| alina1992eu a întrebat:

Buna seara, am 16 ani si nu mi-a venit menstruatia de 35 de zile, a mai intarziat, dar acum cel mai mult(vreo 4 zile). am facut un test de sarcina a iesit negativ...este normal? multumesc!

4 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Nu e normal.
trebuie sa repeti testul de sarcina la minim 7 zile de intarziere a menstruatiei (daca il faci din urina de dimineata) si apoi, daca nu esti insarcinata, sa te duci repejor (preferabil in aceeasi zi, adica luni) la ginecolog. Pot fi multe chestii, dar trebuie sa cauti cauza si, daca e nevoie, sa o tratezi.

daniela
| daniela a răspuns:

In principiu nu dar se mai intampla, o raceala, o baoala, antibiotice etc

| Tobeornottobe a răspuns:

Ai racit acolo jos. sau se poate sa fie si dereglare hormonala. te pup

| lady_1122 a răspuns:

Este ceva normal stai linistita se mai intampla...sa se deregleze... vreo raceala sau alimentatie incorecta dar nu-i nimic grav stai linistita.