| anonim_4396 a întrebat:

am si eu o intrebare cam stupida.big grin Cand fac sex pentru prima data mi se rupe asa zisa "atat" de pe penis? Si cum este dureros sau acceptabil? Vreau reaspunsuri cat se poate de serioase si explicatebig grin! multumesc!

Răspuns Câştigător
| DanielEne21 a răspuns:

Nu e o regula. poate sa ti se "rupa" de fapt se intinde ea nu se rupe niciodata doar se face mai flexibila ea va ramane acolo ..vei simti o usturime dar nu e cine stie ce ..nu iti fa probleme..nu asculta toate prostiile ca o sa doara de te c...i pe tine ..sunt doar prostii.te poate durea dar nu tare iar in acelasi timp poti sa nu simti nimic..la fel si cu sangele poate sa iti curga putin sau poate sa nu iti curga deloc.

5 răspunsuri:
| Alexandru0007 a răspuns:

Nu e obligatoriu sa ti se rupa la primul contact, poate la al 2-lea sau al 3-lea, etc.Si durerea la fel, e variabila in functie de persoana.Dar nu e mare lucru, nu simti asta foarte tare.

| Emilian65 a răspuns:

Ata se poate rupe sau nu. Depinde cum ai actionat asupra sculei. Daca ai facut laba "angro", atunci la primul contact sexual nu are ce sa se rupa. De durut nu te va durea, daca ai facut laba, dar daca ai fost cuminte, vei simti o mica durere, dar apoi vei trece de la durere la placere. Succes la primul contact sexual.

| Azµre a răspuns:

Nu. Ruptul aței este un mit, ața sau frenul leagă prepuțul de gland, n-are nici o treabă cu virginitatea sau cu ruptul. Unora li se rupe, altora li se întinde, altora le rămâne pe veci. Nu este obligatoriu să se rupă! Ea se rupe din cauza masturbării forțate sau a sexului sălbatic.
Așa că nu te mai gândi la durere la rupt sau alte tâmpenii, nu există așa ceva.

| altrix a răspuns:

Mie mi s-a rupt dupa un an de contact sexual neprotejat.
m-a durut un pic, si prostia a fost ca am continuat. seara pe intuneric...sex pe birou, pe pat, in braterolling on the floor) sange peste tot. a fost groaznic. mi-a curs la sange de nu credeam.

| MaryUs_Leo_1995 a răspuns:

Nu e mereu din prima dar te doare oricum