| ioana_5244 a întrebat:

prietenul meu m-a,, lasat balta,, ieri am vb cu el si i-am zis ca as vrea sa merg cu o prietena intr-un club ca sa ne mai distram un pic si el nervos a zis ca daca merg cu el nu mai am fata, sa nu-l mai caut ca trebuie sa stau cu el etc. bun am zis ok.raman. azi vine si imi spune pot sa merg cu baietii in club? nu mi-a venit sa cred cand am auzit ...ne-am certat si bineinteles am plecat nervoasa si lui nici macar nu i-a pasat si a plecat la distractie. intrebarea mea este ce sa fac? sa mai vb cu el dupa ce mi-a facut? normal si logic ar fi sa ma despart de el... da ceva nu ma lasa. multumesc

Răspuns Câştigător
| I'mPerfect(a)! a răspuns:

Nu cred ca e nevoie 'neaparata' de despartire. Daca il iubesti si il vrei in viata ta il vei ierta si data viitoare nu o sa-l mai provoci, ca pana la urma tu ai inceput cu acest joc: 'distractie fata tine'.

El ti-a dat cu aceiasi moneda, sa vezi cum s-ar fi simtit si el daca tu mergeai in club cu fetele!

Ia-o deocamdata ca greseala a ta si vorbiti serios pe acest subiect!

5 răspunsuri:
| Vizitiul a răspuns:

Baiatul e exacerbat de posesiv. Nu mi se pare corec cand iti cere sa nu iesi afara cu amicele tale, dar, in schimb el are pretentia sa iasa. Ce pot sa-ti spun, baieti mai sunt, nu te oprii la primul "zid".
E greu sa te desparti de o persoana dupa ce ai petrecut o anumita perioada de timp in compania acestuia, dar nu imposibil! Odata cu trecerea timpului il vei uita partial, definitiv nu. Tot timpul, o mica parte din amintirea acelei relatii va persista in mintea ta!

soothe
| soothe a răspuns:

Depinde ce vrei... Daca vrei, incearca. Poate te mai gandesti; este bine sa discuti cu el, sa stabiliti un mod de a va purta unul cu celalalt in situatii de genul asta si in general. Daca va certati pentru ca. nu "ti-a venit sa crezi", nu ai decat.
Intai stabilesti regulie de comun acord. Vezi o vreme cum merge si iei o hotarare. Da-ti timp! Nu te arunca cu capul inainte pentru o prostie!

@ dienuk; asta cu fool me once e dintr-un film parca; no "offence" este mai corect

| Lorelai a răspuns:

Da asa este normal sa nu mai stai cu acest tip! El crede ca iti este superior tie in aceasta relatie, poate face ce vrea pe cand tu, mai nimic, asa-i? De ce sa stai cu un tip care nu iti acorda libertate si te trateaza ca si cum ai fi inferioara lui? Eu zic ca meriti mai mult...

| ● Ďعw a răspuns:

Tia platit cu aceeasi moneda numai ca el a aplicat...nu stiu vorbeste serios cu elbig grin

| dienuk a răspuns:

Sa analizam problema. nu prea am inteles eu ''ca sa ne mai distram un pic si el nervos a zis ca daca merg cu el nu mai am fata, sa nu-l mai caut ca trebuie sa stau cu el etc'' partea asta dar.
banuiesc ca e asa

tu, nu ai voie sa mergi cu prietenele in club, sau trebuie' sa ii ceri voie, el in schimb face tot ce vrea el chiar daca iti convine sau nu, si m-ai ales nici nu tine cont de ceea ce zici tu, tot ca el face, poti sa te superti poti sa faci ce vrei, ca lui nu`i pasa

deci. tu ce crezi? ca e bine ce face?
nu ar trebui sa te desparti neaparat de el, vorbeste cu el, explica-i.si poate cine stie se ajunge la un consens, daca nu, asta e, next!

stii cum e, fool me once, shame on you
fool me twice, shame on ME

[ma pacalesti odata, rusine tie, ma pacalesti de 2 ori, rusine mie]. na poate nu stii engleza. no ofance