| Anonimus1248 a întrebat:

Bună, saptămâna trecută am facut sex cu partenerul meu pentru prima data, protejat. Pe data de 30 trebuia sa imi vina menstruația, mentionez ca partenerul a ejaculat afara in prezervativ. Sa ma panichez mai mult de cat sunt acum? Mulțumesc!

5 răspunsuri:
| AnemonaP a răspuns:

Menstruatia întârzie din N motive. De la stres, oboseala. pana la alimentație, etc. Dacă îți întârzie nu înseamnă neaparat ca ești însărcinată. Mai ales ca, frica ta nu este logica. Contactul a fost protejat, fără accidente. Cum sa se formeze sarcina?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Suntem în data de 30.
Ți-a venit menstruația?

| Catalin77945 a răspuns:

Daca a fost protejat si nu s-a spart prezervativul e totul ok + e normal sa-ti intarzie menstruatia

| Valentina8 a răspuns:

Pe data de 30luna asta? Pentru ca daca luna asta asteapta ca-ti apare. Contactul a fost complet protejat asa ca nu exista sanse de sarcina. Nu te stresa si stai linistita caci stresul iti poate intarzia menstruatia. Pe langa stres poate fi si timpul, alimentatia. O intarziere de pana la 7-9 zile e considerata normala, mai mult de atat trebuie sa vezi de ce. Pot fi tot feluri de probleme.

| Anonimu7041 a răspuns:

Stai linistita.
Daca a ejaculat afara in prezervativ si nu a curs nimic, inseamna ca NU era spart, ceva normal (Adica prezervativele nu se sparg asa usor).
Ai zis ca ai facut-o pentru prima data, deci e normal sa ai o dereglare (poti avea 1 / 2 sapt din ce citisem eu undeva, dar sunt cazuri speciale cand intarzie 1 luna, cu toate ca nu cred ca e cazul tau).