| ღArySოﺁℓεღ a întrebat:

Buna!
Scuze categoria.
La ora de dirigentie trebuie sa pregatesc un fel de proiect cu tema "Cand oamenii produc arme care ucid oameni", si nu am idei. Va rog ajutor!
Fundahappy

4 răspunsuri:
| baru a răspuns:

Sall. Poate te ajuta. De cand este lumea, se inarmeaza si lupta. Omul este in asa fel construit pentru a lupta. Dintr=un milion de ani 70 sa luptat. Cei putrenici vor supravietui iar cei slabi... Aceasta este omenirea. Pa!

| DeeaMarry a răspuns:

Cu intrebarea asta a ta ai incalcat doua reguli:
1. Tema ta nu are nicio legatura cu aceasta categorie
2. Pe TPU nu se fac temele!

| ღArySოﺁℓεღ explică (pentru DeeaMarry):

@DeeaMarry in primul rand daca pui vreo intrebare la celelalte categorii poti astepta si un an ca mai mult de 1 raspuns nu primestiwinking si 2, asta nu e o tema pentru ca Dirigentia nu e o materie, si am cerut un sfat nu o tema!

| LoveMcDreamy a răspuns:

POate ca te poti referi la razboaie si lupte, asa cum a zis @baru!
Sau eu ma mai gandesc ca poti scrie despre efectul negativ al drogurilor si al tigarilor! Eu zic ca ele distrug viata oamenilor(dependenta si deces)! Succes! Sper ca te-am ajutat!happy