| Cristall155 a întrebat:

Bună tuturor, am nevoie de ajutor.
Îmi întarzie menstruaţia de 5 zile. Nu am avut relaţii sexuale luna aceasta, ultima data a fost luna trecuta, dar nu a ejaculat in mine şi atunci mi-a venit menstruatia in ziua care trebuia.
Menţionez că saptămâna trecuta am fost cam stresata şi am avut certuri.
De ce acum nu imi vine? Mă panichez foarte tare.
Mulţumesc!

3 răspunsuri:
| Coca_Marian_1984 a răspuns:

Neata simpatico, mentruatia poate intarzia chiar si 10-12 zile pe fond de stress,stari de nervozitate,panica,nu e de ingrijorat,in astfel de cazuri,poate sa apara candidoza,sesizezi miros urat la scurgeri,usor tratabila din faze incipiente si fara urmari urate,nu e momentul sa te panichezi de o intarziere,vor mai fi intarzieri si probabil vei avea si dureri mai mari conform cu durata intarzierii,stiu, sunt barbat, poate crezi ca nu am de unde stii lucrurile astea mai bine decat o femeie, dar totusi stiu si fara sa la patesc, sanatate ☺️

| Cristall155 explică (pentru Coca_Marian_1984):

Multumesc mult.
Pur şi simplu când ţi se întâmplă ţie, nu ştii la ce să te gândeşti şi la ce să te aştepţi.

| Coca_Marian_1984 a răspuns (pentru Cristall155):

Stiu,la o femeie,totul este patronat de actiunea hormonilor,inclusiv mentalitatea este afectata de dezechilibrul hormonal,deseori,afectat de propria minte,frustrari,si anturaje.
Vreau sa iti vorbesc mai multe,in principiu,despre elementele esentiale in viata asta,oricum e prea scurta sa ne bucuram de tot ce ne poate oferi,umm,mi-ar place sa comunicam mai multe, in privat, aici e cam dificil de expus totul si sunt si limitari tehnice, pe scurt, putem lega o prietenie? Atat cat se poate in virtual ☺️