| anonim_4396 a întrebat:

Buna prieteni, am si eu ceva pe suflet. iubesc un baiat de varsta cu mine si el zice ca ma iubeste de iubim de cand eram copii sa zicem asa.dar e o iubire interzisa.eu am avut prieten timp de 2 ani iar el are acum prietena.e cu ea dar cand ne evdem ne sarutam ma ia in brate imi zice ca ma iubeste si stiu sigur ca am iubeste dar il vreau pentru mine.il iubesc enorm cand il stiu cu alta innebunesc nu stiu cum sa fac sa trec pestesadtipa trebuie sa plece la bunicii ei si s'ar putea sa ramana acolo.nici nu stiu ce sa fac imi e dor de el nu prea il vad ca ea ii sta toata ziua pe cap nu il lasa deloc singur.mi'e frica ca pune sufelt pentru ea si eu raman a "nimanui" si il iubesc prea mult...nush...sunt confuza.parca ma depaseste problema asta.un sfat ceva va rog.voi ce ati face?

Răspuns Câştigător
| Stassy a răspuns:

Uite, Te iubeste da?
Vorbeste cu el k trebuie sa se desparta de aia sh gata.

Fii atenta: Daca un baiat...,, place " o fata [adica tipa aia si nu cred ca o IUBESTE] insa e indragostit de alta [ de tine] ei bine trebu sa o aleaga pe ultima [ TU] pentru ca daca o iubea pe prima nu te alegea pe tinetonguetongue
Deci nu te panica happy

5 răspunsuri:
| DeeaMarry a răspuns:

Ti se pare frumos ce faci tu? Adica sa te bagi peste o alta fata?
De el nu mai zic.
Daca te-ar fi iubit, ar fi lasat-o pe cealalta. Daca te-ar fi respectat, nu te-ar fi tratat ca pe a cincea roata de la caruta.
Daca as fi in locul tau, as sta departe de el pana cand mi-ar dovedi ca ma iubeste si ca ma respecta! Adica pana s-ar desparti de cealalta.

| Anonima264 a răspuns:

Salut!
STai linistita ca daca e adevarat ca el chiar te iubeste se va desparti de iubita sa, dar daca nu te iubeste nu se va desparti de ea!

| adrianamara a răspuns:

Nimic nu e imposibil cand iubesti si mai ales cand iubirea e reciproca ar trebui sa vorbiti iar el sa-i explice prietenei lui situatia, e urat pentru ea dar decat sa fie mintita mai bine asa!

| MihaiSmeker a răspuns:

Pai incearca sa vorbesti cu el, exprimati mai bine sentimentele pentru el, vb cu el mia mult decat inainte, si sa stii cum a zis si adrmar "nimic nu e imbosibil cand iubesti si mai ales cand iubirea e reciproca"

| Andrei_Iana_1995 a răspuns:

Doi curvari.