| andre3a_6862 a întrebat:

m-am despartit de prietenul meu si acum.

tongue vreau niste status de despartire adica... ceva de genu ca nu-mi pasa ca ne-am despartit

fundita:X

Răspuns Câştigător
| irinnnnnaaaaaa a răspuns:

P` cne! ;* ai langa tne acum >;d < ,` tuu s` bagi d` seama ca daca` dispare maine,! ai s` vezi c` mult inseamna ;x!

Inca te may iubesc :X Dar prefer sa askund sentimentul pierdut printre Regrete. Nu te-am pretuit cand trebuia si acum Plang in Urma.Ta

Eu sunt fumul din tigara ta aprinsa.Sau st umbra ta kre se vede sh cu lumina stinsa

Inima mea vrea la tine.:XVrea ca so pastrezi binee. Sa nu vinaa altcineva sa'si facaaa locc langa iaaaaa

Ce triste imi par aceste zile.si totu`i trist in juru` meu.la orice pas te vad pe tinesi-atunci cand dorm te vad in ochyy mereu!

Cu Perna in Bratze ;x Te astept Suspinand < Si stiu ca-mi lipSestii
Nu mai este cum Era NU` mai simT IubiRea Ta :o !

Doamnee ai grija de EL Deschide.i ochiii Si dai tot ce vrea EL[-o< Dai o fetitsa care sa il iubeasca asa cum e EL

Hai, aDutSi aminTe canD coPiL miC tu eRai . A fOst pRima ta iuBire si`n brateLe lui tremuRai :-s. Adu`tsi aminTe Qm pieLea tsi`O manGaia. Ca mai taRziu sa`tsi reprosheze : „ nu sNt prIma dragOsTe a Taa. „

Imi PaRe raw, Dar Stiu Ca acum e pRea taRziu. E frIg in sufleTu` meu :-ss. Si voi Ramane Q regReTele merew

Ca orice poveste are si un sfarsit.Intr-un tarziu.Sa lupt de una` singura.Sincer?Nu prea mai stiu!

Esti` atat de deaprte`!Un final` fericit.din `povesti neterminate`!

My first love broke my heart for the first time`!

Stii,vroiam sa fiu cu tine,stii,vroiam sa avem ceva,dar tu ai dat in spate,ai crezut in altcineva!

Stai pe canapea, Sau e doar umbra ta, Nu mai stiu ce vad,ce simt,ce vreau. E numai vina mea, Pierd iubirea ta, Si ma sting incet,ca focul tau din piept.

Nimanui nu-i pasa Nimeni n-a gresit Nimeni nu vede ca nu sunt atat de puternica De fiecare data sper ca visezi Mi-e dor tine Te ating Dar tu nu simti Strig la tine dar u nu ma auzi.

Viata nu-i roz ! Eu o vopsesc în verde ! Am pierdut tot ! Deci nu mai am ce pierde !"

Cu InDifeRenTa Ta` • Ma`i FacuT mai [•TARE•] • Acum Nu`Ti ConVine Dar • InceT • InceT • CalC pe UrmeLe TaLe` • Si aBia aCm VeZi Si Tu Cum InDifeRenTa [• DOARE•]

In ziua ce vine.PoaTe ma vei asculTa.Am ales sh rau sh bine.O parTe din MiNe la`S in grija Ta` ! :-J []

va veni o zi in care imi vei spune: acum sunt pentru tine, nu pentru alta.iar eu cu lacrimi in ochi iti voi raspunde: ai fost pentru mine, acum fii pentru alta

Intr`un final, neashteptat Lumânările se aprind. Sh`aprind durerile ce sting, amintiri aprinse ce ating

Durerea te'a maturizat,te'a pus pe ganduri !Te'a invatat sa citesti printre zambete si randuri! ♥

Ai destula forta sa rupi aripile unui ingeras!

