| panteraneagra1 a întrebat:

Am 15 ani, iar aspectul penisului meu este exact cu cel din boala Peyronie. Boala are ca si simptom erectie dureroasa, care la mine nu exista. Ce credeti ca am? Exista vreo posibilitate de indreptare a penisului?

Răspuns Câştigător
PsihoSex
| PsihoSex a răspuns:

Multi il au asa, relax! Important e sa fie sanatos, sa ai erectie si sa poti executa intromisiunea!

2 răspunsuri:
| corbulalbrosu a răspuns:

Medicul urolog este singurul specialis care este instare sa-ti ofere un raspuns cert, corect dar mai ales autorizat. In privinta posibilitatii de a se putea indrepta un penis foarte mult/tare curbat sansele sunt relative, s-au spus in mod direct foarte mici deoarece posibilitatile de interventie chirurgicala sunt foarte mult limitate. Multa sanatate!

| Donsavas a răspuns:

Daca nu te doare, nu se poate numi boala, poate doar daca te raportezi la imposibilitatea de a avea un contact sexual insa nu stiu cat de important este acest amanunt acum. Se rezolva. cum s-a deformat asa se va si remodela. ai nevoie de un aparat special. cauta pe net. sau operatie, in cel mai rau caz.