anonim_4396
| Anonim întreabă:

.se poate ca de la pastila de a 2a zi sa ai dereglari horminale foarte mari si sa devii infertila?

Răspuns Câştigător
| corbulalbrosu a răspuns:

Ai cumva impresia ca am glumit in raspunsurile mele anterioare, in care ti-am transmis cat se poate de clar care sunt adevaratele efecte negative ale acestor pastile nenorocite. Bineinteles ca exista si posibilitatea sa devii STEARPA, adica definitiv infertila.
în 30 Octombrie | corbulalbrosu a răspuns :
Acum 3 ore | Taetae58 a întrebat : si a afirmat :
''... tin sa mentionez ca am luat 4 pastile de a 2a zi din septembrie pana acum deci s-ar putea sa fie dereglat?''
Fiindca prin comportamentul tau complet ILOGIC, IRATIONAL si de o asemenea grava si crasa IRESPONSABILITATE, care poate fi apreciata si considerata cu foarte multa ingaduinta/indulgenta ai dat dovada de ''o inconstienta'' incalificabila. Se poate aprecia si concluziona ca cel mai probabil in urmatoarele multe luni (care pot fi chiar si 9-12 luni), ciclul tau menstrual va fi foarte/extrem de grav/sever DEREGLAT si in cazul cel mai nefericit sa devii... definitiv sterila. Astfel din aceste motive reiese, ca va fi cu totul IMPOSIBIL ca multe luni de acum incolo sa poti aprecia chiar cu o marja foarte mare de aproximare, lungimea ciclului menstrual si momentul in care vor porni urmatoarele menstruatii. De asemenea sangerarile menstruale s-ar putea sa se manifeste cu totul anormal si atipic, comparativ cu cele de pana acum. Multa sanatate! Fiindca in mod cert/sigur vei avea nevoie de asa ceva.

3 răspunsuri:
| Jassmina a răspuns:

Da! Astea sunt efectele negative ale pastilei de a doua zi, iar daca esti ghinionista poti deveni infertila pe viata, sau poti avea dereglari hormonale foarte mari, declansand boli autoimune, favorizand aparitia chisturilor ovariene si a fibroamelor uterine, aparitia gusei la fata, sau cresterea masiva a parului facial si inghinal, ingrasarea sau slabirea masiva samd.

DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Da, te deregleaza hormonal.

Vezi si (pentru mai multe detalii):
https://www.reginamaria.ro/......icatii-are

| Madalina1837 a răspuns:

Da, din pacate chiar are niște efecte secundare foarte urâtă.