| anonim_4396 a întrebat:

Sa va zic povestea mea.Am 15 ani si sunt baiat.Am o prietena cea mai buna(da exista asemenea prietenii!) de aceeasi varsta cu mine.Vara aceasta am facut un chef la cineva acasa.Ne-am distrat, am consumat chiar unpic mai mult alcool si am inceput sa ne sarutam.Am trecut cu vederea amandoi aceasta intamplare.De obicei am iesit doar noi 2 toata vara pe afara.Seara cand mai stateam pe banca ne mai sarutam asa simplu pe buze, adica ea vroia pe obraz da nu mai intorceam capul si lasam sa fie pe buze.Nu avea nimic impotriva.Ne dadeam fumul tigarii unul altuia(necesita contactul buzelor).Cam asa se intampla pana nu a inceput sa iasa cu un tip care o vrea doar pentru sex(si nu isi da seama de asta,si nu, nu au facut-o).Nu simt nimic pentru ea, dar imi placea acea experienta de a te saruta cu cineva cu care nu esti impreuna.Cu toate cele intamplate ne comportam la fel.Ce parere aveti, vom reveni la vechiurile obiceiuri dupa ce nu se va mai vedea cu tipul acela?

14 răspunsuri:
| SkyPilot a răspuns:

Probabil ca nu veti reveni. Eu as crede ca la petrecere fata ti-a oferit posibilitatea unei relatii iar tu ai jignit-o prin lipsa de actiune. Chestia cu "nu simt nimic pentru ea" este putin credibila. Eu as spune mai degraba ca simti dar nu ai constientizat. Incepi sa-ti dai seama abia acum cand observi ca o pierzi.
In locul tau eu I-as propune sa fiti impreuna. Ii poti spune ca nu ti-ai dat seama cat de importanta este pentru tine decat cand ai vazut ca poti sa o pierzi. Analizeaza-ti cu atentie sentimentele pentru ea!

Răspuns utilizator avertizat
| Lothar a răspuns:

Alegi, ori esti cu ea ori fara ea
Poate fata vrea o relatie
Ori ca o vrea ala doar pentru sex ori ca o vrei tu sa o lingi pe bot tot aia e

| asdfghjklasdfghjklqwertyuiop a răspuns (pentru Lothar):

Eu vreau sa fim asa cum am fost pana acum, adica cu tente din astea de prieteni cu beneficii.Cat despre relatie.sunt sigur ca nu vrea asta

| Wihox a răspuns (pentru Lothar):

Daca are toate beneficiile unei relatii de ce ar vrea o relatie?

| asdfghjklasdfghjklqwertyuiop a răspuns (pentru Wihox):

Adica?

| Lothar a răspuns (pentru Wihox):

Gandeste te la un cuplu. fata vrea sa fie casatorita sau vrea sa traiasca asa toata viata?
Cunosc cazuri in care fata l a parasit pentru ca nu a cerut o in casatorie

| Lothar a răspuns (pentru asdfghjklasdfghjklqwertyuiop):

A gasit in ala ce nu i ai putut oferi tu..foarte simplu
Nu simti nimic pentru ea.te ai gandit ca ea vrea pe cineva care sa o iubeasca?

| asdfghjklasdfghjklqwertyuiop a răspuns (pentru Lothar):

Sincer,pana acuma nu m-am gandit la asta :/

| Lothar a răspuns (pentru asdfghjklasdfghjklqwertyuiop):

Ai 15 ani..probabil vrei doar sa ai o iubita nu o vrei neaparat pe ea (90% sunt sigur de asta), e un sentiment placut sa saruti o fata, daca ea e fericita chiar daca stii ca e gresit ce face las-o sa vada pe pielea ei ca omul nostru invata numai din greseli

| asdfghjklasdfghjklqwertyuiop a răspuns (pentru Lothar):

Nu m-am gandit la mai mult pentru ca de obicei lumea credea ca suntem impreuna si ea era prima intotdeauna care zicea ca NU si ca nu vom fi si dadea semne ca nu vroia mai mult

| Lothar a răspuns (pentru asdfghjklasdfghjklqwertyuiop):

Fetele sunt mai timide de obicei..probabil spunea ca nu dar in sufletul ei poate voia

| Cedry2k8 a răspuns:

Pai baga-i cativa pumni in mufa "tipului" si sa vezi ca se linistesc apele.

| FABULOSUL6000 a răspuns (pentru Cedry2k8):

Explica-mi si mie cum il ajuta ideea ta? laughing Poate daca isi doreste vreo amenda si mai o pierde si pe tipa aia.