Iubirea nu moare niciodata
De aceea unii spun ca nu-i adevarata.
Atunci… de unde atâtea lacrimi?
De unde atâti fiori si patimi?

Vreau sa-ti vorbesc
Sa-ti spun doar doua vorbe… te iubesc"

As urla din rasputeri in fata lumii"TE IUBESC!"Nimic nu ma opreste sa te recuceresc!

Ochisori albastri[sau culoarea lui]si privire cu subantseles buze dulci par saten[sau culoarea lui].deja nu mai am vers!;x

Ptr. totdeauna el va ramane [VIATA] mea
Voi da totu` , sh` daca e sa cad .
Ma voi ridica ! ]

Îţi aduci amitne de ea ?! Cât de bine împreună vă stătea.Lumea vă invidia.Luna ,şi ea vă admira.Aţi uitat de tot acum.Şi fiecare`i pe alt drum!

Tot ce'a fost, cu ani in urma. un vis frumos tot impreuna, ne'am iubit ca'ntro poveste .tot ce'a fost azi nu mai este< Au trecut ani din viata mea.s'a dus dragosteaa ramas doar o amintire prima mea iubire:X

Aseara am primit un mesaj de mine ca sa te lasi, am simtit mii de fiori .l'am citit de multe ori NU'MI venea sa CRED sau macar ca'ai scris corect ce ti'a venit dintr'odata ca sa ma lasi balta unde's vorbele care le spuneai unde's faptele care le faceai unde's amintitrile cu dor...pentru tine vrei acum sa mor <

Deseori dragostea e un joc unde zarul chiar nu are nici un rost.

Eu cu el mama ash sta jur ca ash sta sh nmk d n`ar avea!Ash dormii cu el in praf cat traiesc fara pat fara cearceaf ca`l iubesc!

Eşti sentimentul pe care îl simt mult mult poate uneori prea mult . Ai fost viaţa mea şi credeam că mereu vei rămâne aşa

Nu ai cum să uiţi toate aceste momente , care acum sunt doar nişte simple sentimente . Dar niciodată nu am ştiut să te apreciez , poate de frică să nu te pierd .

"Zambesc cand se vad Plang cand se cearta Si indiferent de fapta Ei se impaca si se iarta

"Ti-as da inima mea, dar a suferit prea mult, ti-as da viata mea dar trebuie sa mearga inainte, ti-as da totul dar e prea tarziu caci s-a terminat"

Tu stii kta durere s'ascunde'n spatele unui zambet?

Nici nuu` stii` ce`a f0st in sufletuu` meuu`, da nici nuu` mai c0nteaza si . Sh cand 0 sa`tsi dai seama, s` ramai cu prietenii` tai sh cu 0rg0liuu` tauu`! K nuu` m` mai intereseaza

Am placat lasand`o c*aie ca eram putin grabit ,voiams a fiu sincer cu ea sa nu o mint,imizicea si`mi maintea toate prin ceam trecut ,se ruga s anu o las,sentreba cum pot s auit!

Sa`mi dai un telef0n din cand in cand sauu` scrie`mi un mesaj macar un rand, s` uitsi ca te-am iubit ar fii` pakt, sh cat am plans atunci cand ai plect

Am inceput sa plang ! ce puteam face mai mult decat sa sper ca poate va fi iar ca la inceput ?!
funda?

13 răspunsuri:
| summertime a răspuns:

No boyfriend,no problem.

A fost o data,
Un mos si o baba.
Mosu a spus:
Eu mor!
Iar baba a spus:
Iti dau ignore.

Mi-e dor de tine,de caldura ta, noptile in care dormeam cu tine... draga mea pijama.

Voi inceta sa te mai iubesc cand un pictor va reusi sa picteze sunetele unui trandafir in cadere.

