| anonim_4396 a întrebat:

Scriu aici caci nu am prieteni, cui sa ma descarc de problemele mele.
De aproape 6 ani sunt intr-o relatie cu cineva. Avem si un copil de cativa ani.
Vreau sa zic ca in ultimul timp s-a racit de mie foarte foarte mult.
Am mai avut perioade de monotonie dar niciodata asa!
Eu sunt singura care trage de relatia asta! El vede doar copilul si atat! Sa nu credeti ca sunt geloasa ca-i acorda atentie copilului.Nu sunt vreo nebuna.Ma bucur foarte tare ca e interesat de el.Dar eu pentru el parca nu mai exist.
Stam in pat ca fratii, vorba aia.Eu mereu sunt prima care face primul pas.Nu face nici un gest tandru nimic.Nici macar nu ma lasa sa ma apropii de el.Parca as avea raie! Daca incerc sa vorbesc cu el despre chestia asta imi zice ca sunt nebuna si ca pleaca de acasa.Desi incerc sa vorbesc cat de calm pot.
Am cateva kg in plus ce e drept.Dar de o luna sunt la dieta si am inceput sa fac si sport.Am crezut ca poate nu mai arat ca inainte si nu mai e interesat.Dar degeaba! Incerc sa ma imbrac,aranjez cat mai bine si frumos si tot degeaba! Ii gatesc ce mancare vrea el, ii fac orice pofta si degeaba! Mereu cand a avut probleme l-am ajutat.Dar el mereu are ceva de comentat prost impotriva mea. Ba ca nu ii place mancarea, desi a fost in vizita mama si sora lui la noi si ele au zis ca a fost foarte buna.Doar o mananc si eu si e buna. Daca vede un singur fir de praf in casa face ca trenul.Critica mereu! Nu sunt buna de nimic! Dupa ce incep sa plang imi zice ca sunt nebuna.Ca de ce plang de la atat? Ca el glumea.Da, el face glume de genul 100%din timp de mi s-a acrit.
Totul pentru nimic.Cred ca i s-a urcat la cap de la prea mult bine.
Pentru ce dracu mai sta cu mine nu stiu.Ca nici sa ne despartim nu vrea.Nu stiu ce e in capul lui dar ma distruge psihic!
Pur si simplu vreau sa-mi iau copilul si sa plec!

34 răspunsuri:
| MariaEnache96 a răspuns (pentru Adry05):

Da pai a plecat la munca acum cateva zile si de atunci nici macar un mesaj nu i-am dat.Azi m-a sunat el sa ma intrebe ce fac?

| cristian200313 a răspuns:

Din cate am inteles, isi descarca nervii pe tine...
Un sfat: Incearca sa nu mai comunici cu el timp de 4-5 zile, sa vezi ce reactia va avea, nu ii spui nici,, buna dimineata,, nici,, ce mancare sa-ti fac,, etc, sa puna mana sa invete el sa faca curatenie prin casa, etc. Si asa poate ii vine mintea la cap.

| MariaEnache96 a răspuns (pentru cristian200313):

El este plecat 5 zile pe saptamana de acasa.De 3 zile e plecat.Nu l-am mai sunat.Nu,nimic.Ieri m-a sunat el sa intrebe ce face copilul.Atat.Se comporta de parca nici nu ne-am certat.

| cristian200313 a răspuns (pentru MariaEnache96):

Deci... eu sunt sigur ca are pe altcineva. cel mai bine este sa il intrebi daca o are pe altcineva, daca da, cred ca ar fi bine sa te departi de el, nu este barbatul tau potrivit pentru tine...