| BettiZ a întrebat:

Sâmbăta după-amiaza mi-a venit menstra,iar seara am facut sex neprotejat cu iubitul meu. Marti seara la fel, am facut neprotejat. Miercuri după-amiaza mi s-a terminat menstra. Pot rămâne însărcinată? Astept răspunsuri. Funda

5 răspunsuri:
| corbulalbrosu a răspuns:

In cazul in care ciclurile tale menstruale nu au fost niciodata mai scurte de 24-25 de zile, in aceasta situatie formarea unei sarcini este considerata ca fiind IMPOSIBILA daca contactele sexuale au fost intretinute in primele 3-4 zile ale NOULUI CICLU MENSTRUAL, chiar si in cazul in care sperma a fost ejaculata in vagin de fiecare data. Probabilitatea de sarcina ar putea fi apreciata la maxim 1-3% dar asta numai in cazul in care s-a produs ejacularea spermei in vagin. Multa sanatate!

| mihai69 a răspuns:

Slabe speranțe. Mai încearcă mai spre jumătatea ciclului. Abia atunci ai șanse să concepi un bebe.

| Emilian65 a răspuns:

De obicei, in perioada menstruatiei nu se poate ramane gravida.

| dfsugiopdfiudygh a răspuns:

Nu,nu poți rămâne însărcinată în timpul ciclului menstrual. Poți să stai liniștită, sunt foarte foarte mici șanse să rămâi.

Răspuns utilizator avertizat