| anonim_4396 a întrebat:

Din cauza masturbarii imi poate intarzia menstruatia? Cate zile imi poate intarzia maxim? Pot ramane insarcinata daca ma masturbez?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
11 răspunsuri:
gyzzard
| gyzzard a răspuns:

Nu iti poate intarzia menstruatia de la masturbare.
"Pot ramane insarcinata daca ma masturbez?":
1) daca doar te masturbezi fara sa ai si contacte sexuale: NU
2) daca te masturbezi si ai si contacte sexuale cu un barbat: DA
3) daca te masturbezi cu un penis al unui barbat viu nesteril: DA

| elena a răspuns:

Intr-adevar se pun si intrebari lipsite de sens, fara documetare, de dragul doar de a pune intrebari...si totusi utilizatorii TPU dau raspunsuri foarte serioase, asa ca ma alatur si eu lor...nu are nicio treaba masturbarea cu menstruatia, doar daca nu te-ai masturbat cu sperma vreunui barbat(ce prostii spun si eu).

PsihoSex
| PsihoSex a răspuns:

Cam greu... Nu se poate spune exact, pentru ca intarzierile pot avea mult mai mute cauze, intre care primul e stressul! Daca te masturbezi singura, nu poti ramane insarcinata! Numai nu exagera, ci, citeste si exerseaza Petting-ul, si spala-te foarte bine pe maini inainte!

cami
| cami a răspuns:

Cu cine sa ramai insarcinata? cu coada de la matura?
Nu, n-are nicio legatura.

| Ben. a răspuns:

Nu.nu.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Depinde cu ce barbati te-ai masturbat rolling on the floor

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Atunci cand un spermatozoid (din sperma barbatului) fecundeaza un ovul (de la femeie) => sarcina => nu ai cum sa fi insarcinata
Motivul intrazierii menstruatiei nu are cum sa fie faptul ca te-ai masturbat dar pot fi multe alte motive: varsta, infectie, raceala, stresul etc.
Sfat: trebuie sa ai grija cand te masturbezi, sa nu te dezvirginezi cu obiecte dure, mari....sigur nu vrei asta

Linkuri utile:
http://sarcina.pentrumamici.ro/......nstruatiei
http://www.prezervativ.ro/prezervativ_informatii.php

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Bună.
O femeie poate rămâne însărcinată dacă are un contact sexual neprotejat și în perioada de ovulație.
În cazul tău nu ai cum să rămâi însărcinată iar întârzierea ciclului poate fi pe fond de răceală sau dereglări hormonale.
Pentru mai multe informații privind viața sexuală poți merge la un centru de planing familial.
Pa, pa.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

De cati ani ai ciclu? Ciclul isi face stabila o data exacta dupa 6 ani de cand tia venit prima oara si nu nu poti ramane gravida si eu am crezut acesi chetie dar mi-a venit si mam linisit imi intarzie aproape mereu si 3 saptamana mi-a intarziat fara sa am nici unu conctact, sunt virgina!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nu trebuie sa te impacientezi daca nu iti vine menstruatia ea poate sa intarzie din diferite motive stress sau poate ti se regleaza (depinde si de varsta) popti consulta medici ginecologi daca iti este rusine sunt cabinete care tin confidentialitatea clientului...as poti afla mai exact ce se intampla cu ciclul tau menstrual

| klodi a răspuns:

Daca cunosti deja placerile sexuale oferite de masturbare, de ce nu te informezi putin de prin carti de exemplu? Ai sa afli spre stupoarea ta ca de la manuta nu o sa devi mamica.