Nu plange ca s-a terminat, zambeste ca s-a intamplat!

fundita puppy dog eyes(nu am multe).

| Ervin a răspuns:

- Ah viata! Credeam ca vei fi mai blanda cu mine, dar m-ai aruncat salbatic aici, de unde doar strigatele mai amintesc de mine…

- Am invatat ca dureaza ani sa castigi increderea si doar intr-o secunda poti sa o pierzi!

- Am mai pierdut inca o clipa, inca un an, inca o viata degeaba… te-am pierdut pe tine… sad

- Am intalnit un inger… mi-a soptit sperante… l-am privit orbind… m-a atins visand… l-am parasit plangand…

- Am un caracter puternic… imi place sa fiu EU… sa nu arat tristetea din sufletul meu!

- Azi este doar o zi din sirul nesfarsit al tristetilor mele…

- Cand iti voi revedea zambetul atunci imi voi da seama cat te mult mi-ai lipsit.

- Cea mai calda iubire are cel mai rece sfarsit!

- Cum vrei sa ai cand nu iti doresti? Cum poti sa ceri daca nu iubesti?

- Cumva in adancul sufletului simt o raceala, iubirea ta s-a stins si o data cu ea flacara ce ma tinea viu.

- Da, esti unica, dar nu mai esti unica pentru mine…

- Daca as sti ca maine voi muri, ultimele mele cuvinte ar fi „Te iubesc"!

- Decat in rai singura, mai bine in iad cu prietenii!

- Dorul este focul in care ard sperantele, dorintele, durerile, iar cenusa ce ramane reprezinta amintirile.

- Dragostea este ca un fulg de nea… coboara usor si te face sa tremuri de placere, iar apoi se pierde si se topeste…

- Fa ca zambetul tau sa schimbe lumea! Nu lasa ca lumea sa schimbe zambetul tau!

- Imi spuneai ca sunt un inger pentru tine, acum stiu ca-n serile senine, uneori si ingerii mai plang.

- Inima ta nu mai este deschisa pentru mine… asa ca trebuie sa plec… te-am iubit atat de mult…

- Iti zic adio printre lacrimi si te las in drum…am suferit prea mult ca sa te iert si acum.

- Iubirea incepe cu un zambet, continua cu un sarut si se apoi termina cu o lacrima.

- Lacrimile m-au cuprins / Sufletul imi este prins / Inima imi e lipita / Si iubirea sfarsita.

- M-am asezat pe genunchii singuratatii mele…

- Mai pot spera acum ca norul de deasupra mea se va risipi… daca dragostea noastra a apus…?

- Ma simt ca prins in lanturi de iubirea ta si simt ca nu ma pot elibera.

- Nu merita sa plangi pentru nimeni, iar cel care merita, nu te va face sa plangi niciodata!

- Nu te mai pot iubi pentru ca m-ai spulberat cu nepasarea ta distrugatoare.

- Nu-mi spune nimic, este mai bine asa, as vrea sa te cred, dar azi nu mai cred in noi…

- OFFLINE pentru fericire…ONLINE pentru lacrimi…

- Pentru a da gres trebuie exercitiu… si eu ma simt foarte bine antrenat.

- Razbunarea nu-mi aduce satisfactii, insa indiferenta mea ti-o daruiesc cu multa dragostea. De ce sa plang atunci cand pot sa rad?

- Sper sa ca stii ca inca se mai vad ranile pe care mi le-ai lasat odata cu plecarea ta.

- Trec peste tot si toate cu un zambet, dar peste despartirea noastra nu pot sa trec decat plangand.

- Trenul a plecat si se scurge pe sine… adio iubire, dar ramai cu mine!

- Tu ai fost doar o lectie pe care a trebuit sa o invat, acum este timpul sa invat si altceva!

- Un zambet inseamna fericire, dar o lacrima nu inseamna neaparat durere. Poti plange cand esti fericit, dar nu poti zambi cand inima iti plange.

| alexXxa_4040 a răspuns:

Dragul meu iubit Noi ne-am despartit. Afla de la mine. Ca-mi bateam joc de tine. Am adus niste cani cu mine. Si in semn ca te iubesc Drept in cap ti le trantesc

Noi aseara ne-am despartit. In chiloti tu ai dormit. mi-ai trimis un sms si-ai ramas fara chilotei!

