| blonda94 a întrebat:

happy
Sper sa va faceti timp si pentru mine putin.
Am nevoie de sfatul vostru, am fost impreuna cu un baiat timp de 3 luni, am avut ceva probleme de familie de care vroiam ca el sa nu stie si am decis sa ma despart de el ca sa nu fiu nevoita sa il mint sau sa il evit. Ok, i-am spus ce vreau sa ne despartim ca nu mai merge intre noi si chestii din astea, el nu accepta asta si tot insista sa ramanem impreuna, nestiind cum sa scap de el i-am spus ca imi place alta persoana...pot sa spun ca a suferit mult din cauza asta,din cate am inteles de la prietenii lui s-a imbatat foarte tare in ziua aceia. De Revelion avand prietenii comuni ne-am intalnit din nou,si i-am spus toate problemele care le-am avut si de ce m-am despartit cu adevarat de el si asa mai departe si am decis sa ne impacam din nou. Totul bine si frumos,dar el in acest timp in care nu am mai vb a gasit pe altcineva, mi-a spus ca nu e nimic serios intre ei si ca el nu simte absolut nimic pentru ea si ca a stat cu ea doar ca sa ma uite pe mine, si mi-a spus ca nu poate momentan sa se desparta de ea pentru ca ea il iubeste si tine foarte mult la el si oricum ea urma sa plece din tara si a decis sa nu ii spuna ca de fapt noi ne-am impacat din nou. Am fost de acord la inceput avand in vedere ca mi-a spus ca nu e nimic serios intre ei si ca nu se prea intalnesc. Ok, a trecut o luna, timp in care statea si cu mine si cu ea, eu tot insistam sa ii spuna despre noi si spunea ca nu poate ca ii este mila de ea si chestii de genu. si i-am spus ca pot sa-i spun eu daca vrea, si cu pretextul ca sa nu le "stric prietenia" mi-a spus sa nu vb cu ea. Si intr-o zi vine fericit la mine : " Iubita in sfarsit am scapat de Diana -am spus tot ce am avut de spus si putem si fericiti acum", iar eu proasta l-am crezut. In seara respectiva vad ca domnisoara ii posteaza ceva de genu pe facebook :" Iti multumesc ca ma faci in fiecare zi fericita,si sper sa nu ne mai certam niciodata". Nu mi-a venit sa cred, si intru pe ea si i-am spus daca mai are vreo legatura cu el si mi-a zis ca da, si ii spun ca din cate stiam eu ei s-au despartit, si mi-a spus ca da e adevarat dar s-au impacat din nou. Deci pur si simplu nu stiam ce sa mai zic, i-am spus toate chestiile pe care mi le-a spus el mie, si mi-a zis ca exact ce mi-a zis mie i-a spus si ei, nu mi-a venit sa cred cum a putut sa ne minta pe amandoua, nici nu vroiam sa mai aud de el macar, si i-am tr un mesaj de genu " Am aflat tot nici macar sa nu mai incerci sa imi explici " si a doua zi m-a sunat toata ziua ma implora sa il iert si ca nu stia ce sa faca, ca ii era frica ca daca l-am lasat odata poate il las si de data asta, si da recunosc este si vina mea dar totusi nu trebuia sa faca chestia asta..pana la urma l-am iertat si suntem din nou impreuna, dar parca nu mai pot sa il privesc cum o faceam inainte nu mai am atractia respectiva fata de el..de incredere nici nu mai zic, m-a dezamagit foarte mult. Voi ce credeti am facut bine ca l-am iertat?
Multumesc ca v-ati facut timp sa cititi! :*

Răspuns Câştigător
| beautygirl1000 a răspuns:

Salut,parerea mea e ca ar trebui sa-l pui la incercare..nu sa renunti.Adica o data ce-l ai din nou, fa-l sa se simta bine cu tine, fii mereu vesela si zimbitoare, arata-i ca esti fericita linga el, stii tu ..chestii feminine.In fine, nu te baza pe cuvintele lui dulci, asta de fapt e ceea ce numesc baiatii cuvintele lor magice, pentru ca alt ceva nici nu pot oferi de fapt.Si vezi sa nu se mai vada cu tipa aia, adica sa nu fie prea multe coincidente, ca sa nu insemne ca din nou sta cu ea.Si pune-l sa aleaga intre tine si ea. Fara suparare daca te iubeste te va alege pe tine,pentru ca nu se traeste cu cineva din mila, plus ca el a gresit, nu trebuia sa o foloseasca pe fata aia doar ca sa te uite pe tine, si o data ce a facut-o tot el trebuie sa-i spuie adevarul, si tu insista si suparate daca nu va fi de acord ai tot dreptul.Meriti si tu un pic de fericire, nu te lasa condusa de el...)) cred ca ti-am fost de ajutor bafta happy

5 răspunsuri:
| Ioana2518 a răspuns:

Eu nu stiu daca ai facut tocmai bine daca l-ai iertat. Pentru ca mai devreme sau mai tarziu chiar si la cea mai mica cearta tot nu vei rezista si ii vei scoate ochii cu chestia asta care a facut-o el si nu stiu cat va mai dura asa..acum timpu le rezolva pe toate, ramane de vazut.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cauta pe altcineva. problema cred ca era la sex, ii placea si cu ea. cateodata, fara sa vrei, testezi partenerul, el a picat testul'.

| Rockafellas a răspuns:

Buna. Cel mai bine pentru tine dar si pentru el in acelasi timp ar fi sa va despartiti si sa va vedeti fiecare de ale lui, sunteti tineri si nu are rost sa va faceti panarame unul altuia la nesfarsit. Bafta

| lucasina11 a răspuns:

In urma cu ceva timp am aflat ce inseamna iubirea. Daca el te iubea cu adevarat nu mai statea cu altcineva.

| Azµre a răspuns (pentru lucasina11):

Da și nu, teoretic ea a greșit că l-a îndepărtat și l-a mințit de la bun început când putea să îi spună probleme de acasă. Ce a făcut el pe urmă deja numai conta.
Da vezi tu acum cum sunt iubirile astea adolescentine?! Lipsite de încredere, sinceritate și respect...