| Dana123456789 a întrebat:

Buna pe data de 8 luna aceasta am avut un contact sexual neprotejat ne dormi un copil și eu am cm neregulat mi am instalat calendarul și am început sa urmăresc zilele fertile și pe 5 și 8 am fost in Per fertila pe 10 aveam ovulatia mare unde erau șanse marii de sarcini, dar nu am făcut doar pe 5-8 sunt șanse sa fii rămas ca spermatozoizii supraviețuiesc între 3-5 zile ma și ovulul 24 de ore ma gândesc ca pe data de 8 sa fii rămas ca era aproape de ovulatie...
Astept răspunsuri și părerii pupici

1 răspuns:
| corbulalbrosu a răspuns:

In cazul prezentat de tine NU se poate oferi nici macar o presupunere sau parere chiar si subiectiva, datorita faptului ca in cazul CICLULUI MENSTRUAL a carei caracteristica este cea de a fi NEREGULATA, este IMPOSIBIL sa se poata determina data OVULATIEI si pe baza acesteia a PERIOADEI FERTILE. Rezultatele oferite de aplicatia folosita si amintita sunt in mod mai mult decat sigur ERONATE/GRESITE intr-o foarte mare masura si intreaga ''MUNCA'' depusa de voi va fi cel mai probabil... fara rezultatul asteptat. In cazul in care doresti sa ramai insarcinata ar fi indicat sa-ti cumperi un TESTER DE FERTILITATE care pe baza analizarii zilnice a salivei din gura iti va indica cu o precizie de peste 95-97% momentul de incepere a perioadei fertile si ziua pe urma ziua precisa a OVULATIEI. Un tester bun se poate achizitiona cu pretul in jur de 100 de lei si foate fi folosit o perioada de minim 4-5 ani. Multa sanatate! http://www.e-fertilitate.ro/test-de-fertilitate-easy-test.html