| Prietenaadv64 a întrebat:

Bună prieten mea cea mai bună e speriată și vreau să o ajut ea spune că e gravidă din cauza ca a făcut de degețică cu prietenul ei și ca el a avut sperma pe el când a... Ea mi-a mai zis ca i-a venit ciclul de două ori luna trecută la începutul lunii și ultima zi din luna. Cine ma poate ajuta ce să îi spun DAU FUNDĂ

Răspuns Câştigător
| MihaiNicu23 a răspuns:

Nu e gravida sigur daca i-a venit de 2 ori ciclul.

2 răspunsuri:
| Pool77 a răspuns:

Pai, se poate.

Deoarece daca durata ciclului e de 26-28 de zile se incadreaza in luna.

| Mandreiv a răspuns:

Daca menstruatia a fost dupa contactul cu prietenul ei nu are cum sa fie gravida. Daca s-a intamplat sa aiba contact insa dupa menstruatie, avand in vedefe ca suntem la sfârșitul lunii, poate sa faca un test de sarcina la aproximativ 21 de zile de la acesta, dar cum spuneam sansele nu sunt foarte mari. Spune-i sa stea liniștită și până nu se confirma ca ar fi prin diverse metode sa nu se streseze.