| MarianaAnairam a întrebat:

Buna, referitor la contraceptivele Contracept-M, știu că nu trebuie sa te speli cu săpun înainte sau după raportul sexual și că orice urma de săpun distruge substanță activă din acestea, asta ar însemna că nici partenerul, adică bărbatul nu ar trebui să folosească săpun?

7 răspunsuri:
| sweetys a răspuns:

Igiena intima este importanta. De unde aberatiile astea? Scrie pe prospect asa ceva? Sau ți-a zis medicul ginecolog care ti le-a prescris? Contraceptivele sunt bombe hormonale care actioneaza din interior.

| Oanix21 a răspuns (pentru sweetys):

Da scrie asa ceva

| sweetys a răspuns (pentru Oanix21):

Am vazut ca sunt cu administrare vaginala. Te poti spala linistita la exterior cu apa, dar nu dus vaginal. Am vazut ca au o eficienta de 4 ore i. poteiva unei sarcini. Deci atata timp cat nu exista contact sexual, te poti spala normal.

| MarianaAnairam explică (pentru sweetys):

Sa nu fie cu supărare, dar am cerut un sfat de la cineva care cunoaște, din răspunsurile tale observ că habar nu ai despre ce e vorba.

| sweetys a răspuns (pentru MarianaAnairam):

Daca vrei parere de la oameni avizati, mergi la medic, nu intreba pe o platforma care nu cere calificare.

| DoctorInFemei a răspuns:

Barbatu trebuie doar sa se spele la penis ca sa nu iti miroasa tie cand ii oferi oral. in rest nu

| MarianaAnairam explică (pentru DoctorInFemei):

Mulțumesc pentru ca v-ați luat din timpul personal că să scrieți încă un răspuns prost.