Mă tot gandesc la anii în care am fost prieteni... şi mă intreb ce dracu' a fost în capul meu?

Când eram împreună ai spus că ţi-ai da viaţa pentru mine, acum că ne-am despărţit cred că e cazul să te ţii de promisiune.

Iti dau un mesaj de despartire pentru ca nu ma mai iubesti, iti doresc un drum bun in viata cu trafic ca in Bucuresti

Te-am iubit din tot sufletul si am muncit pentru tine pe branci, acum sper ca puscaria sa-ti fie casa si foametea sa-ti dea sa mananci

Toata lumea se bucura cand ne vedea pe amandoi, te-am iubit pe credit si acum vreau banii inapoi

Cand m-am despartit de tine parca am renuntat la mancarea de post, ai fost doar un cantec trist care era cantat si prost

Cat am fost cu tine timpul in loc s-a oprit, am avut nevoie de timp sa-mi dau seama ca esti un nenorocit

Sper ca-ti plac!

| bebedin17 a răspuns:

Http://sweety-things.weebly.com/ statusuri de indiferenta daca ajuta funda:*

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca te.am yubyt asta nu inseamn ca sufar... uita-te la mine incerk sa te uit...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mereu am incercat sa-ti fac pe plac, am zacut in tacere cind trebuia sa vorbesc, de-am ajuns sa te urasc!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cu indiferenta ta` M`ai facut mai tare` Acum` nu`ti convine` Dar incet. incet`Calc pe urmele tale` Si acum`vezi si tu` K indiferenta doare

| raduconstantin11 a răspuns:

Eu am găsit statusuri pe
https://mstatusuri.cabanova.com/

Sper sa te ajute

| Betty18 a răspuns:

Tu vei fi mereu un post model de exemplu prost

ti-ai luat`o`n cap, ce pacat,
Acum esti mai de ***,
Ce s`a intamplat? (ti-as fi spus ca te iubesc da' *** n`ar fi rimat

Tu vrei sa ma tii ca intr-o lesa mereu
N-ai inteles ca nu exista zgarda pentru gatul meu
Cat de mult imi place LIBERTATEA!

Eram dispusa sa-ti ofer TOTUL si mi-ai frant aripile-n zbor...
IUBEAM sa te ADOR...acum iubesc sa TE OMOR!rolling on the floorlaughinglaughing

Ai avut sansa ta dar ai irosit-o
Afara din peisaj, afara din minte
Taci odata ca nu mai suport

du-te,somn usor Fa bine,in viata mea sa nu te mai strecori. Daca vrei sa mai dai ochii cu mine,sa stai,retine
Ramai cat vrei dar nu incerca sa gandesti pentru mine

Am zis ce am avut de zis da-te`n mortii ma-tii Nu ai fost acolo, nu vorbi ca nu sti ma doare-n p***a de barfa ta si oricum nu`ti sufar fata

Nebuna sunt eu ca te-am iubit/Fraier esti tu ca n-ai simtit/De vina sunt eu ca te-am crezut.

nu ma intorc din drum, nu ma-ntorc inapoi orice ar fi, nu-mi pasa, nu mai suntem amandoi. las totul in urma mea, durerea cat ar fi de grea stiu ca trece si va fi altcineva

Pun pariu ca ai iubit candva/Si-ai plans o noapte intreaga/cand a plecat in graba./De maine toate astea NU vor mai conta de incerci sa spui asa/Am SA TREC si peste asta/Ce va fi,va fi/Asta-i viata/E si maine o ziwinking

Iti las impresia ca stii ce faci, Dar nu esti cel mai bun asa cum te crezi Poate ca n-ar fi fost asa Daca tu n-ai fi vrut altceva Am incercat sa-ti fiu pe plac acum e randul tau sa plangi,nu mai pot sa tac LASA-MA IN PACE, NU TE MAI IUBESC!

