| Vecina a întrebat:

Pentru cei care stiu problema mea, am vorbit ieri cu profesorul de religie. A iesit la poarta, am asteptat sa plece lumea, i-am spus ca vreau sa vorbesc ceva cu el, si i-am spus:"stiu ca poate o sa vi se pare ciudat, dar am inceput sa tin la dumneavoastra". A inceput sa rada si mi-a spus"hai fugi la clasa" si i-am spus ca vorbesc serios.In fine altceva n-am apucat sa mai vorbim, caci se si sunase.Azi l-am salutat, s-a uitat la mine, mi-a raspuns scurt la salut si atat. Apoi eu eram afara, el venea de la magazin si nici nu s-a uitat la mine, insa cand a intrat in scoala(am intrat si eu imediat) zambea pe sub mustata.Nu stiu ce sa cred din reactia lui.Ma gandeam ca data viitoare cand il intalnesc in afara scolii sa-l intreb daca am vreo sansa sau nu, macar sa stiu ce am de facut.Sau sa astept, si in caz de are ceva de zis imi va spune cand ne mai intalnim pe drum? AStept sfaturile voastre.

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Uite parerea mea:
E cert ca acest domn te atrage, dar totusi, gandeste-te ca el are 26-27 de ani, la varsta lui cred ca isi doreste o sotie matura, nu o prietena adolescenta, probabil doreste copii, tu esti pregatita pentru asta?
Sunt tare curios daca stiu parintii tai de sentimentele tale, dar ma cam indoiesc.
Si totusi, se spune ca dragostea poate invinge orice piedici, chiar si diferenta de ani.
Sincer, el cred ca te ia drept o simpla copila care il simpatizeaza, cum probabil au fost mai multe.
Nu te amagi singura, sa nu ai de suferit apoi mai tare...
Succes!

15 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Mie mi se pare evident ca te-a refuzat, poliicos si fara sa te raneasca, dar daca insisti, s-ar putea sa primesti refuzuri mai dureroase.

| I'mPerfect(a)! a răspuns:

Stai in banca ta ca n-ai nicio sansa deocamdata!

Te comporti irational!

| Floreenofficial a răspuns:

Ai innebunit? atatia baieti frumosi pe lumea asta si te indragostesti de un prof?! sad
mai asteapta putin poate e ceva de moment...

| Luori a răspuns:

Ar trebui sa o lasi balta acum cand iti este mai usor sa renunti la asa ceva. Te-ai baga intr-o chestie care nu prea este de nasul tau si sper sa poti / sti iesi din asta. Sfatul meu este sa incetezi cu asta, pentru binele tau dar si al lui. In mintea unui profesor nu prea poti sti ce este, mai ales tu fiindu`i eleva unui coleg de catedra de-al lui. Spuneai ca te-ai simti in stare sa ai o relatie cu el, insa mai bine te-ai simti in stare sa renunti inainte de a incepe eventual. Te poti bucura de o mie de lucruri la 18 ani, insa nu de o idila cu profesorul. Iti urez sincer succes in ce se va intampla in viitor. Fii desteapta!

| anonimaa a răspuns:

Am citit si am aflat foarte multe despre fete (de varsta ta credthinking) care s-au indragostit fie de profu de sport fie de cel de religie si din toate astea nimic nu s-a terminat cu bine
ori a existat o relatie de iubire elev-profesor care s-a terminat cu concedierea profesorului si cu corijenta elevei
ori o relatie in secret care mai apoi a ajuns sa fie cunoscuta si asa se ajunge la consecintele de mai sus
Trebuie sa-l eviti stiu ca este dragostea ta in acest moment dar nu-ti face sperante caci este adult in toata firea si vine la scoala ca sa-ti predea nu ca sa aiba o relatie cu o eleva (mai sunt si exceptii) gandeste-te caci daca va va surprinde cineva facand ceva macar si putin mai iesit din comun in relatia elev-prof o ve-ti da de belea amandoi pup (fundita?)

