| kNifeee a întrebat:

Salutare. as avea o mica problema. In urma cu aprox 2 saptamani am facut dragoste cu iubita mea. Am facut-o cu prezervativ, prezervativul nu a fost spart (l-am verificat), si nici macar nu am "terminat". Cu toate astea, luna trecuta i-a venit ciclul pe la inceputul lunii (din cate mi-a spus) iar luna asta, dupa ce am facut-o, nici pana acum nu i-a venit. Care poate fi cauza?

Răspuns Câştigător
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Cel mai probabil nu din cauza unei sarcini, ci a unei dereglari hormonale. Sunt convinsa ca prietena ta stie, ca orice femeie, ca dupa 10 zile de intarziere trebuie sa faca un test de sarcina si sa mearga imediat la ginecolog. Daca intarzierea nu ajunge la 10 zile, poate sa mai astepte o luna sa vada daca totul revine la normal.