| mary_3192 a întrebat:

Acum 2 saptamani prietenul meu a inceput sa se raceasca. nu mai este ca inainte(suntem de 1an si 5 luni impreuna). incepuse sa mi vorbeasca urat si, intr-o zi ne-am certat din cauza lui si am inchis telefonul.nu ma mai sunat timp de5 zile, nici macar de ziua mea. dar de ziua mea l-am sunat eu sa pun capat relatiei si a zis ca noi nu ne-am despartit, si ca din cauza mea se comporta asa si nu m-a sunat ca a vrut sa-mi dea o lectie.am vb in seara respectiva si clarificasem totul si nu ne-am despartit. Dar in ziua urmatoare nu m-a sunat si nici nu mi-a dat msg de"nb"cum era obisnuit oricat ne certam.in ziua urm iar nu ma sunase si tot eu l-am sunat sa ne int sa vb serios fata in fata, a acceptat...tocmai dupa 2 zile ne-am intalnit...cum avrut el nici macar nu a venit sa ma ea m-am dus singura la el.seara cand am as la el ma luase in brate si imi spunea ca ma iubeste cel mai mult.si din astea si a insistat alinturi pana si-a atins scopul dupa care s-a culcat si nu ma bagat in nici o seama si cand a venit ora zece (el care inainte ma ruga sa stau cat mai mult la el)dupa care ma duce acasa. a doua zi ne-am intalnit din nou.cand a venit sa ma ia de acasa a inceput sa ma jigneasca in cel mai urat mod(pentru pr data nu ma mai jignit de cand sunt cu el)fara sa-i dau motiv, acasa la fel dupa un timp a venit la mine si si-a cerut scuze cum a vb si sal iert ca nu astiu ce spune atunci(i-a decedat tatal k o luna in urma). acum nu ma mai sunat de 2 zile.nu stiu ce sa fac.va rog sa-mi spuneti ce sa fac...

Răspuns Câştigător
luciana
| luciana a răspuns:

Eu nu stiu ce se intampla cu voi fetelor, de ce sunteti atat de pasive la purtarile lor, de ce admiteti atatea compromisuri, ce s-a terminnat lumea cu acela, de ce? Va rog sa va treziti, din acest, refugiu in care nu vreti sa recunoasteti ca sunteri jignite cu aceste comportamente si de atatea interventii ale voastre, penibile de altfel in fata noastra... Aveti putina demnitate, stati drepte si neaplecate in fata lor, fiti cu coloana vertebrala si nu va complaceti in umilinta si jignire, de acesti trepadusi, Mici la suflet si gandire! Voi, chiar nu mai aveti Pic de Respect fata de Voi insiva deloc? Incercati sa schimbati ceva la voi, caci altfel, asa o sa patiti la fiecare nou prieten facut. Succes, Lucien.

13 răspunsuri:
| monyk a răspuns:

Buna, fa ceea ce simti, daca tu crezi ca e o relatie care te face fericita, dk nu te simti respectat si iubita alaturi de el, mai bine inceteaza cu aceasta relatie...fostul meu iubit era cam la fel, dar eu cred ca daca a fost cu tine atata timp, ceva tot simte, dar poate asa e caracterul lui, dar daca te iubeste, ar trebui sa te respecte pentru ca nu esti jucaria lui sa se poarte asa, impune-te si nu te lasa in fata lui, daca se poarta urat cu tine, nu ii permite asta, vb clar cu el si zi ca nu ii permiti si ca daca nu se schimba te pierde, daca va reactiona inseamna ca te iubeste si daca nu se va schimba, inseamna ca nu ii pasa de tine, bafta.

| Ana a răspuns:

Cred ca cel mai bine ar fi sa nu-l mai ierti k ti-a facut prea multe, nu te merita, mai exista o gramada d baieti, parerea mea acum u decizi

| cioko19 a răspuns:

Prima data trebuie sa te gandesti la tine.
Tu cat mai suporti fazele astea,@Mary?
Trebuie sa vorbesti foarte serios cu el, spune-i tot in fata.
Eu cred ca nu prea merita sa il tot ierti, e foarte urat din partea lui sa te jigneasca, chiar daca si-a cerut scuze.
Nu'l lasa sa se poarte asa cu tine! Totul are o limita.
Mult succes:*

| RappK a răspuns:

Buna... sper sa nu am eu dreptate in ceea ce zic. poate iubtul tau si'a gasit pe alta... mi'as dori sa ma inselhappy

| g3orgy a răspuns:

Nu-i mai dai importanta ignora-l sh ai sa vezi ca vine singur la tine nu-l mai cautah...

| lorely1308 a răspuns:

