| daniela36783 a întrebat:

Buna prieteni am o intrebare la voi si as vrea raspunsurile si sfaturile vostre va rog mult
mi-am facut un nou prieten care ma iubeste foarte mult si eu la fel
si le-am aratat o poza cu el parintilor mei
nu la placut de loc si nu sunt de acord sa mai fiu cu el din diferite motive
si nici odata pe saptamana nu ma lasa sa ma intalesc cu el
si el a gasit o solutie
sa ma mut cu el itr-o garsoiera adica sa plec de acasa
parinti lui sut de acord cu aceasta hotarare
dar eu nu stiu ce sa fac
tin la el dar ma gandesc si la ai mei
altfel u se poate si noi nu vrem sa ne despartim
metionez ca am doar 16 ani
astept raspunsurile si sfaturile\parerile voastre
va multumesc mult
scuze de categorie

Răspuns Câştigător
| NuAmGăsitNume a răspuns:

Ai doar 16 ani si propunerea lui nu e o solutie. Daca baiatul asta chiar tine la tine nu te`ar lua de langa parinti la varsta asta, ci ar veni chiar el la ei si le-ar explica situatia voastra ( asta ar inseamna chiar o bila alba pentru voi).

Eu zic sa nu te muti, sa nu te grabesti. Nu merita, relatia voastra poate continua daca voi vreti asat si luptati pentru voi.

P.S Esti minora si chiar daca tu ai fi de acord, sunt mai multe sanse ca prietenul tau sa faca inchisoare decat sa fie liber.

Parerea mea e ca dragostea voastra poate mai mult de atat!

3 răspunsuri:
greece12
| greece12 a răspuns:

Daca nu vreti sa va despartiti,nu dati bir cu fugitii!
Ia-l frumos de mana si adu-l in fata parintilor tai si explica-le "il vedeti,eu il iubesc si nu ma despart de el. Daca nu intelegeti,noi ne mutam singuri si gata!"
De frica sa nu pleci,intr-adevar de acasa si sa te piarda,vor fi imediat de acord!
Dar sa pleci,singura,nu e bine! Posibil sa il reclame pe iubitul tau la Politie si in loc sa fiti fericiti,iese circ!
Conteaza sa le comunici hotararea ta si sa inteleaga ca, orice ar face, tu NU te desparti de el!
Noroc!

| AnnY98 a răspuns:

Pai sincera sa fiu daca tear iubi cu adevarat nu tear lua de langa parintii tai... fara suparare...eu iti zic asa:
sa nu te muti cu el
sa-i zici sa se schimbe asa fal incat sa le placa parintilor tai de el
si daca nu sa mai astepti pana faci vreo 18-19 ani pana sa te muti cu el... sper ca te-am ajutat cu ceva...Bye

| alexutzupuiutz a răspuns:

Daniela eu cred ca ar trebui sa deschizi acest subiect mereu pentru a salva relatia convingei ca e un boy bun si te simti in siguranta si cand vb cu p tai scoate doar lucrurile pozitive care sau intamplat intre voi. daca am fost ajutor funda mersi