| alinutza_9952 a întrebat:

Prietenul meu m-a parasit pentru alta. vreau si eu niste status de despartire in gen " ca el a plecat si m-a lasat pe mine pentru aia". Va rog cele mai multe.

Răspuns Câştigător
| xSunShine4You a răspuns:

1. Chiar ´ de-ar;:= fii grew? Toot ´ as zambii. Sii chiar daca? as ´;:= fi plina?; de Probleme ´;:= tot as Glumii?
2.Stau si ma intreb daca ti-e bine` acum cand nu sunt langa tine... tu ai ales, e viata ta` poate acum ti-ai gasit linistea...
3. Când viata iti da o mie de motive pentru a plânge, demonstreaza ca ai o Mie si Una de motive pentru a zâmbi.
4. Spwne-mi ´ ca;:= nu vrei sa uiti Ochii meii. Ce tiau plct ´;:= in Inima mea : n-am s ´ pot uita. Kt ´ noii neam Placut
5.EsTiii` o fraeraaa` Ca prieTeeenu` Tau` Si aTunciii` Cand e cu Tineee` InToarceee` capu` duPa mineee`!"?
6.Imi ´ aduc aminte ´ cat ` de mult o iubea ´ cum prietenilor ´ le Zkea.: Frate nu pot ´ trai fra ea!"?
7. Iubeste-o ´ nu-mi pasa. Pastreaz` o de tot;:=. Iar;:= pw mine ´ priveste-ma Siii Lingete pe ´ Boot.
8.Te-am ´;:= iubit odata. Da tu • nici odata ´? Te-am iuubiit candva, tu niciodata;.= in Viata • Ta? Nutsi dai ´ seama • ce iubire ai ´ Ratat? Mai avut in palma ´ • si mai Aruncat ´?
9.Cand ´;:= iti vei da seama ´? ca; iti : = Lipseste. o vei ´;:= cauta. Dar ea ´?;:= va fi prea Departe ´ ca sa se intoarca;:=?
10. Vreaw ´;:= sa • nu :: te mai Bag,? in seama. ::: • Sa te ignor ´. Da nu pot ´. :: E ca,? si cum;:= i-as spwnee, • inimii? melee ´ ::: STOP! :: nu mai Bate ´. ::: •
10.cRezi k mã faCi gel0aSã q tâRfa taa?
Nu bãiaTulee!
Chiar nu`mi paSã d Ea.
asta esTe k sã vaDã "prieTena taa"
cã tot ew sunt viata taa.
11.Naree ´ ce cawta ´;:=? la tine. Daca inimmaa ´;:=? Luii imi apartsinne ´;:=?

