-mi raspundeti.

Răspuns Câştigător
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Probabil ca esti insarcinata, fiindca ai avut contact sexual intr-o perioada fertila. De aceea nu inteleg de ce esti ingrijorata? Ca ai pierdut un pic de sange pe sarcina? Nu-ti face probleme, e o sangerare de implantare fara semnificatie patologica. Dar ar fi bine sa-ti faci un test de sarcina (pentru confirmare) si apoi sa mergi la ginecolog pentru a te asigura ca bebelusul e sanatos.

10 răspunsuri:
constantaproca
| constantaproca a răspuns:

Cred ca esti insarcinata, dar pentru siguranta cumpara un test de sarcina...

pupimik
| pupimik a răspuns:

Nu vreau sa te speriu...dar...cu simptomele astea...sunt aproape convinsa ca esti insarcinata. Fa-ti un test de sarcina. Daca iese negativ...mai fa-ti unu` dupa 24 de ore.
Te dor sanii mai tare decat de obicei? Esti sensibila la mirosuri? Simti gust de metal in gura? Daca esti fumatoare...ai simtit ca parca nu mai poti fuma.si ti se fare mai rau de la tigara decat iti este fara?

| Irina a răspuns:

Pata de sange poate fi de la nidatie (implantarea ovulului fecundat in peretele uterin).

gyzzard
| gyzzard a răspuns:

Exista sanse destul de mari. Cel mai bine ar fi ori sa iti cumperi un test de sarcina, ori sa consulti un ginecolog. Daca alegi testul, atunci incearca de 3 ori, pot sa dea rezultate fals pozitive sau fals negative. Nu le face pe toate odata, ci la distanta de minim 12 ore distanta. Daca e negativ, ar fi bine sa faci un consult ginecologic, sa vada care e problema cu pata roz.

| euu03 a răspuns:

Deci sa inteleg ca tu tot nu stii sa te protejezi a? Esti mandra de tine nu ca ai facut un avort nu? Te simti bine? Poti sa adormi seara cu costinta impacata cand stii ca ti-ai omorat propriul copil? Daca da bravo tie. Traim in secolul 21, la scoala se face educatia sexuala, te poti informa pe internet...De fapt nu cred ca trece zi fara sa imi treaca pe la ureche cuvintul sex...prezervativ...anticonceptionale.fie de la stiri, scoala, radio, reviste, internet, reclame pe str... A si apropo cel mai bine ar fi sa iti faci un test de sarcina sau sa mergi la un medic ginecolog, si daca esti insarcinata din nou nu-ti ucide propriul copil cum ai facut cu primul, pentru ca el nu are nici o vina pentru ca esti o ***** sa nu zic ce...si nu stii sa te protejezi! Succes

| alina88 a răspuns:

Deci, la cate am inteles eu, poate pot sa te ajut.se spune ca atunci cand in loc de ciclu iti apare numai un pic de roz ca ar fi semnul ca esti insarcinata.acum nu pot sa-ti spun 100%, dar din cate explici tu cam asa sar intelege... dar fii mai sigur. fa-ti un test si esti sigura apoi dar sa tii minte ca testele de sarcina daca ies pozitive nu prea se poate sa fie gresit dar daca iese negativ ai face bine la o saptamana sal repeti caci cand e negativ poate fi si gresit...iti spun din propria experienta! succes la test daca nu l-ai facut deja!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Acum inteleg si eu de ce CRESTINII spun sa nu ai relatii sexuale pana la casatorie; ca ce folos? asta ajuta prieteniei? EI BINE NU... pentru ca nu asta ar trebui sa lege relatia de cuplu; sexul dupa parerea mea este surplusul dragostei dupa ce te casatoresti... nu o poti face cu 10 pentru ca nu e de joaca. Dumnezeu a creat SEXUL ca prin asta doua persoane sa se apropie si mai mult, sa le lege, dar daca tu te legi cu zece, nu se va simti DRAGOSTEA PURA lasata de Dumnezeu. Dragi fete tinere, un sfat din propria experienta : NU VA INCEPETI VIATA SEXUALA PANA NU VA CASATORITI; poate vi se pare un mit. DAR NICI EU NU AM CREZUT IN TOTALITATE PANA CE NU AM TRECUT PRIN ANUMITE CHESTII; este timp pentru toate NU VA RISCATI! iar cine va iubeste cu adevarat va putea accepta asta GOD BLESS YOU ALL! happy

| drpaula a răspuns:

Zuzu si in luna mai ti-a venit ciclu? daca ai un ciclu regulat si ti-a venit pe 1 aprilie trebuia sa iti vina in 28 aprilie! din cate spui tu sansele sa fi insarcinata sunt destul de mari! du-te luni la farmacie si cumparati un test si fal!

| zuzu11 explică:

Cand am citit raspunsul tau si mi-ai zis ca am sanse a inceput sa-mi bata inima foarte tare mi-e tare frica am facut un avort in decembrie nu mai vreau sa trec prin ce am trecut...Multumesc mult! astept si alte pareri de la alte femei care au trecut prin asta

| zuzu11 explică:

Da sunt fumatoare nu mai pot sa fumez...au un gust...
asta e pentru elly d-soara ai face bine sa nu ma judeci ca nu stii de ce mi-am omorat copilul in primul rand nu am vrut cand am citit ce ai scris am inceput sa plang tu crezi ca nu ma doare si acum imi vine sa ma dau cu capul de pereti am fost dusa cu forta am fost obligata santajata si para santajata niciodata nu o sa ma iert pentru ca mi-am omorat primul meu copil