| razvan20_2727 a întrebat:

Buna/Salut.Ma numesc Razvan si am 20 ani. mie imi place super mult de o fata de la mine din cartier.de fapt o plac cam din clasa a 9-a. da cum nu prea am mai vazut-o in vacante am mai uitato. cand incepeam scoala din nou, iar imi placea de ea.acum vorbim de aproape 1 luna mereu p mess, prin sms-uri. i-am zis ca imi place de ea super mult si ca mi-as dori sa fiu cu ea. da ea este cu un baiat de app 4 ani, si zice ca nu se mai inteleg, spune ca nu mai merge relatia. da zice ca o sa se gandeasca bine ce vrea sa faca etc.problema e ca ea mi-a dat de inteles ca vrea sa fie cu mine.asta ma enerveaza, ca nu se gandeste odata ce vrea sa faca.stiu ca e cam greu dupa o relatie atat de lunga, deja a inceput obisnuinta.eu m-am hotarat sa o astept, pentru ca stiu ca o sa fiu super fericit cu ea…. astept si eu sfaturi de la voi…mersi mult.:*

4 răspunsuri:
| Hmmmm a răspuns:

Stiu ca e enervant sa astepti dupa cineva.stiu ca e frustrant sa iti dea d inteles ca vrea sa fiti impreuna, dar totusi se intoarce la iubitul ei mereu.
faci f bine ceea ce faci. faci f bine ca nu insisti prea mult p tema asta. ea acum are nevoie d tine in primul rand ca amic, prieten din cate am inteles eu. daca relatia ei cu actualui iubit nu merge se vor desparti la un mom dat.partea proasta e ca nu e atat d usor sa te desparti dupa 4 ani d realtie.totusi a investit f multe sentimente in acea relatie, a trecut prin multe alaturi d acel barbat, a invatat multe d la el si mereu isi va aminti d el.si daca se va desparti d el poate va avea nevoie d un timp singura. timp in care tu iar o sa joci roulul amicului, prietenului, batistei.
nu insista sa fiti impreuna.lasa sa vina totul d la sine. daca e sa fie va fi oricum. daca vrea sa fie cu tine te va cauta ea.

| Rozasinimicmaimult a răspuns:

Sfatul meu. asteapta si ajut. o in tot ce vrea fi alaturi de ea. si dai de inteles ca o placi... dar nu insista. las-o sa hotarasca singura ce vrea sa faca iar eu iti spun ca o sa vada ca ai fost alaturi de ea si la bine si la greu. de fapt. fi tu insutitongue si totul o sa fie bine mult succes:*

| Creatza_4434 a răspuns:

Ce a fost mai greu ai facut.Nu pot decat sa te felicit ca ai avut curajul sa ii spui ca o placi si ca inca o astepti.Rar vezi asa ceva.In rest...las-o pe ea sa decida ce vrea sa faca mai departe nu fi insistent ca e posibil sa o pierzi. Felicitari. Take carewinking

| crazygamer a răspuns:

Si eu sunt in aceas situatie ca tine. Tipa a fost in generala cu mine in clasa (doar clasa a 8-a...ca in a 7-a clasa mea s-a desfitnat si am ajuns la ea in clasa). Am trait o periaoda in concubinaj cum s-ar spune si am pus-o sa aleaga. Bineinteles l-a ales pe el. Acum sunt in depresie.Nu stie ce vrea (o problema majora a multor fete) zice ca ma iubeste si cu el sta din obisnuinta.Imi vine sa imi dau pumni in cap dar asta e.Am intrat aman2 la acelasi liceu si acelasi profil. Poarta o discutie serioasa cu ea si spune-i ca vrei sa fi fericit si sa o faci fericita.Nu are nimic de pierdut. Sa aleaga intre tine si el.