12. Ca te-a iubit odata. si ai pierdut`o. in fine! Nu tine doar d tine daca stai sa te gandesti bN. tot EL ti-a luat`o si TU ca prostul ai lasat-o. ti-a furat`o laughing
13.Chiar ´ de-ar;:= fii grew? Toot ´ as zambii. Sii chiar daca? as ´;:= fi plina?; de Probleme ´;:=tot as Glumii?
14.Sunt o copila tare, nu las ca orgoliul meu sa fie calcat in picoare, de un oarecare! happy
15.*Daca saruturile sunt valuri/
Iti voi da o mare./
Daca imbratisarile sunt raze/
Iti voi da un soare./
Daca prietenia ta e o stea/
Iti voi darui toata galaxia /
Pentru ea.
16.E Greu, Si Stii Ca Am Dreptate...Am Tinut Capul Sus Si Am Mers Mai Departe Nu Ma Intereseaza Ce Crezi Despre Mine, Inainte Sa Spui Ceva Uita`te La Tine oh go on
17. DraGuLe,ai O vrajeala proasta si e paCat Nu sunt GenuL De fata Ce sare in Bratele OriCarui BarBat! Nu sunt O sfanta, Dar nici O vaGaBOanta, imi pLaC Baietii Care se poarta Bine Q O fata!"
18.Baietii Din Strada` Toti Vor Sa Puna Mana Dar Eo Sunt Doar A Lui` Si Voi Fi Intotdeauna`!
19.Te uiti la mine si nu iti vine sa crezi ` Cum o pustoaica ca mine te-a facut sa iubesti
20Ai vrut sa vezi cum e cu alta? acum le ai pe toate si daca stau sa ma gandesc n`ui deloc o drama Scuza`ma putin darstraight facestraight face cum te cheama?
21."Acum du-te! Fa ce vrei! Dar sa nu mai ai tupeu sa privesti in ochii mei!""
22.Am stat si m`am uitat pe geam Lacrimi sa plang eu nu mai am! Stau si ma gandesc la tine Si cred ca iti este bine!""
23.""ItI place sa vezy k ma framanToh go on... Sa ma ia somnu plangandstraight face Du`te in lume unde`oi stiioh go on La mine sa nu mai viiwinking Va veni si ziua meaaa;* Sa'mi gasesc iubirea meaaalove struck.winking""
24.Sunt multe care vin si multe care se duc,insa tu ramai acelasi si insemni la fel de mult,nu vorbesc de viitor,nu faci parte din trecut,esti acum, esti aici, esti al meu si doar atat! love struck
25. Tacci`! e un cuvant` pOtrivit pentru` tine!` pai` de cand vb` uhh de mine?` Inchideti guraa`! Stapaneste`ti ura! Folosete`ti gura doar atat`. cand suGi` pL`!?
26.Si-a dat seama ca a gresit, tot el s-a intors la tine Acum sufera si el, varsa lacrimi si suspine Si-a dat seama ce-a pierdut, ca avuse o comoara :X"
27.[ nu`s ][ ` ]niciodata nu e prea tarziu`! toate trebuie` sa le`ncerci, incearca`le pe viu! cand toti prefacutii se prefac k` stiu, ridica doar degetu` mijlociu`?!
28.Intelege ca nu vreau o relatie doar de o vara, ca inima nu.mi bate doar cand e frumos afara!
29. Dragostea e întotdeauna rãbdãtoareºi drãguþã.
Niciodatã nu e geloasã.
Dragostea nu e lãudãroasã sau încrezutã.
Nu este nepoliticoasã sau egoistã.
Dragostea nu supãra ºi nu poartã picã
Dragostea nu gãseste plãcere
în pãcatele altora, dar gãseste plãcere în adevãr.
Este întotdeauna gata sã ierte,
Sã aibã încredere, sã spere si sã îndure...
... Orice urmeazã. "
30. Daca ar Fi, totul exact asaa cum iti, Doresti, n.ai mai avea Pentru ce sa Luptsi, sa Sperii si sa Iiubesti
31.Acuma`;| ma d0aree` c`am creZut odata`N tiNee`;;]Ca 0riCe`ndrag0Stita`;-x vrajittaa`talk to the hand ce CreDee` iN deStiNee`:]
32.In tot ce am facut nimic n-am regretat happy. Cand mi s-a dat sah am incercat sa dau sah mat kiss
33. Ea ´ :] ´ e Ea Nu s'compara Cu ´ toate *** ` Dn ´ viata Ta!
35 Eu sunt cine vrei tu, nu am nume, n-am adresa, nu trebuie sa-mi stii numarul.Eu nu sunt o oarecare, nu sunt Ea, nu sunt mai rea Sunt un semn de intrebare smug daca vrei, spune-mi asa!
36.Si poti sa tipi,ca nu te aud,si poti sa plangi,ca nu te vad,si poti sa pleci,ca nu te caut, si poti sa mori, ca nu imi pasa!
37. Baietzii au balansu` lor fenomenal. Dar intotdeauna fetele au rolu` principal.; p?
38? Daca sunt subiect d Barfa Tu cretino esti o tarfa!love struck?
39? Lumea asta te distruge,Te induce in eroare, Fura tot si apoi fuge, Te raneste si te doare!?
40.Sunt doar realista, stii bine cuvantu` noi nu mai exista?
41. Cand totul ti se pare greu si lumea te barfeste...asculta sfatul meu:traieste si iubeste!?
42.N`o sa-ti zic ca nu pot sa traiesc fara tine, pentru ca pot, da`nu vreau!?
43$ Si`mi aduq amintee. Cum imi zambea Shii ma priveaa. Si`mi spunea Nu te Lua dupa Lumeaa asta reaa!straight face $
44.Ma gândesc la tine, la mine, la noi doi si fara sa vreau zâmbesc. ma gândesc la tine, la prima oara când mi-ai spus primul " Te iubesc "!
45.Intre noi exista un ocean. Padurile si muntii ne despart. Nu sunt superman, dar da-mi o secunda si voi zbura peste mari si tari pentru a-ti trimite dragostea mea. Ai primit-o?
46.Imi cade o lacrima din ochi si nu stiu ce e cu mine.dar un singur lucru insa stiu mi-e tare dor de tine...
47.- Am un caracter puternic… imi place sa fiu EU… sa nu arat tristetea din sufletul meu!