Nici nu-mi lipsesti, nici nu mi-e dor sa te-aud/In seara asta vrei, nu vrei n-o sa-ti raspund.

Emotii vin si pleaca/Aproape la fel cum sufla vantul/Sunt atat de putine in lumea asta in care sa ai incredere/Nu stii ce ai pierdut si nu vei realiza Pana nu voi pleca.
Nu sunt tipul sa am inima distrusa sa ma supar si sa plang/Pt ca nu-mi las inima deschisa/Nu ma raneste sa spun adio.Niciodata nu ma indragostesc prosteste

Pt multe femei esti barbatul perfect,dar NU pentru mine Imi doresc alt ceva! Ma simt mai bine acum ca s-a terminat! N-ai sa mai gasesti una ca mine! N-am sa mai iubesc unul ca tine! Din mintea mea te-am sters dejaSe pare,ai fost doar o EROARE!

Stiu sa iubesc,dar lasa-ma sa spun Ca eu nu-mi doresc sa iubesc in nici un fel acum,nu nu Nu vreau sa joc rolul fetei cu inima franta.
Ok! Tai-o! Pleaca! Cara-te! Dispari! Zbori! Sterge-o! Calc-o! Evapora-te! Mori! Da-ti foc, fa-te scrum,Arzi in culori! Stinge-te si sufla-te singura, Ca-mi dai fiori! Nu poti sa zbori? Insist

D`abia astept ziua`n care vei veni, plangand la mine spunandu`mi: Iarta-ma! Iar Eu iti voi spune : Sa te ierte Ea. Tu pentru mine ai fost doar o Eroare Pa!

Sa taci cand vorbesc eu! Nu`mi place sa minti atat timp cat mint si eu`! Nu`mi place sa imi spui „Pa! Nu uita -- asta e replica mea!

Am invins FRICA, am castigat UITAREA si acum ochii mei pot sa priveasca peste chipul tau

Habar n-ai tu.Ce dragoste ti-am purtat eu tie, O sa gasesti ca mine una la 1000 Spune tu Dc ma minteai mereu Ca ma iubesti si tu cand Habar n-ai tu Ce e dragostea.

Dumnezeu a facut cerul, pamantul. apele te-a facut pe tine? eh. pana si Dumnezeu mai greseste!

S-a terminat pentru totdeauna Stim aman2 ca nu e usor sa renunti La tot ce am planuit Sa o luam de la capat Doar invinuieste-te,tu ai dat-o in bara Nu voi uita NICIODATABaby e momentul in care jocul se termina S-ar putea sa nu crezi Dar voi trece peste ca de fiecare data pentru ca sunt PUTERNICA si nu ma vei vedea prabusita

Arati ca un prost stand pe langa mine incercand sa-ti ceri scuze/Esti asa urat cand plangi/Termin-o!/Nu-mi spune ca iti pare rau,ca nu-ti pare /Baby,stiu prea bine ca iti pare rau doar pentru ca ai fost prins/Spui ca ma iubesti ca iti e dor de mine/Altceva ce mai e? Ce zici de un rand de aplauze? INSELARE

Nu-s indragostitalaughing
E doar o stare care va trece
Mereu ma uit dupa ceva nou
Dar nu ma grabesc nicaieri pentru ca niciodata nu stiu ce vreau cu adevaratlaughing)

E felu meu de-a fi...n-ai inteles tu,va intelege altu' intr-o alta zi.

