| anonim_4396 a întrebat:

Offf... nu prea stiu cum sa ma exprim ca sa ma intelegeti, dar o sa incerc... daca cilcul ti-a trecut cu cateva zile in urma, sau trebuie sa vina peste cateva zile si ai un cotact sexual neprotejat? sansle de a ramane insarcinata sunt mai mici, sau mai mari? de exemplu eu am facut-o intr-o sambata, iar cilul mi-a venit pe marti-miercuri... km asa... credeti ca pot fi insarcinata? mersi:*

5 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Daca ciclul ti-a venit exact in ziua in care trebuia (regulat) si a fost normal din toate punctele de vedere, atunci nu esti insarcinata. Daca numeri din prima zi de sangerare si ai un ciclu perfect regulat de 28 de zile, atunci zilele cu risc minim (nu zero) sunt zilele 1-5 si 25-28.

| Jupiter a răspuns:

Pai daca ti-a venit ciclul dupa contact, cam slabe sansele sa fii insarcinata.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Daca ai facut sex cu 5 zile inainte de ati veni menstra, este posibil sa nu ramai (atentie este posibil ), de ce nu folositi un prezervativ ca este plin de herpesuri si de blenoragie si sifilis basca un copil pe care i-l aduci mamei cand viata este si asa destul de grea?

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Sanfe mici, practic deloc big grin

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Adica cum...thinking intre zilele 1-5 si 15-28 sansele de a ramane insarcinata sunt mai mici?:*