Am pus mai multe, triste, amuzante pentru fufe, multe big grin. Sper ca sunt bune. Daca mai gasesc in calculator [ Ca am salvate multe ] Iti spun. :*. B-Byee >big grin

3 răspunsuri:
| Chrisstine a răspuns:

Noi? 2 idioti care se iubesc dar cand se vad se ignora.

Si Stiu Ca'mi V'a Fi Greu`! D'ai Mult Mai Bine'asa`! IL Voi Iubi Mereu Si N'am Sa'l Pot Uita...E Prima Dragoste, Poate Si Ultima`!

-Stii nu as lasa pe nimeni sa te inlocuiasca, avem vise impreuna ce trebuie sa se implineasca. ♥

Toti imi spun: -nu renunta- -nu mai plange- -totul va fi bine- Dar eu las capul in jos si le spun: - Nu-i pasa de mine

Poate intr-o zi ma vei cauta.si le vei spune tuturor`: "Lipseste a mea!"

. Tine-l langa tine,cum faceam eu. Iubeste-l, Nu il lasa singur un minut, da-i tot ce are nevoie.Si daca intr'o zii cineva ti-l va fura.Nu plange. iti vor fura ceva ce tu mi ai furat mie... oh go on

Erai cu mine in brate cu mine de manaa`! Ne simteam bine cand eram impreuna

Spune-i ca l-am uitat, spune-i ca nu ma mai gandesc la el, spune-i ca nu-l mai iubesc, dar spune-i ca ti-am spus toate astea printre lacrimisad

| Haru04 a răspuns:

Nu te enerva baiatu meu, nu e nimic de capu tau.Nu vezi cat ai decazut? stai cu c*rve care se f*t.Pentru ca m-ai lasat pentru ea,n-am sa te iert in viata mea!

Ma retrag din viata ta,daca tu crezi ca iti e mai bine cu ea,nu vreau sa-mi fac pacat,de ea sa te despart!

Ce prietena falsa si baiat rau,ea s-a combinat cu prietenul meu,stia ca il iubesc si am drag de el,i-am pierdut pe amandoi o data, pe ea si pe el!

Stiai ca mor de tine, Si ai jucat teatru cu mine.Ai stat cu mine pana te-ai plictisit, si cu alta ai fugit!

Si ce daca e mai frumoasa? Si ce daca are avere? Si ce daca m-ai lasat? Sti tu dragul meu baiat, lumea nu s-a terminat aici si acum! Am o viata si de mers pe un nou drum!

Tu? M-ai iubit? Cum poti spune ca m-ai iubit? Cand la prima ocazie m-ai parasit.Ramai cu ea ca-ti e mai bine.Ca si eu ma simt mai bine fara tine!

