| anonim_4396 a întrebat:

Buna ma numesc Madalina si am o relatie cu un baiat de trei si ceva e certam foarte des din cauza ca sunt geloasa nde iesim ne certam la discoteca de exemplu nu danseaza cu fete doar cu mine cum vad eu ca intoarce capul dupa o alta fata mor il iubesc enormsi el pe mine stiu asta ca a facut multe pentru mine decurand am aflat ca a vorbit cu fosta pe mess si el nu mi-a spus nimic i-ar fi cerut numarul de telefon fara sa aflu eu chiar asa i-a spus l-am intrebat si mi-a spus ca nu el a vorbit ci un alt baiat (prietenul lui cel mai bun)l-am iertat am tacut din gura...dar nu stiu ce sa fac ma omoara gelozia asta de fiecare data cand o vede pe fosta intoarce capul.il mai intereseaza oare de fosta? fosta lui iubita s-a schimbat mult s-a facut mai frumoasa.el tine la mine...eu il iubesc prea mult as face orice pentru el.si cand e vorba sa plec eu undeva nu imi spune nimic dar nici nu apuc bine sa plec ca incepem cearta spune ca am intalnire si el pleaca unde vrea cand are chef si eu lui sa nu ii zic nimic.acum un an la mare am cunoscut o fata.se parea ca fata acea se dadea la iubitul meu.in cele din urma ei au tinut legatura o luna de zile fara ca eu sa stiu si nu am banuit nimic. dupa o luna fata X ma suna si imi spune ca iubitul meu m-a inselat cu ea ca el vroia sa fie si cu mine si cu ea l-a mine nu putea sa renunte ca aveam 2 ani pe atunci.si ea a spus ca nu-i convine.am vorbit cu el si mi-a spus ca nu s-au intalnit niciodata si asta asa e si ca ea vroia sa stea cu el nu el cu ea.si l-am intrebat de ce a mai vorbit nu trebuia sa ii raspunda la mesaje si a spus ca fost un prost ca imi jura ca ma iubeste si ca nu s-a intalnit deloc cu ea. ajutati-ma nu vreau sa mai fiu geloasa.ne iubim amandoi si ne intelegem de minune uneori dar de fiecare data cand iesim undeva trebuie sa ne certam

Răspuns Câştigător
| Demonull a răspuns:

Gelozia strica relatiile. Personal, pe mine o fata geloasa ma irita, daca eu vreau sa fiu si cu altele gelozia ei nu ma opreste.Aici tine doar de el. Crezi ca daca isi doreste neaparat sa se...culce cu alta nu o va face? Tu prin gelozia asta a ta excesiva nu faci decat sa „torni gaz pe foc„ practic gelozia il sufoca si il enerveaza si impins de tine se duce in bratele lui X.E ok sa fii gelos dar nu e ok ca gelozia sa devina o boala incurabila.Incearca sa te schimbi, macar putin fii mai indiferenta nu-l mai tine sub papuc. Daca vezi ca el va calca stramb este timpul sa va vedeti fiecare de viata voastra.Bafta.

| madutapapusa a răspuns (pentru Demonull):

Il iubesc e primul meu iubit...el spune ca ma iubeste si il cred dar uneori nu imi arata pur si simplu daca vorbim la telefon si ne certam si incep sa plang imi inchide telefonul si ma suna dupa 10 minute si ma intreaba daca m-am linistit.stiu ca nu e bine sa fiu asa geloasa dar cand vad ca trece si el intoarce capu imi imaginez multe prostii ce trebuie sa fac? il iubesc prea mult si nu pot sa fiu indiferenta cu el.el este cateodata cu mine.

| RAY a răspuns (pentru madutapapusa):

A fost o parte din viata lui asta nu inseamna ca il iubeste numai exagera atatea si eu m-am despartit din cauza asta crede-ma ca nu-i bine sa fi geloasa tare mai ales sa faci afirmati fara sa vezi cu ochii tai, nu crede asa usor in oricine, crede in tine, el

| madutapapusa a răspuns (pentru RAY):

Tot ce vreau e sa nu mai fie indiferent cu mine.m-a mintit de prea multe ori si nu mai pot sa am prea mare incredere in el

| madutapapusa a răspuns (pentru RAY):

Tot ce vreau e sa nu mai fie indiferent cu mine, m-a mintit de prea multe ori si nu pot sa mai am prea multa incredere in el, de tinut tine la mine avem 3 ani

| Demonull a răspuns (pentru madutapapusa):

E primul..clar.Deci de asta il iubesti si esti asa geloasa mai tarziu nu vei mai fi.De primul/prima iti vine cel mai greu sa te despartihappynu te panica..in caz de ceva baieti mai sunt.

| Demonull a răspuns (pentru madutapapusa):

Da tine...te tine de rezerva.tongue

| madutapapusa a răspuns (pentru Demonull):

Nu,nu cred.nu e el genu ala.ma iubeste asta o stiu a facut multe pentru mine.as vrea sa ma schimb sa nu mai fiu geloasa.asta imi spune si el ca il indepartez de mine cu gelozia.da de iubit ma iubete

| madutapapusa a răspuns (pentru Demonull):

Ma iubeste a facut multe pentru mine.dar singura problema este gelozia nu a pot abtine cand il vad ca intoarce capul dupa o fata imi imaginez tot felul de prostii.si el mi-a spus ca cu gelozia il indepartez de mine.

| kiddoeraxus a răspuns (pentru madutapapusa):

Vezi ca ce-i prea mult strica. Intoarce si tu capul dupa altii, iar daca el iti atrage atentia gelozia ta e bine venita deoarece asa-i iubirea/dragostea voastra, daca nu iti trage atentia inseamna ca iti da spatiu/libertate si asta ar trebui sa-i dai si tu. Dar sa nu-i dai prea multa libertate ca s-ar putea sa scape.laughing *Asta-i parerea mea!*

| madutapapusa a răspuns (pentru kiddoeraxus):

Mersi:*