| iubitha_2760 a întrebat:

Poate pun o intrebare stupida dar? cum e atunci cand faceti sex? whistling eu si iubitul meu ne-am pus de comun acord si vreau sa fiu si eu putin informata. Sunt putin speriata si de aceea vreau sa stiu cum e cand o faci prima data. dau funda si sper sa nu ma luati la misto.

8 răspunsuri:
| Zenithf a răspuns:

Un sfat: nu te pune de acord pana nu te informezi. Si acum, du-te fain-frumusel la un cabinet de ginecologie si intreaba ce si cum, si despre barza si altele.
Si inca ceva: in absolut, fara de indoiala si de necontestat sa nu faci sex fara prezervativ. Si aveti grija cum se pune, sa nu se rupa, ca n'ati facut nimic atunci. Adica ati facu, rau.
Spune-i prietenului tau sa mai astepte un pic, sa mergeti amandoi, ideal ar fi sa mergeti impreuna, si sa va informati despre problemele ce le implica aceasta problema. Daca tot nu ati facut nimic pana acum, mai puteti astepta 1-2 luni.

| ascovit a răspuns:

Da' vezi sa fii doar putin informata ca daca te informezi mia mult strica...waiting @iubitha, cauta si tu site-uri speciale despre sex de la A la Z, mai ai si tu putina rabdare, informeaza-te mai mult, nu-i o joaca asta.

| gabriella85 a răspuns:

FOR THE FIRST TIME IS SUCKS! nu prea simti mare lucru,decat o durere,atunci cand te penetreaza,depinde de fiecare organism in parte dar este posibil sa nu ai orgasm de prima data:trebuie sa te obisnuiesti cu actiunea in fapt,sa nu mai stai stresata ca te-ar putea durea din nou,sa te relaxezi si sa te bucuri de mangaierile si sarutarile iubitului,el este cel mai in masura sa te faca sa uiti de toate temerile astea.a face dragoste este ceva natural si foarte benefic(sa zic)pentru organism. daca va iubiti si ati ajuns la un consens in privinta inceperii vietii sexuale impreuna,nu vad de ce nu v-ati apuca de treabahappyPROTEJATI-VA! iar tu, draga mea, lasa-te purtata de val...

| secsilicioasa a răspuns:

Bunatongue daca vrei sa fci sex atunci e naspa sa faci sex prima data.Prima data reprezinta pentru o fata un moment unic din viata ei pe care nu il va uita toata viata inclusiv persoana cu care ai facut-o prima data.Deci te sfatuiesc sa o faci la momentul potrivit daca nu iubesti in acest moment pentru ca pentru a face pasul asta ai nevoie de foarte multa incredere in iubitul tau si numai daca si el te iubeste veti putea trece peste.Si acum ca sa iti spun cu este prima data? Pe langa faptul ca este o durere ingrozitore (de care eu nu am mai trecut)laughing presupun ca in rest e ok. sper ca ti-am fost de folosbig grin fundita?batting eyelashes

| deablos a răspuns:

Cum poate sa fie priveste si tu un film porno (glumesc),e bine mai ales la urma, citeste si tu ceva deale sexului, si vei intelege.in rest toate vin de la sine. lasate dusa de val...ai inca un avantaj esti fata. lasate condusa de el.si va fi usor.lumina stinsa si va disparea si rusinea.bafta.sa ne spuii cum a fost!

| frumusica_4910 a răspuns:

Pai e simplu dar vei avea copii fi foarte atenta

| iubitha_2760 explică:

Deablos, asa o sa fac happy si va multumesc pentru raspunsuri.

| iubitha_2760 explică:

Maskull123 ...hmm asa sa fie? laughing