| Vecina a întrebat:

Buna tuturor.Pentru cei care stiu problema mea, am vorbit ieri cu profesorul de religie. El are 27, eu18. A iesit la poarta, am asteptat sa plece lumea, i-am spus ca vreau sa vorbesc ceva cu el, si i-am spus:"stiu ca poate o sa vi se pare ciudat, dar am inceput sa tin la dumneavoastra". A inceput sa rada si mi-a spus"hai fugi la clasa" si i-am spus ca vorbesc serios.In fine altceva n-am apucat sa mai vorbim, caci se si sunase.Azi l-am salutat, s-a uitat la mine, mi-a raspuns scurt la salut si atat. Apoi eu eram afara, el venea de la magazin si nici nu s-a uitat la mine, insa cand a intrat in scoala(am intrat si eu imediat) zambea pe sub mustata.Nu stiu ce sa cred din reactia lui.Ma gandeam ca data viitoare cand il intalnesc in afara scolii sa-l intreb daca am vreo sansa sau nu, macar sa stiu ce am de facut.Sau sa astept, si in caz de are ceva de zis imi va spune cand ne mai intalnim pe drum? AStept sfaturile voastre.

1 răspuns:
| Silvia a răspuns:

Păi nu înţeleg ceva. El e profesor şi tu elevă, nu? Şi vă petreceţi timpul la şcoală. Cum ai zis şi tu...ieri şi azi. Dar cum se face că ieri a fost sâmbătă şi azi duminică?laughing