| anonim_4396 a întrebat:

Pt fete, spuneti-mi si mie, pana la cate zile poate intarzia menstruatia?

3 răspunsuri:
greece12
| greece12 a răspuns:

Depinde de foarte multe cauze.
Ai putea sa fii insarcinata si atunci,intelegi ca intarzie teribil de mult.
Ai putea sa ai o dereglare hormonala sau o amenoree secundara, de exemplu, si atunci vorbim de cateva luni, 2 sau 3.
Ai putea sa ai o raceala la ovare sau o dereglare mai mica,tot hormonala si atunci vorbim de cateva zile,pana la cateva saptamani.
Sunt doar cateva variante si nu am de unde sa stiu,nu ne dai nici un amanunt.
Daca ti-ai inceput viata sexuala, incepe prin a face un test de sarcina.
Dar, cel mai sigur si cel mai corect este sa mergi la medicul ginecolog.Este singurul capabil sa-ti spuna cu precizie ce se petrece cu tine.
Mult noroc!

| beckham1 a răspuns:

Chiar daca sunt baiat...am cautat pentru a te ajuta :D Uite aici : http://www.csid.ro/......a-4044233/

Forum : http://forum.anticonceptionale.ro/t11903-cat-normal-sa-intarzie-.html#

| Analy a răspuns:

Poate intarzia foarte mult timp.normal ar trebui sa iti vina in fiecare luna! Daca intarzie mai mult de 2 luni trebuie sa mergi la un control!