| Marrykisskiss a întrebat:

Buna seara, am 27 de ani, ma intalnesc de ceva timp cu un baiat si am ajuns intr-un moment in care nu ne-am mai controlat excitati fiind si s-a ajuns la "sex", whatever in urma cu 2 zile am avut o experienta ciudata.Eu fiind virgina sau am fost pana in acel punct.Asa,ne-am dezbracat si eu jenata fiind nu am facut mare lucru.Adica mai mult am stat el a incercat sa ma penetreze,incordata fiind la propriu ma tot trageam, el tot incerca,la un moment dat am simtit un fel de penetrare, o durere minora dar fara sangerare insa nu am simtit sa fi intrat in vagin, era gen doar cat sa simt un disconfort pe urma am simtit penisul pe clitoris si iar in vagin sau nu, nu stiu cum sa explic. Durere a fost ceva dar parca simteam ca este doar capul bagat si nici macar uneori. Nici nu stiu daca a durat 10 minute, adica cateva intrari sau nu.Mentionez ca nu am sangerat si a fost si neprotejat. Daca tot sunt proasta sa fiu pana la capat! Pareri va rog.

13 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Teai dezvitginat intr-un stil ciudat

PsihoSex
| PsihoSex a răspuns:

Fata draga, SEXUL NU E CIOCOLATA, SA PLACA APROAPE INSTANT!
Presupune informatii corecte, pregatire/preludiu ca sa te exciti siumezesti, ca sa poti fi penetrata usor, cooperare, rabdare, simtul umorului, etc.
Sangerarea nu e obligatorie, depinde de tipul de himen si daca si cum te-ai masturbat. oare
Alege data viitoare un tip macar aparent mai informat si care sa stie ce si cum, si mai ales, NU fara prezervativ!

| Violleta2022 a răspuns:

Faptul ca nu ai sangerat poate fii din 2 motive:
- tu ai un himen elastic care se intinde si
- baiatul are penisul foarte subtire
In ce priveste sexul neprotejat, este posibil o sarcina, doar in situatia in care tu esti in perioada fertila, iar el a ejaculat in interior sau a ati avut mai multe partide consecutive de sex, unde ramane sperma pe teava de la ejacularea anterioara si cu prima ocazie cand este reintrodus in vagin, curg involuntar cele 1-2 picaturi de sperma, producand o sarcina, dar numai daca erai in perioada fertila.
Sexul fara durere si cu placere se face cand baiatul iti ofera un preludiu lung si excitant, cand etsi perfect uda si relaxata si totul merge usor si placut.

| corbulalbrosu a răspuns:

1.) Se pare ca in fapt a fost doar o simpla incercare de dezvirginare fiindca pe baza celor precizate reiese ca per ansamblu, a fost o dezvirginarea in mare masura... ratata.
2.) In privinta faptului ca a lipsit sangerarea trebuie precizat ca :
--Sangerarea NU se produce in mod obligatoriu in toate cazurile de dezvirginare. Producerea sangerarii sau lipsa ei, depinde de mai multi factori printre care cel mai important este cel care se datoreaza gradului de vascularizare a pielitei himenale si/sau a faptului ca himenul areo constitutie elastica si din acest motiv perforatia/gaurica existenta in himen din nastere, se poate largi foarte mult fara sa se crape/lezeze si astfel penisul trece efectiv prin himen fara sa-l rupa si din acest motiv nu se produce deloc sangerarea.
-- Lipa sangerarii este explicata in mod profesional in revista Descopera.ro din care este extras urmatorul fragment : ""Adesea în trecut, dar şi în zilele noastre, este cerută dovada virginităţi unei fete, iar legat de acest aspect s-au dezvoltat numeroase obiceiuri legate de momentul deflorării. Situaţia a dus mai ales in trecut chiar si in zilele noastre la numeroase drame, cu atât mai mult cu cât conform studiilor medicale,
-- doar 42% din numarul total al femeilor se nasc cu un himen care poate sângera în momentul deflorării.
-- insa in cazul a circa 47 % dintre femeile lumii, himenul lor este foarte elastic si din acest motiv de multe ori se rupe relativ târziu mult după primul contact sexual, uneori in cazuri extreme abia in momentul nasterii primului copil,
-- în schimb în cazul unui procent de 11 % din numarul total al femeilor rămase, himenul acestora este atât de subţire încât se poate rupe cu uşurinţă în timpul unor mişcări mai ample ale corpului, sau indepartarea exagerata a picioarelor atunci cand fac : balet, spagatul, gimnastica, sau cele care practica escalada, catararea sau alpinismului, la practicarea ciclismului, etc, etc.
Tu te afli printre cele care pot fi acuzate pe nedrept de o fapta inexistenta fiindca foarte multi nu detin/nu poseda nici cele mai elementare cunostinte si informatii in aceasta privinta.
http://realitateadamboviteana.ro/de-ce-nu-ne-mai-plac-virginele/
3.) Fiindca sexul a fost neprotejat, deci contrar indicatiilor care sunt unanim aceptate in aceasta privinta :
-- exista posibilitatea sa fi ajuns sperma in vagin si astfel sa apara posibilitatea sa se formeze sarcina, in cazul in care sexul a fost intretinut in una din zilele care apartin de perioada fertila a actualului ciclu menstrual
-- penetrare vaginului ''crispat'' a fost foarte mult ingreunata,
-- NU ai beneficiat de oportunitatea de a scadea semnificativ durerea la doar 1/3 sau chiar la 1/4 fata de cea pe care ai fost nevoita sa o resimtita fiindca NU a fost folosit prezervativul.
Tu esti singura in masura sa stii daca in urma cu 2 zile AI FOST sau NU AI FOST in una din cele 3-4 zile real fertile a ciclului menstrual, fiindca sarcina se poate forma NUMAI/DOAR in cazul in care sexul este intretinut in PERIOADA FERTILA a ciclului si NUMAI/DOAR daca a ajuns sperma in vagin. Multa sanatate!

