| yappi a întrebat:

Va spuneam ca vineri una dintre prietenele mele s-a dat la baiatul cu care am fost si care inca mai imi place iar el i'a raspuns intr'un fel, a luat'o in brate etc. Astazi ea a inceput din nou cu chestii dinalea sa il mangaie sa se puna in bratele lui dar el a avut o reactie diferita statea si o lasa pe ea sa se manifeste sa zic asa si el doar zambea si se uita la mine care cred ca se vedea pe fata mea ca nu imi place ce vad pentru ca toti taceau si imi urmareau reactia asteptau sa urlu sau sa fac ceva dar fara sa mai suport m-am intors si am inceput sa vorbesc cu alti colegi dupa aceea ea a iesit din clasa si el imi spunea "de ce nu vi si tu sa faci ce facea X" m-am uitat si i'am spus ca eu nu sunt ca ea. Dupa cateva minute am incercat sa ii explic ceva nu mai stiu despre ce era vorba, stateam in fata lui el statea pe scaun si unu dintre prietenii lui a venit si m'a aruncat in bratele lui, m'a tinut in brate cateva minute apoi m-am ridicat si a intrat iar in clasa asazisa prietena si a mers direct la el dar de data asta a stat putin, s-a uitat iar la mine si apoi s-a ridicat sa plece dar ea tot dupa el, el se ferea de ea si spunea sa il lase ca daca il scoate la tabla nu vrea sa i fie ridicatastraight face. Nu mai suport pe fata aia de la asta imi vine nici sa nu ii mai rasp la tel dar acum ce ma intereseaza este daca mai are rost sa ma gandesc la el sau ar trebui sa il las naibi si daca este variante 2 cum pot sa il uit daca il vad zilnic si se vede ca nu are de gand sa ma lase in pace pentru ca daca incerc sa il evit(si nu prea imi iese) vine si ma ia in brate sta cu mine si face atatea chestii care pur si simplu ma fac sa ma razgandesc in privirea lui pana cand mai face inca o faza naspa si ma face sa sufar iar. Ce sa fac?straight face Dau funda la cel mai bun raspuns:*

Răspuns Câştigător
| Alissya97 a răspuns:

Hey`!
Pai. in primul rand. fata aia nu cred ca se mai numeste,, prietena''
Prietenia este un lucru mare ...Si a`ti trada prietena nu este tipic unei prietenii adevarate
Iar baiatul cred ca te palce big hug
Doar ca nu stie cum sa iti arate acest lucuru... Vrea sa te faca geloasa, sa vada cum reactionezi oh go on
Dar nu stie ca facand asta face un lucru naspa de tot straight face...
Uite ce trebuie sa faci...tongue
-`nu trebuie neaparat sa il uiti oh go on... daca tii cu adevarat la el. spune`i explica`i ca nu iti place cand il vezi cu alta si explica`i ca daca are atitudinea asta fata de tine si incearca sa te faca geloasa nu rezolva absolut nimic tongue din contra, procedeaza gresit...straight face
Nu stiu sigur ca acesta este cel mai buna raspuns big grin dar poate te va mai linisti putin.winking

Bafta`big hug
Ceauuu`:*

2 răspunsuri:
| Alissya97 a răspuns:

Ms pentru funda >:d< esti o scumpa`love struck
Sper ca raspunsul meu sa te fi ajutat`:*

| dani_3310 a răspuns:

Uite ce ar tb sa faci u e sa gandesti in situatia asta nu cu logica ci cu inima daca u poti sa il ignori si sal lasi in lumea lui recomand s-o faci. dar daca nu fa ce face prietena aia si sai dai si u in nas ei.sau poti sa stai in standby ca acum nu stiu dar orice decizie iei succes.