Probabil si-a schimbat starea comportamentala si din cauza decesului tatalui sau, insa asta nu`i da nici un motiv sa se comporte asa cu tine! Incearca sa-i zici ca in relatia voastra existi si tu, si ca un 1 si 5 luni nu au fost o joaca! Incearca sa-i amintesti clipele frumoase, sa-i amintesti prin cate ati trecut impreuna si ca ai fost cu el mereu cand a intampinat greutati! Daca nu pare sa`si dea silinta sa va recuperati relatia, cel mai bine ar fi sa-i dai o pauza, si poate in acel timp ii va reveni mintea la loc! Intr`o zi poate chiar el se va intoarce la tine, si te va lua prin surprindere, dar sa speram ca atunci nu va fi prea tarziu pentru el...sa nu-l fi scos din inima ta! Eu iti doresc sa va impacati si sa va iubiti mult! Doar tu stii ce e in sufletul tau si stii si cat de mult te merita!

| pia a răspuns:

Sper ca nu te superi ca iti zic dar sunt semne clare dupa mine ca are pe alta, mai ales ca s-a schimbat asa brusc, inteleg i-a decedat tatal si imi pare rau dar chiar de aia ar trebui sa vrea sa stea mai mult cu tine sa-i alini durerea, nu? deci incearca sa afli ce ascunde, vorbeste clar cu el si intreaba-l ce-i cu schimbarea asta, iar daca mai vorbeste urat cu tine nu stiu ce sa zic mai bine il lasi in pace, azi vorbeste urat maine poate fi violent nu se stie niciodata. pupic

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Trimite-l la plimbare! Cea mai importanta pers pentru tine esti tu! Cand suna spune-i ce vrei sa ii dai si tu o lectie si ca din cauza lui te comporti asa...Nu pierde timpul.Sunt atatia baieti pe lume, de ce sa-l alegi pe cel nepotrivit?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pff
e fft aiurea situatia.
De ce nu luati o pauza? cred ca v-ar avantaja pe aman2,.
SI asa veti vedea ce vreti aman2 de la relatia aceea.Si daca nu vrea pauza ii dai un timp in care sa se schimbe pentru ca nu ii poti astepta schimbarea toata viata. Daca nu se schimba, lasa-l. E mai bine pentru tine...Cu cat e mai dvm q atat mai bine.Crede-ma ca am trecut si ew prin astahappy.Bafta.Sa ma anunti cum s-a term totul:* succeshappy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ioi pa mai fetita spune-i adio dc te iubea te suna dim minut in min ra cu tine toata ziua ala sigur a dat de alta sh tu nu-ti dai seama te amageste tu 2 cuvinte ca te iubescte etc akla vrea doar o sventura a te f... a si sa te lasa fata nusti gandeste potin discuta cu parinti tai urgent

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sincer nu stiu ce sa iti sp pentru ca si eu ma aflu cam in aceeasi situatie...eu sunt cu prietenul meu de 2 ani ...cand l am int a fost dragoste la prima vedere ca sa sp asa ne am inteles super binelaughing daca vrei sa ma crezi vb la tel de la ora 23 pana se lumina afara si nu ne plictiseam unul de celalalt... iar de ceva vreme relatia s-a racit ...bine cred ca si din cauza mea pentru ca sunt cam geloasa dar eu prin asta ii arat ca tin la el .ca nu imi este indiferent. uite aseara am fost la un bun prieten acasa a facut cinste ca a luat permisul si au baut dragul meu prieten a inceput sa ma jigneasca ingrozitor de fata cu toata lumea ca sunt varza ca nu stiu ce, am plecat putin de acolo din camera, el ramasese cu pr lui ...si au inceput sa vb la care pr lui ii sp dc te comp asa cu ea nu merita asa ceva e si frum te si iubeste enorm asta se vede clar? la care el lasa ma in pace mah ca nu stiu ce si iar am inceput sa plang azi dim m am dus la el acasa
si i am sp tot ce am avut pe suflet si am inceput sa plang in hohote si sa ii cer o explicatie pentru cum a vb aseara de mine... el tacea din gura si pana la urma a inceput si el sa planga si, a cazut in genughi si mi a cerut iertare el nici macar nu isi mai aducea aminte ce facusesad nu stiu ce sa sp dar daca mai face o singura data asa ceva eu i am sp ca pun capat relatiei ca nu e frum eu cel putin nu l am jignit in viata mea pentru ca nu imi sta in caracter...asta e fato si povestea mea... sfatul meu pentru tine este sa incerci sa vb cu el si sa vei ce ascunde. pup si ai mare mare grija:*

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sal suni

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nimeni nu are dreptul sa se joace cu sent tale
mai ales sa te jigneask