| anonim_4396 a întrebat:

revin din nou cu o problema, luna trecuta trebuia sa ii vina ciclul in 20 dar a venit in 28, testul a iesit negativ(ciclul a venit fara nici un semn) luna aceasta il astepta undeva prin 28 dar inca a intarziat sa vina nu a existat nici un contact... un sfat v-a rog.Multumesc

22 răspunsuri:
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Poate s-a modificat durata CM şi acum are un CM mai lung, sau poate că are un chist ovarian, etc.

Vezi alte detalii în răspunsurile pe care ţi le-am dat anterior...

TREBUIE să meargă la un control ginecologic!

Toate cele bune.

| kar1GaNNN a răspuns:

In cazul in care intarzie, se poate sa fi racita sau sa ai vreo dereglare hormonala.
Stai linistita, oricum va veni luna asta.

| VLAD010101 a răspuns (pentru kar1GaNNN):

V-a multumesc pentru raspunsuri... dar chiar suntem stresati.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

O data ce luna trecuta a intarziat, cu siguranta menstruatia ta nu este una regulata. Poate ai vreo dereglare hormonala sau ai racit. Daca nu ai avut nici un contact, stai linistita, va veni el happy

| VLAD010101 a răspuns (pentru anonim_4396):

Pai chestia e ca tot in data de 20 i venea. am avut un contact neprotejat acum 3 luni cam asa dar dupa aia i a vent in aprilie. apoi am avut contacte protejate luna trecuta deloc dar na ca sa fim siguri a facut un test luna trecuta si era negativ
...deci chiar nu stiu. simptome PM nu are...nici de sarcina sau stiu eu

| anonim_4396 explică (pentru VLAD010101):

Atat timp cat contactele au fost protejate si ati verificat ca prezervativul sa nu fie spart, nu are ce sa se intample. Cum zicea, poate este o mica raceala sau vreo dereglare, rezultand intarzierea.:-)

| VLAD010101 a răspuns (pentru anonim_4396):

Pai hai sa iti explic. am avut un contact neprotejat pe undeva prin aprilie, dar inainte de Cm, si i a venit in data in care astepta, dupa aia am facut sex luna urmatoare dar protejat, luna trecuta i a intarziat vreo 8 zile, si se astepta ca luna aceasta (iunie) sa apara pana in data de 28, dar nu a aparut si din 28 intarzie pana in prezent. mentionez ca in mai i a venit pe 28 dar nu a avut nici un fel de simtom si a tinut cat tine normal, si nu era nimic ineregula.

| VLAD010101 a răspuns (pentru anonim_4396):

A si iunie nu a avut loc nici un fel de contact,(Din data de 28 mai pana in ziua de azi nu a existat nici un contact, dar nu intelegem de ce nu apare...)

| anonim_4396 explică (pentru VLAD010101):

Pai daca nu a avut loc nici un contact in luna iunie, si in mai a avut menstruatie, nu ai pentru ce sa-ti faci griji. Cu siguranta va apareahappy

| VLAD010101 a răspuns (pentru anonim_4396):

Okok.sper ca asa sa fie, iti multumesc mult

| anonim_4396 explică (pentru VLAD010101):

N-ai pentru ce.

| VLAD010101 a răspuns (pentru anonim_4396):

Inca nimic...crede ca i s au intarit sanii...si marit putin

| anonim_4396 explică (pentru VLAD010101):

Un simptom al menstruatiei, mai ales daca o dor

| VLAD010101 a răspuns (pentru anonim_4396):

Nu o dor... si a mai zis ca zona de jos e sensibila.e ciudat ca nici un semn de sarcina nu are adica ma rog...proce..greata sau stiu eu, pur si simplu nu vine ea a zis ca aceea sensibilitate in partea de jos inseamna ca o sa ii vina

| anonim_4396 explică (pentru VLAD010101):

Pai daca nu are simptome de sarcina si o doare burta sau simte ea in asa fel ca atunci trebuie sa-i vina problemele, cu siguranta ii vor venii.

| VLAD010101 a răspuns (pentru anonim_4396):

Burta nu o doare doar vulva, si a zis ca are ceva scurgeri de joi...asemanatoare ciclului

| VLAD010101 a răspuns (pentru anonim_4396):

Deci chiar nu inteleg iunie nu am facut sex iulie nici asa mai protejat, aprilie neprotejat dar i a venit ciclul

| anonim_4396 explică (pentru VLAD010101):

Sa faca un test de sarcina cu prima urina de dimineata

| VLAD010101 a răspuns (pentru anonim_4396):

Am facut luna trecuta unul si nimicme negativ

| VLAD010101 a răspuns (pentru VLAD010101):

Si ea sustine ca nu simte nimic si se indoieste sa fie vorba de vreo sarcina... ii e firca de ceva dereglare hormonala, sau ceva mai grav... posibil?

| anonim_4396 explică (pentru VLAD010101):

A facut unul luna trecuta...sa faca in luna aceasta cat mai curand.
Daca menstruatia intarzie mai mult de 10-15 zile si nu este vorba de nici o sarcina, mergeti la medicul ginecolog :-)

| VLAD010101 a răspuns (pentru anonim_4396):

Tot nu a venit inca...a avu doar mici sangerari ea crede ca e ceva problema cu... si a zis ca si zona de jos e sensibila.nu are simptome de sarcina sau altceva. test nu am facut inca pentru ca exclude orice, in 2 luni de zile 3 ar fi simtit ceva dar nimic.