| anonim_4396 a întrebat:

.. Am o relație, eu o iubesc enorm de mult si ea ma iubește dar imi spune ca vrea sa iasa la vara si mai zice si acum si eu nu i-am interzis dar știu ca iese cu alți baieti si mai e un baiat cu care s-a mai sărutat in trecut si nu știu, imi e frica asa nu știu e bine ce face ea, adică sa iasa seara prin cluburi, sa plece cu alții si eu sa stau acasă sau la munca? Tin sa precizez ca are 16 ani si eu 19

8 răspunsuri:
| Freya1 a răspuns:

Pfff...Vrea sa iasa la vara cica.
Are si fata vacanta normal ca vrea sa mearga la un strand,la un lac, la un picnic, iarba verde, cu cortul.Ori tu esti exagerat de gelos si pe deasupra nu o scoti nici macar la un suc la coltul blocului, ori pe ea oricum o doare in dos de tine si isi face viata cum vrea si bine face ca la cum gandesti esti ciudatel.
Tu ai iesit undeva cu ea de cand suteti impreuna? S-au v-ati intalnit macar? laughing

| Adm34 a răspuns (pentru Freya1):

Iesim des

| Freya1 a răspuns (pentru Adm34):

Pai si unde vrea sa iasa? Sau de ce nu ai vrea sa iasa? Sau de ce nu iesi tu cu ea, nu mergeti la strand sau cu cortu?

| Plato a răspuns:

La 16 ani face chestiile alea? Mi-e mila si sila in acelasi timp.
Eu cred ca are meseria in sange, nu cred ca ai ce sa-i faci.

| Freya1 a răspuns (pentru Plato):

Da ce sa faca la 16 ani? Sa se marite?
Daca e deja cu el, e normal ca are prieteni poate si o relatie adolescentina pentru ca un copil asa priveste lucurile, nu o sa stea la cratita sa ii faca mancare si sa ii spele izmene (crede-ma nu merita sa iti pierzi tineretea asa).

| Plato a răspuns (pentru Freya1):

Ce sa faca la 16 ani? Sa invete.
Cum sa lasi un COPIL in club?

| Freya1 a răspuns (pentru Plato):

Pai da nu am zis eu sa nu invete.
Sti cum e generatia asta si de fapt nu numa asta si cea trecuta ca si mama ce are 50 si ceva de ani pe vremea ei mergea la un bal. Daca stii sa iti educi copilul are limite, merge la o petrecere dar ajunge la timp acasa, iti spune mereu cu cine si unde e si mai ales se fereste de necazuri nu este nimic de vai de mine.Ca se indragosteste de un baiat e perfect normal la varsta ei, ca se plictiseste din nou este normal atata timp cat stie ce inseamna ho si ce nu trebuie sa faca nu ai de ce sa te panichezi.
Iar inca o chestie, el are 19 ani ia 16 de asta nu te iei? Ca vad ca la tine trebuie sa fie toate intr-o ordine fixa.

| ℓαυяα a răspuns:

E normal sa iasă cu prietenii. Dar nu e normal sa iasă cu băieți și sa se sărute cu ei.