Voi va laudati ca ati avut patu lui.
Eu ma mandresc ca am inima lui:X.
Ca e un golan? Da asta stiu bine.
Dar golanul asta ma iubeste doar pe mine

Şi n-ai să mă vezi că mă plâng, n-ai să vezi că mă ascund. Sunt pur şi simplu ceea ce sunt! Şi încă o dată iert... dar nu uit

Pe Mine Ma IubesTe.De voi Se FolosesTe:. DeGeaba Ve'ti Avea Ce'a Trecut Prin Mana Mea.1 zi 2, 3 Isi Face Viata.Ca Ptr Tarfe Nu'si Lasa el Nevasta.

Si vorba aceia:Unde am scuipat nu mai pup.Las pe altele sa linga.

| roxy4ever a răspuns:

Avaible la tristete, la lacrimi si tacere…

Busy pentru fericire si speranta, avaible pentru lacrimi…

At my desk cu nimeni/cu tristetea/cu mine…

Nu sunt aici pentru tine, nu sunt aici pentru cineva, sunt doar pentru mine, ma odihnesc in singuratatea mea…

Daca as spune ca nu sunt as minti, daca as spune ca sunt as face la fel, pentru ca o parte din mine e la ea/el, dar el/ea nicaieri…

Ma gandesc la ce a fost si nu inteleg de ce, privesc la cum sunt si nu inteleg cum, ma uit in viitor si vad cum as vrea sa fiu… doar ma uit…

Sunt aici, caci acolo unde as vrea sa fiu nu sunt…

M-am asezat pe genunchii singuratatii mele…

Plang odata cu ploaia, zambesc odata cu soarele, iubesc soarele, dar e mereu ascuns printre nori…

As spune ca sunt trist, as spune ca nu sunt, nu vreau sa spun nimic, doar scriu: azi e o zi putin mai urata decat ieri…

Maine va fi frumos, mai va fi mult mai bine, azi … e doar azi…

Colorand zilele mi-am dat seama ca am o pasiune pentru nuante: negru, mai inchis, foarte inchis…

Azi e doar o zi din sirul nesfarsit al tristetilor mele…

Frumusete …exterior, zambet …exterior, inauntru…

Status pentru cel ce-l citeste, eu nu mai trebuie sa il citesc pentru ca il scriu si il traiesc in fiecare zi: tristetea e sora mea geamana, ma iubeste si nu ma lasa singur/singura niciodata…

Iarna noptile se maresc iar zilele se micsoreaza, in sufletul meu e de mult iarna, o iarna polara…

Viata mea e simpla: ma trezesc, lucrez, mananc si adorm intr-un ritm aproape nesesizat de tristete….

Priveste, citeste si invata, sa nu crezi ca viata e usoara.A mea s-a simplificat mult in ultima vreme, am ramas doar cu durerea inimii mele…

Daca plang …lacrimez, daca iubesc … te iubesc

O secunda as vrea sa te privesc, sa-ti vad ochii tristi de dorul meu si mi-ar fi de-ajuns

Daca as putea as zbura la fiecare lacrima ce plange in ochii tai pentru mine, as culege-o cu buzele si ti-as umezi cu ea gurita uscata de dor… dar am uitat sa zbor

Sufletul nu mai poate fi racorit, doar obrajii aprinsi scaldati in lacrimi…

Ah viata! Credeam ca vei fi mai blanda cu mine, dar m-ai aruncat salbatic aici de unde doar strigatele mai amintesc de mine…

Un status pentru cel/cea ce stie ca nu-l merita: Ai fost, vei fi si vei ramane aici… in inima mea

Mi-ai spus ca ma iubesti, acum imi arati ce putin…

Nu-mi spune nimic, e mai bine asa, as vrea sa te cred, dar azi nu mai cred in noi…

Sunt plecat/plecata… culeg flori de tristete…

Tristetea… cuvantul care spune ca ceva nu e bine…

Tristetea- o stare trecatoare, singuratatea- o stare…

Singur/a si trist/a, nici nu cred in tristete! nici nu e nevoie, e chiar aici langa mine…

Ce soare trist! ieri parca era mai vesel…a! nu ieri! de mult… tare de mult…

Petalele care cad nu se mai lipesc, inimile care se despart nu se mai unesc, lacrimile care curg nu se mai opresc...