| NuShtiuDastea a întrebat:

Buna
pe 1 august 2010 mi-a venit menstruatia prima oara, pana acum, am avut niste perioade in care nu mi-a venit. Nu stiu sigur cand, fiindca de obicei nu tin cont cand vine sau cand trece. Ori este din cauza faptului ca nu e inca reglat, ori cred ca pana mi-a venit a durat cateva saptamani si mi s-a parut mie mai mult ( ma refer la una din luni ). Ce credeti?

4 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Este normal la la inceput menstruatia sa fie neregulata, asta nu este ingrijorator.
Anormal este sa nu tii un calendar pe care sa-ti notezi prima zi a fiecarei menstruatii. Ar trebui sa incepi sa o faci.

| PSHYCH8DYLLIC a răspuns:

Poate ca ai racit la burticatongue
Stai cu ciorapei si papucei in picioare si totul va fi ok.
Ingrijeste. te, ai grija de corpul tau!

| aliyna a răspuns:

Buna! Asa e normal cand iti vine menstruatia, o sa mai dureze ceva timp pana se va regla. Te sfatuiesc sa iti notezi si sa tii minte ziua cand iti vine menstruatia, iti va fi de ajutor pe viitor.

| Schnitzel a răspuns:

E neregulat.happy