| bluesky a întrebat:

Prietenul meu tot bate apropouri de genul " mai e putin si mergem in vacanta. iti dai seama ce va fi acolo." vrei sa mergem in oras in fiecare seara?" etc. Oare se refera ca vreau sa se culce cu mine?
Avem 16 ani si eu ma consider mult prea mica pentru asa ceva si vreau sa fiu virgina pana cand voi avea in jur de 19 ani si prima data sa fie cu cel cu care sunt logodita, dar nu vreau sa il pierd pe acest baiat pentru ca il plac enorm. Stiu ca nu ar trebui sa raman cu el daca el sta cu mine doar pentru sex dar vreau sa va intreb cum sa ii spun, cum sa ii explic in asa fel incat sa continue sa fie cu mine. Multumesc.

Răspuns Câştigător
| mgtow a răspuns:

Salut gandesti foarte bine, trebuie sai explici ca tu vrei sa fii virgina pana cand te mariti cu el si dupa aia sa faci sex daca nu va accepta propunerea ta inseamna ca nu stie ce inseamna dragostea adevarata si nu merita sa fii cu el.

8 răspunsuri:
| Zenithf a răspuns:

Mda, treaba suna asa...
De fapt nu stiu cum suna laughing
Ce sa-ti spun, cred ca si el este virgin ca si tine, nu? Si atunci, poate nu-l arde asa de tare sa faca dragoste, asa ca noi astia, mai batrani... Si atunci faceti si voi ceva nebuneli din acelea, cum ai zis ca te mangaie s. a., dar sa sariti peste desert.

nony
| nony a răspuns:

Mda ...esti ceva in genul : cum impac capra si varza? Mici sunteti, tu ai o idee care peste cel mult un an ti se va parea ridicolá ¨ prima data sa fie cu cel cu care sunt logodita ¨ si pe el il mananca hormonii de viu.Naspa situatia, nu? Petting - solutia salvatoare.

| Hmmmm a răspuns:

Mi se pare normal ca intr-o relatie un baiat sa te atinga si mi se pare la fel de normal sa il atingi si tu oriunde, oricum, oricand vrei. e normal! face parte din relatie si din intimitatea ta cu el.
vorbeste cu el despre asta. zii ca esti virgina si asa vrei sa si ramai. daca te iubeste te va intelege si te va astepta si va avea rabdare cu tine. daca nu inseamna ca ori s-a saturat sa te astepte ori cauta numai sex.
daca vrea a iasa cu tine in oras nu inseamna neaparat ca vrea si sex.pe de alta parte mi se pare normal ca baiatul sa aiba anumite nevoi care trebuiesc satisfacute. daca nu vei stii sa ii satisfaci acele nevoi la momentul potrivit relatia nu va merge si va cauta in alta parte ce nu ii poti tu oferii.nu zic sa cazi din prima, dar o femeie trebuie sa stie sa faca o asteptare palpitanta.
si nu uita ca, comunicarea conteaza cel mai mult intr-o relatie. vorbeste cu el despre lucrurile care te framanta, despre lucrurile pe care nu vrei sa le faci, despre lucrurile pe care nu iti place sa ti le faca.
aaa.si distractie placuta!

| bluesky explică:

Aaa, am uitat sa spun ca imi mangaie sanii si tot corpul...nail biting

| rico1991 a răspuns:

HeLLo, eu cerd ca tu trebuie sa detii in permanenta controlul daca, un gest, atingerea te-a deranjat spune-i sa inceteze,
Explicai conceptia ta despre viata, si viitorul tau.
Daca v-a tine la tine cu adevarat iti va fi alaturi daca nu totul se va racii treptat.
Imi pare rau dara sta e crudul adevar.
Sper din tot Sufletul sa nu fie asta! multa bafta! Comunicarea este ce-a mai importanta

| ☣ JoHNnY ☣ a răspuns:

Poate se referea ca in vacanta va veti distra aman2, veti petrece mai mult timp impreuna. Daca te pipaie nu inseamna neaparat ca vrea sa se culce cu tine, vrea sa se simta bine omu:p. explica-i cum sta treaba... daca te iubeste ca adevarat va intelege

| Anonima307 a răspuns:

Probabil ca vrea sa se culce cu tine. Nu ar trebui sa accepti sa te pipaiewinking

| Piticaaa a răspuns:

Explica-i ca nu esti pregatita. Spune-i ca el este ACEL baiat, dar nu acum este momentul. Daca te iubeste va intelege si te va mai astepta macar pana la 17 ani. Incercarea moarte n-are...