| Ioana_Adelina_1992 a întrebat:

Buna seara, acum 3 saptamani am facut sex neprotejat cu prietenul meu, nu a ejaculat in mine, CM ar trebui sa imi vina pe 26 luna aceasta. Astazi am avut o sangerare usoara, foarte putin vizibila pe lenjerie, am facut un test de sarcina acum 5-6 zile iar rezultatul a fost negativ. As putea fii insarcinata? Tin sa precizez ca dupa contactul sexual la aproximativ o saptamana am inceput sa am dureri la sani, durere resimtita la palpare, nu s-au intarit si nici nu s-au inegrit areolele.
Astept raspunsurile voastra, dau funda. Multumesc!

Răspuns Câştigător
| corbulalbrosu a răspuns:

,,Acum 3 saptamani'' inseamna cel mai probabil data de 2-3 Ianuarie. Dupa ceea ce afirmi in continuare ca : ''menstruatia ar trebui sa vina pe 23 luna aceasta'', atunci cu ajutorul unui simplu calcul reiese ca OVULATIA ar fi trebuit sa se produca cel mai probabil in data de 26 - 14 = 12 Ianuarie si in acest caz PERIOADA FERTILA, adica singurele zile in care se poate forma o sarcina au fost zilele de : 8, 9, 10, 11 +12 + 13 Ianuarie. Deoarece contactul sexual a fost intretinut cu circa 9-10 zile inainte de eliberarea OVULULUI din FOLICULUL OVARIAN, reiese ca sexul respective a fost intretinut in mod absolut sigur in PERIOADA de INFERTILITATE RELATIVA a actualului ciclu menstrual si coroborat si cu faptul ca sperma NU a fost ejaculata IN VAGIN, reiese cat se poate de clar/de sigur ca in aceste conditii formarea sarcinii a fost ABSOLUT IMPOSIBILA. Fiindca testul de sarcina a fost facut cu circa 7 zile inainte de momentul optim, se poate aprecia ca afost efectuat absolut INUTIL, fiindca GARANTIA ca rezultatul obtinut sa fie unul VALID si CORECT se situeaza sub valoarea/acuratetea de 50%. Multa sanatate!

3 răspunsuri:
| Emilian65 a răspuns:

Dacă nu a fost ejaculare în vagin, nu poți fi gravidă.

| Againrip a răspuns:

N-ai nimic

| Anonim1207 a răspuns:

Probabil sunt dureri dinainte de ciclu. ce pot sa spun este sa mai faci un test asta doar ca sa fi tu mai linistita. si nu e neaparat sa ejaculeze in tine. vezi ca inainte de a ejacula exista un lichid. lichidul seminal care uneori poate sa contina spermatozoid. asta nu stiu sigur probabil difera de la barbat la barbat. mai fa un test. Si daca iese negativ si nu iti vine ciclul mergi la un medic.