| TwoJokerSs a întrebat:

Buna! Se poate ramane insarcinata de la lichidul preejaculator?
Mentionez ca nu a avut loc un contact propriu zis, ci doar am atins acel lichid si nici perioada fertila nu era.
Multumesc!

11 răspunsuri:
| VerginicăVacăGrasă a răspuns:

Da, se poate 100%

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Nu

| Violleta2022 a răspuns:

Da, se poate ramane gravida cu lichidul pre-ejaculator cand sunt partide sexuale multiple (sau o masturbare anterioara cu ejaculare), fiindca dupa prima ejaculare ramane sperma pe teava, care se scurge involuntar in vaginul femeii, in primele secunde cand este re-introdus penisul.

Unica conditie este ca femeia sa fie in perioada fertila, fiindca numai atunci poate ramane gravida!

Daca nu a existat penetrare vaginala cu penisul, atunci este imposibil sa lasi o fata/femeie gravida cu: degetele, mana sau cu alte obiecte de imbracaminte.

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Nu.

| dullcat a răspuns:

Da, se poate, daca lichidul ajunge in vagin.

https://www.sfatulmedicului.ro/......cina_17592

Daca tu zici ca nu a fost niciun contact, ok.Sa stii ca poti ramane insarcinata oricand, indiferent de perioada. Faptul ca nu esti in perioada fertila nu inseamna ca nu exista deloc sanse de a se forma o sarcina, ci inseamna ca exista sanse, doar ca mai putine decat in perioada fertila.

| relian a răspuns:

Ai atins doar, e bun, daca tu asa stii ca se ramane gravida prin atingere laughing atingi cu degetul, mina ceva si gata intra sperma in piele, ajunge stii numa tu unde si uite asa te trezesti insarcinata, nu cu copil laughing aaaa nuuuu, insarcinata sa duci gunoiul, sa faci curat prin casa laughing

| Emilian65 a răspuns:

În situația prezentata de tine, nu este posibila apariția unei sarcini nedorita.

| Marius22222222222 a răspuns:

Nuu

| sammie a răspuns:

Nu, decat daca acel lichid iti intra in vagin.

| VadimIvanov a răspuns:

Nu.

| FloreaOvidiuAdrian a răspuns:

Ce cautai cu mana pe scula omului?