| irina20 a răspuns:

Las-o asa! Nu-i mai spune ceea ce simti. Vrei un refuz? Pt ca asta vei primi, chiar daca te place in felul asta chiar daca nu.Ar putea sa-si piarda slujba, sa faca puscarie(ai vazut cate cazuri de omor, sinucideri pentru profesori sunt). Nu cred ca e atat de prost incat sa-ti accepte avansurile. Poate cand nu-i vei mai fi eleva...mai incearca atunci.Lasa timpul sa treaca, flirteaza cu alti baieti. V-a fi ok.
Am fost in situatia ta, proful meu era de romana big grin
nu s-a intamplat nimic din ceea ce am vrut eu, si in 3 saptamani nu ma mai interesa chiar deloc.Succes!

| darrio2007 a răspuns:

Reactiile lui dau de inteles ca nu prea esti coapta la minte.Scuza-ma ca iti spun asta.Sunt atatia baieti de varsta ta.

| Alina. a răspuns:

Profu' e cu capul pe umeri, tu nu! Crezi ca isi risca el cariera pentru. o relatie...:-| am avut si eu caz in scoala insa profesorul era stilat cu BMW arata foarte bine, bani la greu laughing erau topite pitipoancele. Ai sa vezi ca este trecatoare "indragosteala" asta incearca sa-ti indrepti atentia spre alte "lucruri", sfatul meu tongue.Salut!

| iverson a răspuns:

Daca proful este cerebral va sti riscul unei relatii cu o eleve, concluzionez ca omul nu`si va risca painea de zi cu zi ( care abia de si`o cumpara din salariul de mizerie ) pentru o biata eleva.

| Dodolo a răspuns:

Ciao.
e doar un sentiment de atasare, probabil tea impresionat cu ceva si atat. nu il placi cu adevarat. sunt convinsa. pentru ca logica ta iti spune ca nu ar fi bine sa fii intragostita de el si nu iti permite asta, de accea iai spus si tu ca ti la el nu ca il placi, pentru ca nu ti se pare normal, deci e clar atasament.
fa-ti timp si plimbate prin parc o sa vezi ca esti atrasa de baiaeti de varsta ta, pe care o sa ajungi sa ii placi si poate sai iubesti.
nu are rost sa astepti, nu ai pentru ce si stii asta.
Take care. >big grin

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Esti o fata frumoasa si tanara, nu merita sa iti strici viata pentru un prof idiot. Lasa-l in voia lui, sunt o gramada de baieti frumosi in lumea asta!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Doamne, esti nebuna ce ai? sunt atatia baieti draguti de care poti sa te indragostesti nu de profu de religie(si nici de un alt prof) lasa-l in pace kauta pe altcineva altfel o sa suferi

| Abcdefghijklmnopqrstuvwxyz0 a răspuns:

Nu cred ca e o idee buna sa te indragastesti de un prof... dar totusi e alegerea ta. Cati ani are?

| 1993 a răspuns:

Buna.Sunt noua si nu stiu care este problema ta exact, dar din ce ai scris aici inteleg ca tii la profu' tau de religie? dar consider ca nu e bine ceea ce simti, acum tu stii mai bine, dar nu cred ca el te place, din ce ai zis tu arata doar ca e indiferent atat. El poate te vede doar ca pe o eleva care nu are ce face sau ceva de genu...Nu vreau sa te dezemagesc dar nu crezi ca ar fi mai bine sa te gandesti mai mult la asta? la faptul ca el nu vede in tine mai mult decat o simpla eleva? crezi ca e bine ce simti?

| giaaaa a răspuns:

Da catsii ani aree? Tu esti nebunaa! LOL! cum sa iti placaaa de un prof! Is mai multi baietiii frumosii si bunocii! Asc. sfatu meu! Sa incerci sa-l uiti daca nu vrei sa fi data afaraoh go on! Pussii scumpa'!