| ice155 a întrebat:

puteti va rog sa ma ajutati cu un sfat cu niste exemple? imi place mult de o fata din clasa dar nu stiu cum sa-i spun ce sa-i spun si asa mai departe am frica ca ma refuza si ce e si mai rau sa nu se rida de mine

Răspuns Câştigător
| Noreasontosimle a răspuns:

Pff, nu are cum sa rada de tine. E mai frumos sa-i spui direct decat sa ocolesti. Daca nu poti fata in fata ..sigur nu poti:d Incearca pe mess. Daca nu poti din prima abordeaz-o de cateva ori. Si apoi ii spui cum mi-a spus mie un coleg in clasa a9a si mi s-a parut dragutlaughing)" M-am indragostit!" eu"de cine" el" de cea mai frumoasa fata din clasa" eu" hmm, felicitari cine este"? el" Chiar tu" si m-am rositlaughing chiar daca eram in fata calculatorului.
Era o metoda draguta. Poti sa-i spui pur si simplu" Trebuie sa-ti spun, nu stiu daca ai observat, poate ca da..eu m-am indragostit de tine!" Cum doresti tu cum simti. Dar fa-o! succes:*

| ice155 explică (pentru Noreasontosimle):

Mersi trebuie sa incerc insa am o frica de parca as face-o prima data insa nu este asa poate ca nu am mai simtit asa sentiment de la o alta fata

| ice155 explică (pentru Noreasontosimle):

Si mai am o frica daca nu-i place de mine si ma refuza? fiindca stiu ca ii placea de alt cineva si poate si acum are sentimente fata de el mai pe scurt daca ma refuza? ce sa fac

| Noreasontosimle a răspuns (pentru ice155):

Si daca te refuza.happy nu prea ai ce sa faci. Trebuie sa accepti si sa cauti mai departe! Nu e un capat de lume, trebuie sa mai gasesti tu pe altcineva!:d
Hai, curajbatting eyelashes poti sa mi scrii ce ai rezolvat!batting eyelashes:* pa

| ice155 explică (pentru Noreasontosimle):

Ok deamu imi voi lua inima in dinti voi aduna tot curajul din mine si o voi intreba, mai corect ii voi spune ce simt si a sa-ti scriu daca sa primit mersi de idee

| Noreasontosimle a răspuns (pentru ice155):

Foarte bine!happy astept sa-mi spuibig grin