| marystefan93 a răspuns (pentru corbulalbrosu):

Nu a ejaculat in interior si alt act nu a mai avut loc.Dar de cand s-a intamplat asta am o scurgere vascoasa, observ cand merg la toaleta.Este posibil sa raman insarcinata... Sper ca nu, el a sp ca a avut grija sa nu.

| BuBBlesykeSs a răspuns (pentru marystefan93):

Daca nu ti trece in 2 3 zile du te la ginecolog

| sofisis a răspuns:

Waaai ce trist...sa astepti pana la 27 de ani pentru...asta laughing)))
Chiar mi-e super mila de tine. A fost o prima partida de sex mai mult decat esuata si naspa. Virgina clar nu mai esti indiferent daca ai sangerat sau nu.
Nu inteleg ce ti-e neclar. Ai facut un fel de sex foarte prost.

| ywar a răspuns:

Ce sa-ti fac fata draga, data viitoare apeleaza si tu la un baiat/barbat mai matur care stie cum sa te excite astfel incat sa-ti arunci tu hainele de pe tine si sa nu le mai suporti, unul care sa nu intre ca taranu' intr-o gaura, unul pentru care preludiul inseamna ceva si care nu face sex doar asa ca sa-si omoare monotonia din viata. E neexperimentat si pe deasupra si egoist. Daca eram fata/femeie in locul tau a doua zi primea block peste tot si il paraseam fara vreo urma de regret. Punct. Fara rugaminti, lacrimi si altre chestii. Dur tata! Stii sa prestezi sau macar sa ma respecti? F@@e-ma, da bine! Nu stii? La revedere. Du-te la curve si invata!
Altul tata, ca asta nu e bun de nimic. Nu ai ce sa faci cu el.
Ti-a transformat prima experienta erotica intr-o amintire semicenusie ca ziua asta de toamna! Nu-i asa ca ai vrea sa-i dai papucii?

Răspuns utilizator avertizat
| Stropdeploaie a răspuns:

Daca Intrebarea i pe bune. iti voi explica ce s-a intamplat de fapt! Mai ales ca ai zis ca nici n ai sangerat!
Felicitari esti inca virgina! laughing))

| IAR a răspuns:

Eu nu stiu cum poti avea 27 de ani si sa gandesti ca una de 18 ani,
pacat.

| orailibrail a răspuns:

La 27 ani cred ca nu te deranjează o sarcina.
Ai deja o vârstă.

| marystefan93 a răspuns:

Nu a fost preludiu aproape deloc, adica mna cateva saurati pe ici pe colo.Eu ma tot trageam si incordam el a tot incercat pe urma a spus inca putin sau asa ceva, imi este vag acum si cand a avut erectie a ejaculat in afara.Al doilea contact nu a mai avut loc.Am simtit un usor disconfort si am o scurgere sau asa ceva nu continua dar deranjanta, vascoasa.Nu a ejaculat in interior, e posibil sa pot ramane insarcinata?