| Beaatrice a întrebat:

Sa incep cu inceputu Am fost cu un baiat 2 luni de zile
Saptamana trecuta m-a sunat o fata 2 zile incontinu sa imi spuna sa il lass pe Ionut in pace ( asa il chema pe prietenul meu ). Lam sunat ne-am certat ore in sir la telefon pe urma ne-am impacat (fata acea ma sunase cu nr. ascuns ). Dimineata urmatoare m-am luat de el tot din cauza fetei aia. Am fost sa il vad cu inca doua prietene. Prietenul meu s-a indragostit de asa zisa " prietena mea ". In fine. Ne-am despartit din cauza " prietenei mele ". " Prietena mea " mi-a zis ca e urat ca nu ii place de el. Ieri seara am fost in mall si cu ei la biliard. La biliard m-a chemat la el si m-a sarutat ( asta insemna ca ne-am impacat ) " Prietena mea " nu a vrut sa stea cu noi si s-a dus acasa. Cand a ajuns acasa la sunat si a plans la telefon ca ea nu poate fara el. Va dati seama ce cretina il cunoastea de 2 zile si deja nu mai putea fara el. Dupa ce ne-am dus totii catre casa. Ma suna pe drum si imi spune " Stii Beaa ( asa ma cheama ) nu au fost toate frumoase intre noi da eu nu mai suport sa ne certam in fiecare zii asaca lasa-ma sa stii ca eu oricum te iubesc " Am inceput sa plang ca o proasta dupa el. Cand am ajuns acasa am sunato pe asa zisa " prietena mea " si mi-a spus ca are o relatie cu el. Am intrebato " iti place de el? " Ea mi-a raspuns ca " da ". Cat era cu mine isi batea joc de el ca ii urat nu stiu ce. Cand era cu el esti dragut si tot ii facea complimente. Il vreau inapoi. Cum sa fac? Mersii. Vreau raspinsuri urgente

5 răspunsuri:
greece12
| greece12 a răspuns:

Ce bataie si cata suferinta pentru un baiat!
Draga mea,ia relaxeaza-te tu putin si schimba-ti modul asta tragic sa vezi lucrurile!
Tu nu vezi ca pana acum ti-a adus numai necazuri?
Te suna necunoscute,iti pierzi "prietena",el te joaca cum vrea si tu stai victima intre toate astea,plangand ca-l vrei!
Ce vrei de la el,ce iti place atat de mult? Imaturitatea sau neseriozitatea lui?
Tu nu vezi ca e un mic magar care invarte fetele pe degete?
De ce participi la jocul lui si-l incurajezi?
Ia uita-te tu putin in jurul tau! O sa VEZI atatia baieti cu mult mai buni decat el,ca Ionut al vostru nici pe post de amintire nu va mai ocupa gandurile tale!
Lasa orgoliul si incapatanarea,fii cinci minute mai demna si mai isteata decat asa zisa ta prietena si lasa-i-l!
Las-o pe ea sa traga ponoasele succesului pe care il are baiatul asta si s-o sune pe ea altele care,intamplator, il "vor"!
Linisteste-te si fa-ti viata frumoasa,nu te lasa manevrata de ambitii gresite si magari sentimentali!
Cea mai importanta persoana din lume,pentru tine, esti tu!
De tine sa ai grija, tu sa fi fericita.Si,n-o sa poti avea parte de prea multa liniste si fericire langa un suflet gol cum e al lui Ionut!

| MikyMi a răspuns:

Nu merita sa te lupti pentru el, daca el te-a parasit pentru una care o cunoaste de 2 zile si iti mai era si prietena.
Lasa timpul sa treaca sa vezi cum decurg lucrurile intre ei doi.
O astfel de relatie nu tine, o sa se intoarca el la tine cu codita intre picioare si daca il mai vrei primeste-l daca nu, mergi in continuare asa cum iti e tie mai bine!
Fii tare!

| DirectDinBerceni92 a răspuns:

Cred ca "prietena asta a ta" nu a mai fost demult paruita.Pai ce isi baga ea coada in relatia voastra?
Si in al doilea rand nu cred ca trebuie sa il vrei inapoi TU, ci asteapta`l pe el sa inceapa sa iti simta dorul si cand o sa incerce sa te sune sau sa vorbeasca cu tine sa fi indiferenta, apoi sa vezi ce o sa se tina dupa tine.Pana atunci numai da nici un semn de viata, fi puternica, nu-ti arata slabiciunea ca nici el nu si-o arata.Succes

| kaylla a răspuns:

Draga Bea, nu trebuie sa suferi dupa un individ care nu stie sa te aprecieze! Asa zisa prietena a ta, nu merita nici sa mai discuti cu ea! Daca ei doi sunt impreuna in asemenea conditii ar trebui sa le demonstrezi ca esti mai presus decat ei. Eu una am trecut printr-o situatie asemanatoare dar am fost demna si le-am demonstrat ca sunt mai preus de ei si ca nu ma las calcata in picioare. Nu l-am acceptat sa se intoarca la mine sub nicio forma si mi-am vazut de viata mai departe! Cred ca ar trebui sa te gandesti daca te multumea relatia voastra, daca te simteai bine alaturi de el, daca te facea sa te simti cea mai frumoasa, daca stia sa te aprecieze si abia dupa ce iti raspunzi la aceste intrebari gandeste-te daca il mai vrei inapoi! Daca nu a mers din prima, relatia voastra nici din a doua incercare nu o sa mearga! Fii puternica, indiferenta fata de ei, iesi in oras cu un alt baiat, distreaza-te, imbraca-te sexi, aranjeaza-te ca niciodata, fa-l gelos pe ionut si o sa vezi ca o sa vrea sa se intoarca la tine! Atunci este decizia ta daca vrei sau nu sa va impacati! Mult succes si rabdare!

| DiaNa357 a răspuns:

Buna:*
'Prietena ta' merita o bataie bunaaaaaa!
CE prefacuta doamne feresteee.
Stai linistita draga mea.el sa impacat cu proasta aia doar pentru ca sa milogit de el si o inceput sa i planga la telefon.si normal ca baiatului i s-a facut mila si de aia tia si zis ca inca te mai iubeste.te iubeste pe tine da ii e mila de aia.
Nu iti fa griji...sigur baiatul isi va da seama cai @"!:# si nu va mai sta mult cu ea siguuurrr! SIGURRR!
Tu arata i ca esti fericita ca poti sa ai o viata frum si fara el, va aprecia ca nu esti ca ea ca sa i te plangi la telefonwinkingmult noroc:*