| deadrose2543 a întrebat:

Recent am aflat din telefonul prietenului meu ca s-a dus intr-o localitate invecinata pentru a vedea o fata. Avem o relatie de 5 ani si in ultimele luni el a vrut pauze,in acele pauze dandu-se la alte fete. Pana la urma l-am iertat si ne-am impacat,eu mai amintindu-mi lucrurile acestea si in unele zile ne mai certam. El mi-a spus ca a vizitat fata aceea pentru a cere sfaturi legate de relatia noastru unei persoane care nu ma cunostea nici pe mine,nici pe el prea mult,ceea ce mie mi s-a parut un motiv foarte stupid si am decis sa ma despart definitiv de el. Problema este ca el are bacul si admiterea anul acesta si m-a sunat plangand,mi-a spus mama lui ca nu a dormit zilele acestea,iar eu intr-un fel tin la el si n-as vrea ca viitorul lui sa fie distrus,dar nu mai vreau sa fiu cu el, n-as mai putea sa ma impac cu el inca 2 luni pana termina cu admiterea.
Am nevoie de un sfat, multumesc frumos.

7 răspunsuri:
| Ioannaaaaaaaaaa a răspuns:

Iti zic doar atat : gandeste-te doar la tine!happy

| mihai69 a răspuns:

Viitorul și-l poate distruge doar el - nu ai cum să fii tu devină pentru imaturitatea lui. Mie mi-a murit tatăl după o grea suferință, mă certam cu șefii și plecam în delegații în provincie - toate astea suprapuse peste ultimul semestru din ultimul an de facultate la seral. Și am luat și examenele, am făcut și proiectul, am luat și examenul de diplomă. Deci, dacă știi ce trebuie să faci ca să ajungi unde vrei - POȚI.
Lasă-l încolo de copil fraier!

| Lawliet14 a răspuns:

Lasa-l pana dupa bac, dar trebuie sa joci teatru bine. Si te desparti de el dupa bac. Ca sa nu il ai pe constiinta... Iar asta ca plange nu tine, insa tu nu trebuie sa fi egoista acum, e un moment important in viata lui!

| Suck a răspuns:

Te desparti de el si gata, ii spui, nu esti obligata sa stai cu el pentru ca are examene.

| RedheadOnTheRun a răspuns:

Nu esti tu de vina cu nimic! Cand era la aia din localitatea invecinata, nu se mai gandea la examene si la admitere? Ai facut destule pentru el, i-ai iertat prea multe. E timpul sa te gandesti si la tine un pic, sa lasi lucrurile asa cum sunt, si sa-ti vezi de viata ta.
Capu' sus!

| WgStefan a răspuns:

Pai nu il mai iubesti?
tu cati ani ai?

| deadrose2543 explică (pentru WgStefan):

Sincer nu stiu daca il mai iubesc sau daca e vorba ca m-a ranit prea tare incat sa nu mai stiu ce sentimente am. Am 18 ani.