Tu nu stii sa iubesti,dar nu-i timp de lacrimi /Zi-le prietenilor tai ca sunt nebuna/E ok,eu le voi spune alor mei ca esti gay/Esti DOAR UN TIP cu inima franta ce e foarte nepriceput la mintsit

Poate nu sunt la fel de frumoasa ca EA,poate nu stiu sa fac ce face EA,dar ce fac EU stii doar TU, ce face EA stie tot orashu'

Singura problema este ca tu m-ai folosit Intr-un mod diferit fata de cum te-am folosit eu
ar acum ca stiu ca nu a fost sa fie Tu trebuie sa pleci Eu trebuie sa trec peste tine

Nu privi in spate, lasa`n urma tot ce`a fost/ Tu incerca`i sa te ridici/El te tragea in jos/Dar nu renunta cand stii ca ink mai poti/ Ca tine sunt putine dar ca el sunt toti/

pentru fraierii care ne-au pierdut si pentru norocosii ce urmeaza sa ne aiba J pentru cei care ne-au avut J*Un toast pentru fetele ca noi

Un barbat adevarat nu face
dragoste cu un milion d femei ci cu o singura femeie intr-un milion de feluri posibile

Toti sunt in stare sa cucereasca o fata, putini sunt in stare sa o pastreze langa ei

Si decat sa ma gandesc la ce a fost si la cat am de regretat mai bine ma gandesc la viitor si la ce am de castigat

Prefer sa ratez un iubit decat sa iubesc un ratat

Ar trebui sa vezi adevaratele valori ca nu toate pizdele sexy sunt comori

e felu meu de-a fi...n-ai inteles tu, va intelege altu in alta zi

Nu mai sunt copilu cu slabiciuni de alta data.acum sunt slabiciunea altora ca am caracter de piatra

Esti patetic si tu stii.nu mai cred in jucari tu mereu crezi ca pun botu’.hai ca o faci pe idiotul

Acum AM INCETAT sa cred in tine/Nu stiI ce simt/Sunt mai mult decat ai facut tu din mine/Am urmat vocea data de tine//Dar acum trebuie s-o gasesc pe a mea.

Deci de vreme ce nu sunt totul? Ce ar fi sa fiu nimic? Nimic ce conteaza pentru tnNu o sa pierd o lacrima pentru tine Nu o sa pierd o clipa de somn Caci adevarul problemei Sa te inlocuiesc este asa de usor.

Nu trebuie sa-mi fie teama, inima mea franta e libera
Sa-mi deschid aripile si sa zbor FARA tine

tu oricum nu ai rabdare...ai grija ce faci, ce drum vrei sa urmezi ai grija sa crezi numai ce VEZI.nu am uitat sa zambesc, am incetat sa ma amagesc

Mi'am deschis agenda la capitolul "Ex" u esti la cap' de lista la minciuni cu "te iubesc".laughing mars mah :Xx laughing"

Te prefaci ca ma dorestiEu ma prefac ca nu estiCa nu esti, ca nu estiHai, du-te, du-te, du-teCat mai departe du-teCa mi-ai facut numai numai nefacute!

| jacobtim44 a răspuns:

1.Esti un oarecare, care cauta parcare!

2.Nu pot fi a oricui Da` dacă pleci o să fiu a nimănui! sigh

3.Te rog nu`mi spune că ţie dor Doar aşa că şti ce vreau s`aud. straight face

4.Ce tare.ha…ca filmul ăsta e`nfloare Iar eu nu...

5.Sunt inofensiva.Dar gandul meu e criminal!

6.Sa iert`? poate`! Sa uit? Niciodata!

7...

http://estatusuri.cabanova.com/statusuri-online.html

.

| cuore a răspuns:

Iti vezi de viata ta.si lasa status-urile.ce crezi ca rezolvi cu ele? nimic.

| Iheartshoes a răspuns:

Credeai ca o vei distruge dar priveste-o zambeste si e dulce:X
Funda?

| Dragos_1250 a răspuns:

Nu va inteleg. Baiatu' ala o sa rada si cu fundul de tine. Cine mai copiaza statusuri de pe statusuri.net in afara de copacii de 13 ani? Grow up.