| madutapapusa a întrebat:

prietenul meu uneori e indiferent cu mine desi spune ca ma iubeste mult eu simt ca e indiferent cu mine. Problema e ca prietenul lui cel mai bun are prietena si isi permite sa se uite si dupa alte fete sa vorbeasca.cu toate ca sunt impreuna de 1 si ceva si mie nu imi place mi se pare ca il influenteaza negativ dar nu ma asculta..eu sunt cu el de 3 ani jum ne iubim..eu sunt cam geloasa si cateodata exagerez.nu pot sa ma controlez mi se pare ca se uite dupa toate cand iesim la discoteca da asta e numai in capul meu..cred.mai intoarce si el capul na e baiat.da eu il iubesc enorm.l-am iubit intotdeauna..cand l-am cunoscut el avea pe altcineva si timp de 2 ani de zile am suferit dupa el si el nici nu stia si acum ca sunt cu el mi-e frica sa nu il pierd.e viata mea.stiu ca il sufoc cu asta.da nici sa sufar sa nu spun nimanui nu e bine.as vrea cand il intreb sau ii atrag atentia ca se uita la o fata sa nu mai fie asa indiferent si sa devina nervos.ma intrebat o sora de a lu fosta lui iubita de acum 4 ani noi suntem de ani jum de el si imediat am devenit geloasa ma gandesc numai la prostii.nu stiu ce sa mai fac.in ziua de azi nu mai ai incredere in nimeni. multe fete se bag in relatii si le strica.

8 răspunsuri:
| neutrino a răspuns:

Toti ne uitam in jurul nostru, admiram ceea ce este frumos si nu vad ce este gresit in acest lucru.

| Liliana1981 a răspuns:

Cred ca ar fi indicat sa ii lasi mai mult spatiu si asta cat mai curand posibil. Deja primele semne ca s-a saturat de cicalelile tale au aparut...e indiferent si apoi devine nervos cand ii atragi atentia. Incearca sa glumesti pe tema asta cu el. Sunt convinsa ca ar prefera langa el o partenera alaturi de care sa poata glumi si sa se simta in largul lui decat una care sa-i atraga atentia mereu.

| December a răspuns:

Sa te mai uiti in jurul tau nu e nimic rau si de neinteles. Ce ar fi mai urat, ar fi daca s-ar uita in momd insistent dupa alte fete cand e cu tine pe strada sau in club etc. Dar toti ne mai uitam. E ceva firesc. Tu iti faci prea multe griji si te stresezi singura aiurea. Incearca sa-i atragi atentia mai mult spre tine, sa-l mai suprinzi cu cate ceva din cand in cand.

| TheBlackAng3l a răspuns:

Mai si eu ma uit dupa altele de exemplu la disco..ca doar sunt baiat..si plus ca mai vezi cate una imbracata toata in roz, galben..atrage atentia.dar asta nu inseamna ca e mai presus ca prietena mea. uneori cand vad o fata imbracata intr-o rochita scurta si frumoasa ma uit, dar ma gandesc tot la prietena mea, cum iar sta si ei in astfel de rochita..sau eu stiu ce..nu mai fii asa geloasa,, si prietena mea este uneori foarte geloasa si nu imi place, dar asta e...si faza cu indiferenta.dai mai mult liber, lasa-l la bere, fa-l pe el sa te caute, sa vina la tine..fii si u putin indiferenta vreau sa iti zic tongue

| MariaFcsb1 a răspuns:

Ai foarte mare dreptate si mie mi se intampla mi-e frica sa nu il pierdsad il iubesc enormsad incearca sa vb cu el si rezolvati intre voipuppy dog eyes si eu am de discutat zilele astea trebuie sa-mi bage in cap ca e baiat cumintelaughing si sa-mi dovedeasca astahappy Succes multpuppy dog eyes si sa va tina relatialove struckpuppy dog eyes

| baimareanu a răspuns:

Surprinde'l de fiecare data cu ceva... pe mine de aia nu ma tin foarte mult relatiile, pentru ca ma plictisesc repede.

| claudia_4698 a răspuns:

Daca il iubesti incearca sa ii lasi si lui spatiu si incearca sa iti faci si tu spatiul tau fara sa il incluzi pe el de exemplu iesi cu fetele, du-te la cosmetica, iesi in mall la plimbare cu parinti, uitate la televizor.Toti avem nevoie de spatiu chiar si tu.

| georgiana_9856 a răspuns:

Incearca sa ii lasi mai multa libertate si sa nu mai fii geloasa k altfel o sa ii pierzi.Asa sunt si eu tot ca tine geloasa si nu ii dadeam pr meu libertate deloc eram tot timpu cu el si nu a fost bine ca am ajuns sa ne despartim dupa 4 ani jumate de relatie si mai stateam si impreuna..Incearca sa fii mai indiferenta sa nu suferi mai tarziu.te pup ai grije